• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 42
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
kalin72 написа:
Топлят се много лесно, с щтракане на 1 копче :-D
Това за отопление на пелети.
+1 :-D
Така е, хората са измислили горелки, буфери, автоматика...
vrangelov - специалист
шоп написа:
Така е, хората са измислили горелки, буфери, автоматика...
+1
kalin72 - майстор
А аз и буфер нямам дори :-D
filmatoplo - майстор
Имам 4 кубика дърва от миналата година ,но въпреки това минах на пелети ,нямам нерви да се бъхтя с дървата .
filmatoplo - майстор
:) Скоро правих таблото на мойта камина ,вместо стаен термостат приготвих калпазанско копче ,видя го малкия ми син на 7 год ,и пита - тате това какво е ,казах му - от това ще се включва .И той го вдигна копчето и го насочва и натиска - мисли че калпазанското копче е дистанционно :lol: .Малък ама в крак с техниката и прогреса .
preslav - майстор
Да бе хора, автоматиката е голяма работа "чук, шило и манго=на Канго". Не съм го виждал на практика как става, ама познатия ми юрист, за когото говорих си освободи гаража, за да го напълни с пелети (май по два пъти на сезон го пълни), освен това по едно време имаше приказка от къде по-евтино да си намери камионче с кран, че да ги разтовари. До тук добре, ами после тези тонове пелети трябва да му минат през ръцте, за да влязат в бункера - докато големия му син се научи да мъкне чували бая език ще има да плези костюмара. Иначе казва, че било голям кеф, зиме и лете ходиш само бански, особено в летните жеги, ама то едно лято колко да е.
kalin72 - майстор
Като не си го виждал, недей да говориш напред-назад.
Да, тока не ти се налага да го складираш, но в това е единственото му удобство като средство за отопление.
infomar
preslav написа:
Аз дадох тон да не си викаме колеги, ама може и да премисля, че е по-лесно и някак си безлично. Уважаеми "шоп", имам много основателна причина да наричам тези хора дебелоглавци и точно по тази причина им оставих печката и кубик дърва, ама за сега си натискат копчето на климатика. Знаеш ли, няма никакво значение дали си в апартамент, къща, вила или на палатка, загубата на топло все някак трябва да я компенсираш и именно заради това казах, че в момента съм засякъл консумацията на климатика в стаята, която преди това се е топлила на дърва - ще коментирам резултата на засечката в края на отоплителния сезон, ако се окаже, че на дърва е по-евтино ще демонтирам пущината наречена термо-помпа и ще се върна на дърва. Още малко търпение, някакви си 6 месеца останаха! Колкото до топлината от климатик, печка, парно и аз си мислех по същия начин, дори спорех, че няма разлика межу инверторен и конвенционален климатик, ама сега на свой гръб се убедих, че едните топлят, а другите пречупват въздуха. За (-20) няма да споря, приготвил съм си кожуха, дебелите чорапи и ушанката, брадвата е зад вратата, дървата са в кокошарника, ама се питам при сегашните (+13) как се топлят онези на парно, да го палиш ли за 2 часа, да го гасиш ли, да се събуждаш с чаршафа около врата ли - не се правя на оригинален, просто наблюдавам дебелоглавците.
Писал съм го и на друго място - отопление с климатик стая 20 квадрата, стъклопакет, външна топлоизолация, средна температура денем около 22-23 гр. нощем 18-19, излиза за мен средно 60 лева в зимният отоплителен сезон, като в някой месец е 10 лева повече, друг по-малко - плевенски район.
Hoвoceлckи - майстор
При подобни обстоятелства ми отиват 1 до 1,5 кубика дърва. При нас са 50 лева. Само че истински кубик - нецепени, нерязани. Отоплявам 3 стаи + топла вода. Не твърдя, че ми излиза по-евтино :wink: Като всеки селски човек, труда не го броя - ако не се занимавам с дърва, просто ще правя нещо друго. Бизнеса тук хич не върви. Трудно се изцеждат пари от хора, които ги нямат. Но няма да гледам филм, да се разхождам безцелно, изобщо - да си убивам времето. Някой правещ го да не ме разбере погрешно - ни най-малко не ме вълнува чийто и да е начин на съществуване!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 42

Тема "Отоплението на дърва ще е най-изгодно тази зима - как ги изчислиха?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: