• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 42
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
preslav - майстор
p.v.x написа:
preslav написа:
Благодря на всички изказали се, едва сега разбрах как с всеки изминал ден обеднявам харчейки скъп ток, майната му на това, ама и надебелявам мързелувайки вдигайки само чашата, а краката на жената не можах да вдигна с бутона на смартфона.
Еми наздраве.
И много , много здраве.
От здраве , да не се отървеш.
А , и много ти здраве.
Жив и здрав и ти пич! Само да попитам, че не съм нещо в час с нещата, сухата камина на сухи или на мокри дърва я караш? Питам щото днес изхвърлих от покрива около 2 кубика сухи дъски и се чудя на кого да ги подаря. Аааа, забравих и за още нещо, нека не си говорим в тонове, влажности, киловати и тем подобни призводни, ама жената пита колко пари струваше онова дето си го показал на снимката, че да си управлявам (дистанционно) подмокрилата се камина??? Да не пропусна и това, че жената каза, че на много сухо не е добре да се кара - требе си и малко влага, ама то е както го накъсметиш, туряш си главЪта у торбЪта и ръгаш дърва, пардон, обърках се вече какво ръгаш, ама за здравето си прав!
fill - специалист
preslav написа:
... Да не пропусна и това, че жената каза..!
Ба си мажо...щом жената ти казва... :lol: :?
preslav - майстор
fill написа:
preslav написа:
... Да не пропусна и това, че жената каза..!
Ба си мажо...щом жената ти казва... :lol: :?
Що, твоята не ти ли казва, на кого тогава го цепиш, таковата бе ... дървата?
Не знам за твоята, ама ако и тя е с няколко милиона ще слушаш, че пушек ще се вдига и то не само от комина.
preslav - майстор
fill написа:
andro440 написа:
fill написа:
Я си представете че нямате ток за повече от 24 часа...
смешници... :? у кой форум че се жалите...
Ей смешник ...
Препоръчително е да не квалифицираш...Тва къв инвертор си направил не ме топли вообще.Мога да те пребия и без винкел,ма кат не знам да си пусна инвертуту...трее те оставя жиФ,тъй ли...
Хубаво ми казваше жената, че не е лесно да си прост, ама пусто, не вярвах - убедих се в правотата и когато прочетох постовете на този СМЕШНИК.
За какъв винкел говориш БЕ, кого ще оставяш "жиФ" - мен с какво ще пребиеш, с акъл ли, с малоумие ли или с ненаточената си брадва?
За какво сме се събрали тук, пишките ли ще си мерим, ще превръщаме мозъка в мускули ли или да кажа, че сме седмина братя - аз съм 120 кила и съм най-хилавият от тях.
Ай сектир БЕ обидчивко, че да не те нафиля, дето на всяко гърне си меродия!
Що ли ти се връзвам, жената сега ме дърпа за ... крачола и вика "що не го оставиш тоя да си сере на вентилатора, да си върти винкелот и да се пръска от яд, че ми няма милионите" - слушкам, какво да правя, ама ако се засиля, че и ако се подхлъзна на завоя, ще има да филя, да филя, да филя - чакъл, баластра, пясък, тиня и простотия нямат изчерпване!
За дефектините мозъци няма резервни части!
andro 440 е бил твърде сдържан и ти е казал само, че си смешник, аз ще кажа, че си глупак с рунтав калпак, но най-вече си простак - ВИНКЕЛМЕН!
fill - специалист
preslav написа:
fill написа:
andro440 написа:
Ей смешник ...
...ВИНКЕЛМЕН!
:heart: :-D
p.v.x - майстор
Един юначага ходел насам-натам из големия град с лъскавата си кола, спирал, вадел автомата и започвал да стреля по жилищните блокове. На въпроса какво прави , той простодушно отговорил “Как какво?! Избивам комплекси…”



По какво ще ги познаем?!

Що не забранят комплексарите да се разхождат, работят и живеят измежду нормалните хора? Пречат, хленчат, интригантстват, грозни са, черногледи, злобни, завистливи... Вкопчили са се уж в някакви свои принципи и щом не им хареса нещо, правят мизерии и оправдават всички свои действия с “отстояването” на псевдо принципите си. Никой не ги харесва и не ги иска, защото са подли и миришат. Всеки досег с тях е крайно неприятен. И те го знаят. Правят свински номера на всеки човек около тях, за да оправдаят непоносимостта на нормалните към тях. Стават агресивни щом някой се доближи до тях, защото не знаят как да се държат нормално. Говорят само с избрани хора, от които имат файда и са принудени да общуват с тях, заради мизерното си оцеляване. Този познат до болка образ на класическия комплексар, обикновено решава, че ако постигне добро социално и материално положение ще го уважават и харесват. Или поне другите ще бъдат принудени да го харесват. Нали така е свикнал да се налага да харесва хора, които са по-висши от комплексара. И така мачка, мизерства и вмирисва всичко около себе си докато се докопа до властта и парите. Как ще се докопа като мирише ли? Като върши черната работа – назначават го за доносник, клюкар, апаратчик, лайняр, духач и все такава работа, която един нормален себеуважаващ се човек не би вършил за нищо на света. И така става по-зъл и по-злобен. Мрази всички, мрази всичко, иска му се да изчисти света от нормалните хора, защото той се отдалечава и отдалечава от тях.

Но става шеф, става някой, заради помиярската работа, която е свършил на някой голям. Идва ден когато човек зависи от помияра- комплексар. Деня за разплата е дошъл. Сега миризливкото може да тормози колкото иска нормалните, които не са го искали...

Ти познаваш ли го ? Той е в работата ти. Дебнете в кафенето. А може и да е в леглото ти...Пълно е навсякъде с комплексарите, чиято единствена цел е да тормозят нормалните. За това живеят, за това дишат.
andro440 - майстор
аз не обичам да споря за дърва и за винкел -доста по напред съм с технологията ,,било то за отопление или друго ,такива ,които първо обиждат ,,а той нарече всички ни -смешници . Не заслучават внимание ,нека си живее с винкала -аз моя го нося на кръста
preslav написа:
fill написа:
andro440 написа:
Ей смешник ...
Препоръчително е да не квалифицираш...Тва къв инвертор си направил не ме топли вообще.Мога да те пребия и без винкел,ма кат не знам да си пусна инвертуту...трее те оставя жиФ,тъй ли...
Хубаво ми казваше жената, че не е лесно да си прост, ама пусто, не вярвах - убедих се в правотата и когато прочетох постовете на този СМЕШНИК.
За какъв винкел говориш БЕ, кого ще оставяш "жиФ" - мен с какво ще пребиеш, с акъл ли, с малоумие ли или с ненаточената си брадва?
За какво сме се събрали тук, пишките ли ще си мерим, ще превръщаме мозъка в мускули ли или да кажа, че сме седмина братя - аз съм 120 кила и съм най-хилавият от тях.
Ай сектир БЕ обидчивко, че да не те нафиля, дето на всяко гърне си меродия!
Що ли ти се връзвам, жената сега ме дърпа за ... крачола и вика "що не го оставиш тоя да си сере на вентилатора, да си върти винкелот и да се пръска от яд, че ми няма милионите" - слушкам, какво да правя, ама ако се засиля, че и ако се подхлъзна на завоя, ще има да филя, да филя, да филя - чакъл, баластра, пясък, тиня и простотия нямат изчерпване!
За дефектините мозъци няма резервни части!
andro 440 е бил твърде сдържан и ти е казал само, че си смешник, аз ще кажа, че си глупак с рунтав калпак, но най-вече си простак - ВИНКЕЛМЕН!
doctor Zizi - напреднал
честно казано не можах да изчета цялата тема- много глупости казани от уж умни хора. Отоплява се от има няма година - две с - ток, дърва , въглища - няма значение точно какво , но прави глобални заключения, айде спрете се. През 1985 г направих местно парно- гравитачно с ламаринени радиатори- това имаше, а някой с "връзки" се уреждаха и с чугунени. Дойде демокрацията и въглищата станаха с цена, която не се различаваше много от днешната - 450 лв/т. - хамалогията и мърсотията няма смисъл да се коментира. Отоплявам къща 160 кв.м с около 10- 12 т въглища, а от 1992 съм САМО на дърва- 12- 15 кубика за сезон/ няма да издребняваме, че заявяваш 10 кубика, а докараното е не повече от 7- 8 мах 9. Парното гори непрекъснато и в ЦЯЛАТА къща можеш да ходиш по къси гащи и потник. През 2008 г направих външна изолация на къщата и с поетапния ремонт на стаите и от вътре по 1 см стиропор само на външните стени. Самото парно постоянно се модернизира- замених радиаторите с подово, алуминиеви, все още има и от онези ламаринените отпреди 1985 , а преди 4 г старият ми котел ИДЕАЛ 2- австрийски- след над 30 годишна служба се предаде/ купих го втора употреба, защото и това беше кът/ и го замених с Виадрус. Дървата ги купувам на средна цена около 60- 65 лв/ тази година са на 58- на далавера съм/ та срещу 580 лв+ хамалогията по рязане, носене- цепенето умишлено го прескачам по простата причина, че се цепят само най- дебелите дървета- над Ф 150, които не влизат през вратичката, а тя е голяма. Ако някой от умните глави ми докаже , че на ток, газ или слънце ще ми излезе по- евтино, аз ще му плащам неговата сметка. Между впрочем пропуснах да спомена, че към инсталацията има и два бойлера около 250 л общо- зимата на парно, лятото на солар и топла вода на корем. Тези глупости за палене на парното, климатика и печката за 3- 4 6 10 ч на ден са пълна простотия, която можете да видите по стените си- мухъла е продукт на вашата икономия.

П.П. Пропуснах да попитам всезнаещите кое им е хубавото на пелетите?- цената? те не се произвеждат от дърво/ може и да са от слама, слънчоглед и.т.н- дааа- мързеливата технология- натискаш копчето и машината прави, каквото си и задал.
vrangelov - специалист
Малко съм ви подвел напред в темата за калоричността на сухия габър. Малко късно го забелязвам.
При влажност 15% според моя източник, той има калоричност от 4.15kWh/kg, а при 20% - 3.86kWh/kg.
Погледнал съм калоричността на борова дървесина, където при 15% е 4.3 kWh/kg, а при 20% е 4 kWh/kg. Ако на някой му е важно, да го има предвид.


Поздрави!
preslav - майстор
doctor Zizi написа:
честно казано не можах да изчета цялата тема- много глупости казани от уж умни хора. Отоплява се от има няма година - две с - ток, дърва , въглища - няма значение точно какво , но прави глобални заключения, айде спрете се. Отоплявам къща 160 кв.м с около 10- 12 т въглища, а от 1992 съм САМО на дърва- 12- 15 кубика за сезонДървата ги купувам на средна цена около 60- 65 лв/ тази година са на 58- на далавера съм/ та срещу 580 лв+ хамалогията по рязане, носене
Докторе, аз преди да се изходя по някой въпрос прочитам цялата тема, освен ако просто нямам питане или молба за съдействие. Точно около въпросната 1985 година без никакви връзки си купих чугунени радиатори (не втора употреба, че това понятие го мразя). Едно лирическо отклонение - тогава бях доста по-млад и ентусиазиран, пък и акълът ми май беше повечко (сега давам фира), че без да искам събрах погледите на маститите майстори като отделих 5 ребра наведнъж и ги прехвърлих на друг радиатор, предполагам се сещаш за какво говоря. След ерата на чугуна минах на подово, ама само за 2 години се отказах от него и ще ти кажа защо - жената взе да се дави от финия прах, който подовото вдига (иначе е перфектния източник на топло). После минах на климатици, ама от ония евтинджос ON/OFF, ама когато комшията от долния етаж си премести печката в другата стая и веднага се усети липсата и. Та ако беше прочел повечко от темата щеше да видиш, че не оспорвам твоя избор на мазохизъм, писал съм, че тази година ще топля с инвертор стая, която е топлена миналата зима на дърва - нищо друго не е променяно, дограма, изолации, мебели, пръдливковци, всичко си е както преди, само не знам каква ще е зимата. В същност има една малка промяна - пръдливковците не могат вече да си носят и цепят сами дървата, трябва аз да изтърча на някакви си 15 километра, остави еднократното носене и цепене на дърва, ами всеки ден трябва да зареждам и паля печката, а после обратно да изкарам някой лев, че шефът не ми признава за работа горното упражнение. Ако все още ти е кеф и ако нямаш с кого да се дереш, можеш да се върнеш назад в темата и да попрочетеш за килограмите на мокрите и сухите дърва, тоновете пелети и т.н. На мен ми скъсват ръцете две торби с манджа дето се изяждат за 2-3 дена, ти ще ми говориш, че и 10 кубика дърва ще трябва да нося, че да ги нарежа, че да ги нацепя, че да ги сложа в печката, а после да духам докато се разпали (то и жената може да духа, ама не всеки ден е на разположение). Така, че поразходи се малко из разните му маркети, поогледай се къде имат мухъл, задай си въпроса колко тона дърва и въглища ще да са им нужни (и колко огняри), за да се стоплят тия халета, после пак заповядай да приказваш на дядо колко тона вода топлиш, за да измиеш 100 гр. салам и две яйца. Чудя се бе човек какво ги правиш тези 2 Х 250 кила гореща вода, ние с 50 литра измиваме две дупета, едно такова нещо и едно онакова, че остава и за децата да си измият зъбите. А, имам и още едно питане (ако искаш не отговаряй, не съм чак толкова любопитен), ама как работи подовото на охлаждане (че мен жегата и влагата ме тровят 3 месеца в годината)?
Ще помоля по-запознатите да кажат как 12 кубика дърва се приравняват на 12 тона въглища - има тук http://otoplenie.info-mix.info/tablica-0.htm една таблица, ама трудно се ориентирам в проценти, калоричности, кубици и тонове (все пак съм само с основно обарзУвание).
Последна промяна от preslav на чет окт 27, 2016 7:36 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 42

Тема "Отоплението на дърва ще е най-изгодно тази зима - как ги изчислиха?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: