Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Георги3.14 - помощник
Здравейте, имам комин от неръждавейка 180мм, с каква четка се почиства. Има ли пластмасови?
infomar
Що ти е пластмасова, продават се стандартни дето яко трият и премахват саждите - ако е мека как ще ги отделят :?
Георги3.14 - помощник
Комина съм го използвал около месец, има тънък слой сажди, с пръст лесно падат. Питам тези, които имат, да споделят опит.
dobrev - специалист
Имам неръждаеми кюнци вкарани в бетонни коминни тела. Чистя ги с четка със стоманени телове с уши отгоре и отдолу. Отгоре съм закачил въже, отдолу- тежест. Важно е диаметърът на четката да не е по голям от диаметъра на комина. Иначе се залоства и няма връщане. Успех!
Георги3.14 - помощник
Благодаря! Тук намерих, но е за 200мм.
Изображение
MamaMy - майстор
Моите комини са изградени със някакви керамични гърнета и отвън обзидани с тухли. Оказаха се доста тесни и се наложи една такава четка да я подстрижа с ножица за ламарина от лидълските. Вярно, че ми се откачи ръката защото работих на покрива и пробвах по малко докато пасне, но стана супер. Намалих почти двойно диаметъра и. Оказа се, че от долу си трябва сериозна тежест. 5 кг цилиндрично желязо му заварих ухо и беше малко. Нямах по-голямо и се сетих, че може да се изработи и евтино от парче тръба с подходящ диаметър и да се напълни с бетон. Ако някой си прави да има идея.
lov - майстор
Ако я беше отупал с една дъска на дървено трупче щеше да стане доста по лесно. :)

Тема "Четка за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: