Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanovbg - майстор
Здравейте, трябва за експериментални цели да командвам външно тяло на климатик. Подариха ми едно здраво тяло на Митсубиши, но е инверторно на 100волта. Трансформатор също имам. От него излизат 3 жици. Двете по дебели са захранването предполагам, и още две тънки, като едната тънка и едната дебела са заедно- сигурно маса. Въпроса ми е с какъв сигнал се запуска и командва - импулсен, по напрежение или ...? Предполагам е стандартен сигнала за всички от този род. Ако някой има някакви вътрешни схеми... Дори и да не са точните схеми пак ще са ми от полза. Идеята ми е да си го включа към парното за преходните сезони.

:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Трябва да имаш платката от вътрешното тяло, заедно с конекторите и кабелите между двете тела, иначе нищо няма да стане
ivanovbg - майстор
Moга да емулирам всякакъв сигнал. Не видях процесор на платката на тялото, което ме навежда на мисълта че е нещо просто. Схеми някакви нямаш ли? Не от тези дето са за връзването, а сервизни. Винаги мога по трудния начин,нода опитаме по лесния :yawinkle:

:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз имам в къщи това, което искаш да правиш, но съм ползвал помощ от приятел, не съм толкова добре с електрониката :)
ivanovbg - майстор
Добре ли работи? В смисъл до каква температура вдига на водата, в помещенията, разход... Такива неща поне можеш да кажеш.
LazarGanev - "Велик майстор"
Работи много добре, но съм го ползвал само на охлаждане. Имам и буфер. Мисля да пусна тема, ама нямам време за писане :)

Тема "Външно тяло на инверторен климатик - управление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: