• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 42
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
p.v.x - майстор
andro440 написа:
На тоя там ,с трите букви
Я отговори на тоя , с трите букви , ти какъв си.
След като сам се задължаваш , да използваш пелети , поради факта , че си си изградил такава отоплителна система.
Ако взема и стана един производител на пелети , качествени пелети , и реша да ги пусна на пазара , ей така за удоволствие , на тяхната себестойност като цена , ще ми целуваш гъза за да си уредиш закупуване.
А сега , сучите и въртите , кой какви пелети си е купил , и кой е по тарикат от другия , че видиш ли , намерил по евтини.
Ама като си се вързал , ще плащаш като поп.
Колкото ти кажат толкова.
А не реално , колкото струват.
fill - специалист
andro440 написа:
...Аз лично реагирах остро ,защото, колегата нарече всички ни тук -Смешници ...
"колегата" Ви нарече смешници,след като вИЕ го нарекохте мазохисти...а преди това пак пръднахте на късо...
andro440 - майстор
Спирам да си представям и си готов.А ако щеше да си производител ,до сега щеше да имаш фабрика за пелети ! А не да бълваш празни думи и представи . Изобщо не ми се пише в тази тема ,защото имам далеч по добри идеии и реализации . Ако си мислиш ,че си интересен ,много грешиш! И изобщо няма да ти отговарям на спама от сега нататък !
p.v.x написа:
andro440 написа:
На тоя там ,с трите букви
Я отговори на тоя , с трите букви , ти какъв си.
След като сам се задължаваш , да използваш пелети , поради факта , че си си изградил такава отоплителна система.
Ако взема и стана един производител на пелети , качествени пелети , и реша да ги пусна на пазара , ей така за удоволствие , на тяхната себестойност като цена , ще ми целуваш гъза за да си уредиш закупуване.
А сега , сучите и въртите , кой какви пелети си е купил , и кой е по тарикат от другия , че видиш ли , намерил по евтини.
Ама като си се вързал , ще плащаш като поп.
Колкото ти кажат толкова.
А не реално , колкото струват.
andro440 - майстор
ако трябва да сме точни -Ти нарече първи всички тук смешници ! Добре -нека сме такива ,но какво търсиш и ти сред НАС?
fill написа:
andro440 написа:
...Аз лично реагирах остро ,защото, колегата нарече всички ни тук -Смешници ...
"колегата" Ви нарече смешници,след като вИЕ го нарекохте мазохисти...а преди това пак пръднахте на късо...
p.v.x - майстор
andro440 написа:
Ако си мислиш ,че си интересен ,много грешиш!
И кой си ти , че да ме оценяваш.
andro440 написа:
И изобщо няма да ти отговарям на спама от сега нататък !
Ха , ха , ха.
fill - специалист
Я се върни на трета страница и си прочети глупостите.Ама преди това си повърни питието,че май ти е множко...
andro440 написа:
в кой век живеем и как се цепят и прибират 20 кубика дърва ....и каква е равномерната температура ??? -Никаква ,като запалиш жега -на сутринтта студ --от как си направих котела автоматизиран ,сутрин се събуждам с кеф ...не ми говорете за дърва ,че ще си повърна питието -само мазохисти могат да се топлят на дърва и въглища ! Лично мнение
Извинявам се,че се изразих в множествено число.Трябваше в единствено...
preslav - майстор
Един малък цитат "За двустайно жилище от 70 кв. метра за отоплителния сезон си пригответе: за отопление с термопомпа - 394 лева, а с дърва – 446 лева. Ако се греете на въглища, сметката в края на сезона ще е 500 лева, сочат данните от проучването, поръчано на „Софийска енергийна агенция“.", а ето и цялата статия http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=201253
Мен ако питате най-икономично и екологично е ако се вържете на електромера на комшията - при нас има едни дето живеят в мазата, а там токът е закачен на общия електромер.
Теми като тази се възраждат всяка година в началото на отоплителния сезон и към края всичко замира - същото е както с темите за виното, ракията и туршията. Почти напълно съм сигурен, че в края на сезона никой няма да се появи, за да каже приказвах глупости, извинете ме. Поради тази причина да доложа как вървят нещата до момента - климатикът в стаята на майка ми направо ме загроби, за целия Октомври е изял 13.33 лв. това са около 43 ст. на ден, ако през Ноември докара до 90 ст. ще го сменям за по едно рогче от близката фурна. Не знам какво ще е времето през Декември, но ако докара до 1.20 лв./ден ще мога да си позволя баничка от същата фурна.
С две думи считам за напълно безсмислени разразилите се спорове, отричам обидните нападки и призовавам всички да спазват добрия тон!
andro440 - майстор
Добре де ! Нека ти си прав , дано това те направи Щастлив ! Следващия път се постарай ,да се изразяваш правилно !Изобщо не ме вълнува , какво гориш и ,как се топлиш , писал съм накрая ,че това е лично мое мнение ! И мразя да споря с хора ,които казват на черното-бяло ! ТИ СИ ПРАВ -на Дърва е най добре и най евтино! Ето ,сега сме на едно мнение ,доволен ли си ?
fill написа:
Я се върни на трета страница и си прочети глупостите.Ама преди това си повърни питието,че май ти е множко...
andro440 написа:
в кой век живеем и как се цепят и прибират 20 кубика дърва ....и каква е равномерната температура ??? -Никаква ,като запалиш жега -на сутринтта студ --от как си направих котела автоматизиран ,сутрин се събуждам с кеф ...не ми говорете за дърва ,че ще си повърна питието -само мазохисти могат да се топлят на дърва и въглища ! Лично мнение
Извинявам се,че се изразих в множествено число.Трябваше в единствено...
preslav - майстор
forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=10&t=55569#p816121
Като чета тази тема, а и не само нея, направо ми се прииска да се топля на пелети и да си бая на бубата.
Само да попитам тези 45 киловата нон-стоп ли се ползват, че за 200 квадрата ми се виждат множко? Не се майтапя, не съм специалист, но щом с 2 киловата мога да топля 20 квадрата, би трябвало с 20 да топля 10 пъти повече.
Последна промяна от preslav на чет ное 03, 2016 6:26 am, променено общо 1 път.
fill - специалист
preslav написа:
viewtopic.php?f=10&t=55569#p816121
Като чета тази тема, а и не само нея, направо ми се прииска да се топля на пелети и да си бая на бубата...
На мене по-ми се иска второто,оти не отнема ич енергия...Ама докат ги докарам тия пущини до цената на кафето...Па и три бона за мозък..ба си,как се избива.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 42

Тема "Отоплението на дърва ще е най-изгодно тази зима - как ги изчислиха?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: