Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
mgs1 написа:
Благодаря на всички за мненията и съветите. Събрах достатъчно идеи (и въпроси), които да обсъждам с изпълнителите на проекта. Основните неясноти за мен са около схемата за БГВ при липса на електричество.

Ако някой се интересува мога да публикувам схемата на къщата и Excel таблиците за изчисляване на топлинните загуби и броя на глайдерите.
За БГВ сложи ЮПС.
Вичи - специалист
mgs1 написа:
Събрах достатъчно идеи (и въпроси), които да обсъждам с изпълнителите на проекта.
Обсъдете и какво би станало при следната хипотеза:

1. - К1 е затворен неволно
или
- Клапана в ладомата, който отваря пътя от К1 към жълтата линия не сработи (клеясъл, счупена пружина, блокиран от боклук...)

2. Дросела под РС е притворен достатъчно за минимална циркулация, но не и за освобождаване на налягането при авария.Водата в червената тръба над него е замръзнала. По принцип предпазна е синята линия.
3. В котела има достатъчно гориво.
4. Спре тока.
Макар и слабо вероятно, тези 4 неща могат да се случат едновременно.
Мога да се обзаложа, че тази инсталация няма да работи гравитационно и ще е неефективна с помпи. Избора, решението и средствата са си твои. Поне свържи РС между ладомата и котела.
Успех!
p.v.x - майстор
Да използвам темата да попитам.

При евентуално бъдещо изграждане на котелно до къщичката , проблем ли е инсталацията да тръгне нагоре , да мине в под-покривното пространство и да слезе при колекторните групи.
Ще се използва циркулационна помпа. Снимката е примерна.

Прикачен файл

къща-с-ателие-в-банкя_dontdiy_план-3.jpg
къща-с-ателие-в-банкя_dontdiy_план-3.jpg (76.99 KиБ) Видяна 678 пъти
шоп - майстор
Нямаш никакви проблеми. Системата е работеща.
p.v.x - майстор
шоп написа:
Нямаш никакви проблеми. Системата е работеща.
Благодаря.
Ако може и аз да използвам темата да попитам. Предварително се извинявам за невежеството ми.

Може ли при двуетажна къща с парно с естествена циркулация да се сложи камина с помпа в някоя от стаите и се махне котела? Котела е е извън къщата,топлата вода се качва в тавана, където е разширителния съд и после се спуска по етажите. Може ли да се използва същата система или ще трябва да се прави нова?
gnt69 - майстор
wert написа:
Ако може и аз да използвам темата да попитам. Предварително се извинявам за невежеството ми.

Може ли при двуетажна къща с парно с естествена циркулация да се сложи камина с помпа в някоя от стаите и се махне котела? Котела е е извън къщата,топлата вода се качва в тавана, където е разширителния съд и после се спуска по етажите. Може ли да се използва същата система или ще трябва да се прави нова?
Трябва да закараш топлата вода до вертикалните щтрангове и си ти.

Тема "Схема за отопление на малка селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: