• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 42
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
preslav - майстор
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
preslav написа:
Хубава засечка си направил преди години, но не споделяш какво последва, какви бяха (са били) следващите ти действия - сега на какво се топлиш?
На автора на темата ще предложа да се обединим около друго мнение - на дърва не е най-евтино, но ще преброим пилците на есен.
Имам ги данните за 4 години плътно! Не зная къде са ама може да поровя. Аз изводите вече съм си ги направил!
За месец февруари 2012г. са пред мен в момента, преписах ги от листа.
Сега взех 2 бр. "изхвърлени" японски климатика с още по-висок СОР. :)
Печките на дърва са изхвърлени от стаите, но са в готовност. Ако няма ток няколко дни, тогава може да се внесат! Дърва не съм купувал и миналата и тази година! Имам 1-2 кубика, незнам колко са точно.
Лошото на климатиците е първоначалната инвестиция!
:partyman:
Колко да е първоначалната инвестиция, в най-тежкия случай 1400 лв. - печка тип кюмбе, изкарваща 2-3 години е 300 и на горе пари т.е около 4.5 пъти по-евтино. Говорим обаче за кюмбе, а не за котел, радиатори, тръби, фитинги, помпи, антифриз, обезвъздушители, галимации, настройки и хамалуване - нека споменем и темите за втори котел работещ на л... трипътни, многопътни и тем подобни вентили, разширителни съдове, тук текнало, там светнало. Единствено оправдавам fill ли беше онзи дето се топли от отпадъка на производството си, ама ако се наложи да нося с кофите ток няма да ми се получи!
p.v.x - майстор
preslav написа:
...
Ако можете да си изберете доставчика на ток , може да се постигне и още по добра цена/отопление.
Линка е примерен - https://www.energienpazar.bg/
Мога само да кажа , че ние практикуваме тази практика , вече няколко години.
infomar
p.v.x написа:
preslav написа:
...
Ако можете да си изберете доставчика на ток , може да се постигне и още по добра цена/отопление.
Линка е примерен - https://www.energienpazar.bg/
Мога само да кажа , че ние практикуваме тази практика , вече няколко години.
Изображение


:? :? :?
Как да го разбирам - на печалба ли ще бъда ?
ESPACE - майстор
infomar написа:
:? :? :?
Как да го разбирам - на печалба ли ще бъда ?
:) Ти сериозно ли?
infomar
Ами на свободният пазар ми излиза по-скъпо от регулируемият.. а ми казват, че ще е по-евтино... обърках се :?
p.v.x - майстор
infomar написа:
Ами на свободният пазар ми излиза по-скъпо от регулируемият.. а ми казват, че ще е по-евтино... обърках се :?
Така като се почесваш , поне има ли какво да разрошиш.
Говоря за коса.
Просто става на въпрос , образно казано , за сядане на масата и договаряне на цени.
Калкулатора е примерен.
Можеш да договориш , и до 20% по ниска цена.
infomar
Това не го знаех, значи отивам в ЧЕС - Плевен и почвам да се договарям.... ако мога да смъкна цената в къщи на тока с до 20% хубаво... ще пиша после тика за резултата.
Трябва да питам охраната при кой да отида за личното договаряне...

п.с.
Това твоето да не е само "образно казано" :?
preslav - майстор
infomar написа:
Това не го знаех, значи отивам в ЧЕС - Плевен и почвам да се договарям.... ако мога да смъкна цената в къщи на тока с до 20% хубаво... ще пиша после тика за резултата.
Трябва да питам охраната при кой да отида за личното договаряне...

п.с.
Това твоето да не е само "образно казано" :?
Само предполагам, че договарянето ще е нещо като това, което се прави и в момента от големите потребители на газ. Заявяваш количества за месеци напред и ако не познаеш с консумацията имаш санкции независимо дали си изял по-малко или повече. Това и в момента се прави от енерго дружествата, но рискът, че те не са познали се начислява в нашите сметки.
Не съм убеден, че някой ще може да се справи с такава задача само за едно домакинство т.е. договарянето пада в канала или както се казва винаги сме от страната на булката.
p.v.x - майстор
infomar написа:
п.с.
Това твоето да не е само "образно казано" :?
Образно казано , си същия като Тинки.

Само че ти си , по възрастен Мрънкач.

Само това е разликата между теб и него.

Но ако за него има време да се поправи , за теб няма.

Така ще си отидеш.

пп. Точно казано , такова договаряне ни носи 12 00 лева икономия(годишно) , в нашия семеен бюджет.
infomar
p.v.x написа:
infomar написа:
п.с.
Това твоето да не е само "образно казано" :?
Образно казано , си същия като Тинки.

Само че ти си , по възрастен Мрънкач.

Само това е разликата между теб и него.

Но ако за него има време да се поправи , за теб няма.

Така ще си отидеш.

пп. Точно казано , такова договаряне ни носи 12 00 лева икономия(годишно) , в нашия семеен бюджет.

А ти скромно казано си манипулатор от новата олигархия.

Не каза в прав текст - да отивам ли в ЧЕС Плевен да се договарям за тока в КЪЩИ, или ме пращаш за 'зелен хайвер"?

Че ти вкъщи доста ток ползваш, за да имаш икономия в такива размери :?
(такова договаряне ни носи 12 00 лева икономия(годишно) , в нашия семеен бюджет.)

Без да съм те обидил, недей скача като козле пред майка си, а си мери думите. Виждал съм ги такива манипулатори като теб. Лъжат като цигани и после им вЕрвай. Така нареченият от теб ТИНКИ, слабее в сравнение с теб...

Айде казвай за ЧЕС Плевен - да ходя ли за договаряне за тока вкъщи.... :?
Айде казвай за ЧЕС Плевен - да ходя ли за договаряне за тока вкъщи.... :?
Айде казвай за ЧЕС Плевен - да ходя ли за договаряне за тока вкъщи.... :?


п.с.
Питам всички съфорумници:
Някой от вас има ли сключено частно договаряне за ползване на ток към което и да е дружество за домашни цели... освен гореписалият ГОСПОДИН p.v.x, на който такова договаряне за домашен ток му носи годишно 12000 лв. в семейният бюджет ? :lol: :lol:
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 42

Тема "Отоплението на дърва ще е най-изгодно тази зима - как ги изчислиха?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: