• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 42
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
fill написа:
Я си представете че нямате ток за повече от 24 часа...
смешници... :? у кой форум че се жалите...
Ей смешник -я погледни в другите теми ,как съсм си направил инвертор и с акумолатора от колата ,мога да захраня две къщи ,преди да коментираш мисли ,а ако не можеш -цепи дърва и не коментирай
p.v.x - майстор
vrangelov написа:
p.v.x написа:
За 900 лева , ще купя 9 тона дърва...
Майсторе, от какъв вид дървесина и с каква влажност?
Най-лесно се мени теглото на дървата, затова по-правилно е да се пазаруват на кубик.

P.S. Разместили са ти се интервалите в подписа!
Точно в това се крие разковничето.
Затова е дадена мерна единица - тон.
Защото размисъла е свързан с влажността.
След три години , сега закупени дърва от габър , колко ще тежат.
Оставени на естествено въздушно изсушаване , при правилно съхранение.
Като го изчислиш , пресметни го през призмата на калоричността на пелетите и дървата.
Подчертавам , че въпроса е повдигнат с идея за размисъл.
Не защитавам отоплението на дърва.


пп.Подписа визира титлата. Защото се раздават без да си(съм) я заслужил.


"Станах майстор.Да се знае , че не съм такъв."
Последна промяна от p.v.x на пет окт 21, 2016 9:40 pm, променено общо 1 път.
fill - специалист
andro440 написа:
fill написа:
Я си представете че нямате ток за повече от 24 часа...
смешници... :? у кой форум че се жалите...
Ей смешник ...
Препоръчително е да не квалифицираш...Тва къв инвертор си направил не ме топли вообще.Мога да те пребия и без винкел,ма кат не знам да си пусна инвертуту...трее те оставя жиФ,тъй ли...
vrangelov - специалист
p.v.x написа:
Точно в това се крие разковничето.
Затова е дадена мерна единица - тон.
Защото размисъла е свързан с влажността.
След три години , сега закупени дърва от габър , колко ще тежат.
Оставени на естествено въздушно изсушаване , при правилно съхранение.
Като го изчислиш , пресметни го през призмата на калоричността на пелетите и дървата.
Подчертавам , че въпроса е повдигнат с идея за размисъл.
Не защитавам отоплението на дърва.


пп.Подписа визира титлата. Защото се раздават без да си(съм) я заслужил.

Габър на три години ще има влажност около 15-20%, което е около 40000-4300 kWh/t, пресният трябва да си го премериш. Имаш ли уред и знаеш ли как се работи с него?
andro440 написа:
за 900 лв ще купи една газка и ще стоии на студено -три дена ще реже и още толкова цепи а ако трябва и да ги пренася -отиде един месец ---
Тази есен аз и още двама помагачи за еди ден нарязахме и нацепихме 10 кубика дърва, като аз сам ги нарязах всичките и ги прекарах до машината за цепене, а докато почивам цепех по малко. Даже и ги прибрахме и подредихме половината.

Цената в моя край е относително нещо.
gnt69 - майстор
Толкова, 10 тина кубика на ден с двама помагачи се нарязват и прибират, ама си убит кат куче. Един ден почивка и още десет кубика вече е по лесно, по не си убит. На следващия ден 10 те кубика бързо ги режеш и прибираш. 7-8 години съм го правил това упражнение щото не ни е работа първия ден е трудно , следващите по лесно. Ама голяма кушия. И се надъхваш с двутактови изпарения от резачката. :partyman:
p.v.x - майстор
vrangelov написа:


Габър на три години ще има влажност около 15-20%, което е около 40000-4300 kWh/t, пресният трябва да си го премериш. Имаш ли уред и знаеш ли как се работи с него?
Имам уред.
Не е професионален.
Но мога да работя с него.
Калибровам си го и т.н.

При 4800 -5000 kWh/t от качествени пелети , ще ни трябват около 8 тона за да ги приравним с тези 40000kWh. 8 тона х300 = 2400лв. За 2400лв. ще купиш 24 тона сурови дърва.

Водя дискусия.Уважавам мненията ти.
vrangelov - специалист
Объркал съм нулите. Извинявам се. Около 4 000 kWh, а не 40 000 kWh има в един тон габърова дървесина, когато тя с влажност 20 %. Ако влажността е 15%, тогава киловатите стават 4 300. Пелетите са около 4600-4800kWh/t, защото влагата в тях е около 8-10%. 5 kWh/kg може да имат само изкуствено изсушени пелети, за да ги дадат в лабораторията за изследване на калоричността, тези в магазина не са с тази влажност.
Hoвoceлckи - майстор
andro440 написа:
как съсм си направил инвертор и с акумолатора от колата ,мога да захраня две къщи
Това е яко :!: ЧЕЗ-мез да вървят по дяволите - има вече открита енергия от акумулатор и инвертор :idea:
Абе направо си е за бисерите, но ще трябва там да го обяснявам, че само от цитата няма да се разбира откритието.
Сит на гладен не вярва. Едва ли претендиращите за много умни с факта, че се греят на ток, са с доходи около или под средните за страната. В нечии уши съветите ви звучат като "... яжте пасти! Нали не сте забравили какво се е случило с изреклата го дама?
Но да се върнем към същността. Някак си подминахте безвредността и безопасността при производството на ел. енергия. Моля всеки умен (греещ се с такава) да заяви, че намира за безопасна и безвредна ядрената енергетика! Също - че е наясно, че оставането на България без такава е само въпрос на време. Т.е. - не "дали", а "кога"? Сериозно ли мислите, че България ще може да се отоплява на ел. енергия от други източници?
Нека ползвалите термопомпи да кажат какво е положението (КПД) при сериозните зимни студове?
На мен ми стигат 10 кубика дърва на година. Никого не съветвам, карам, настоявам да се отоплява по този начин. В същото време, моля да не ми се забранява да отоплявам дома и семейството си по какъвто е възможен за мен начин!
infomar
Hoвoceлckи написа:
andro440 написа:
как съсм си направил инвертор и с акумолатора от колата ,мога да захраня две къщи
Това е яко :!: ЧЕЗ-мез да вървят по дяволите - има вече открита енергия от акумулатор и инвертор :idea:
Абе направо си е за бисерите, но ще трябва там да го обяснявам, че само от цитата няма да се разбира откритието.
Сит на гладен не вярва. Едва ли претендиращите за много умни с факта, че се греят на ток, са с доходи около или под средните за страната. В нечии уши съветите ви звучат като "... яжте пасти! Нали не сте забравили какво се е случило с изреклата го дама?
Но да се върнем към същността. Някак си подминахте безвредността и безопасността при производството на ел. енергия. Моля всеки умен (греещ се с такава) да заяви, че намира за безопасна и безвредна ядрената енергетика! Също - че е наясно, че оставането на България без такава е само въпрос на време. Т.е. - не "дали", а "кога"? Сериозно ли мислите, че България ще може да се отоплява на ел. енергия от други източници?
Нека ползвалите термопомпи да кажат какво е положението (КПД) при сериозните зимни студове?
На мен ми стигат 10 кубика дърва на година. Никого не съветвам, карам, настоявам да се отоплява по този начин. В същото време, моля да не ми се забранява да отоплявам дома и семейството си по какъвто е възможен за мен начин!
Тези които са против атомната енергия имат в предвид, че се предполага откриване на нов източник на енергия - икономичен, екологичен...... нещо от космоса..... А дано, ама на дали :? Не съм против да се използва друг източник на енергия, по-икономичен от атомният, стига да го има, но атомният бизнес толкова се увълчи, че вдигнаха цената на оборудването и строежът в космически цени, оправдавайки се с безопасността.
Фотоволтаиците намалиха цените си с времето, но ЕС изигра курвачка и спря евтините китайски, за да си продава скъпите германски. Така цената им не намалява и респективно тока държи цена, остава проблемът с използването на Луната нощно време - или да се ограничим в тока.
Скоро се заговори за използване на сероводорода от Черно море... но прах в очите. Щом все още се водят войни за нефта и газа, нещата поне едно столетие ще са на това положение относно източниците на енергия.
preslav - майстор
Hoвoceлckи написа:
andro440 написа:
как съсм си направил инвертор и с акумолатора от колата ,мога да захраня две къщи
Това е яко :!: ЧЕЗ-мез да вървят по дяволите - има вече открита енергия от акумулатор и инвертор :idea:
Абе направо си е за бисерите, но ще трябва там да го обяснявам, че само от цитата няма да се разбира откритието.
Сит на гладен не вярва. Едва ли претендиращите за много умни с факта, че се греят на ток, са с доходи около или под средните за страната. В нечии уши съветите ви звучат като "... яжте пасти! Нали не сте забравили какво се е случило с изреклата го дама?
Но да се върнем към същността. Някак си подминахте безвредността и безопасността при производството на ел. енергия. Моля всеки умен (греещ се с такава) да заяви, че намира за безопасна и безвредна ядрената енергетика! Също - че е наясно, че оставането на България без такава е само въпрос на време. Т.е. - не "дали", а "кога"? Сериозно ли мислите, че България ще може да се отоплява на ел. енергия от други източници?
Нека ползвалите термопомпи да кажат какво е положението (КПД) при сериозните зимни студове?
На мен ми стигат 10 кубика дърва на година. Никого не съветвам, карам, настоявам да се отоплява по този начин. В същото време, моля да не ми се забранява да отоплявам дома и семейството си по какъвто е възможен за мен начин!
Колега (Лице, което има същата професия, длъжност или следва същата специалност по отношение на друго лице.) - нека така да е! Упорит си, в което няма нищо лошо, но не обичаш да четеш и да внимаваш в час - въпросният акумулатор и инвертор са за захранване на циркулационните помпи на локалното парно при спиране на тока - НЕ Е за отопление. Когато казвам КПД визирам това на промишлената парна турбина, която в общия случай върти ел. генератора, сравнявайки го с КПД на ДВГ примерно (ама от трошките си не слизаме). Трябва и аз да попрочета какво е замърсяването от АЕЦ, но определено е в пъти по-малко от това на ТЕЦ, а за трошляците по пътищата изобщо не ми се коментира що за вредни емисии генерират, за да пренесат 50 кила (с мокри дрехи) от банята до кенефа. За термо-помпите също няма да коментирам защото отдавна има такива, които без проблем се справят с (-15), а в БГ рядко има такива температури за повече от седмица-две (въпрос на проверка на статистиката). Чел съм, че в някои развити държави също ползват дървесина за отопление, но това са специално засадени, бързорастящи видове, които после се правят на пелети. Чел съм и това, че най-големият консумаатор на ел. енергия е индустрията, а не домакинствата, така че ток ще има винаги, дори и след като се изсече всичката гора по света. На всичкото отгоре имам едно вътрешно усещане, че много скоро от ЕС ще дойдат с ограничения за отоплението на дърва, също както ни извиха ръцете да правим ток от фотоволтаици, перки и т.н. така, че нека не спорим дали ще има енергия от атома или дървена енергия. Дано не съм прав, ама бедните ще стават все по-бедни, а богатите все по-богати, липсата на доходи не бива да е оправдание за кражби (обяснението на циганите), ама циганина не учи, не търси работа, циганина се нагажда - трябва ли и ние да сме цигани???
Добронамерен съм, не те коря, просто ти съчувствам и се опитвам да мисля, че след мен има и други!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 42

Тема "Отоплението на дърва ще е най-изгодно тази зима - как ги изчислиха?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: