Най - вълнуващия въпрос зимно време.
egomen66 - майстор
simeon_86 написа:
4799inpl64 написа:
Ако се замисли човек-защо ли един дядка от село дет не може да се подпише си разпалва кюмбето с чамови подпалки и после ръга дъбови и букови цепеници-трябват ли му таблици да разбере кое за какво е

Въпросът е, защо дядката не се отоплява на чам а минава на дъб и бук.
Защото иска да отделя повече време на бабата.
:partyman:

пп.Всичките ти теми в един и същи стил.Искаш да прескочиш средното образование и да станеш висшист. А средното образование се намира в архива на Форума.Първо чети и тогава питай.
simeon_86 - напреднал
egomen66 написа:
simeon_86 написа:
4799inpl64 написа:
Ако се замисли човек-защо ли един дядка от село дет не може да се подпише си разпалва кюмбето с чамови подпалки и после ръга дъбови и букови цепеници-трябват ли му таблици да разбере кое за какво е

Въпросът е, защо дядката не се отоплява на чам а минава на дъб и бук.
Защото иска да отделя повече време на бабата.
:partyman:

пп.Всичките ти теми в един и същи стил.Искаш да прескочиш средното образование и да станеш висшист. А средното образование се намира в архива на Форума.Първо чети и тогава питай.

П.П. Ще ти приема забележката, ако ми намериш темата, в която сте обсъждали дали широколистните или иглолистните пелети са по-добри, като гориво, защото търсих преди това и доста четох, а това че в учебника нищо не пише не е мой проблем!

И какви са мойте всички теми, при положение,че имам само две.. тази и още една? Май бирата Ви е в повече.
Последна промяна от simeon_86 на чет окт 13, 2016 8:42 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
andro440 написа:
Аз пък горя черупки и костилки и всякакви други смлени лайна ,,,на горелката нищо не и става , и какво да и стане като е от неръждаема стомана ? Важно е да е евтин продукта за горене -да отлага пепел -на седмица по половин кофа ,но това не е проблем . Катран по котела -защитен слой от корозия !
andro440, ще се съглася само с 50% от написаното от теб.

Горелката трябва да гори всички смлени лайна. Това е важно да да е универсална и икономична.

Да е евтин продукта на горене и пепелтта от него да е без значение ( прави се по-голям пепелник) също съм съгласен.

Обаче с третото написано от теб изобщшо не съм съгласен. Катрана намалява топлообмена, съответно КПД то на системата. Короцията е между стоманата и топлоносителя и тук катрана не играе роля.

Катрана е продукт на не ефектовно горене и физически и химически направо скапват топлообменника от черна ламарина. Серисти, фосфорни или фосватни ( не съм химик и не цитирам точно) и др. киселини направо изяждат топлообменника направен от черен метал.

Извода според мен е дали имаме топлообменник от черна или неръждаема киселинно устойчива ламарина.
andro440 - майстор
Sъгласен съм за катрана ,че вреди на топлообмена ,но какво мога да направя ,као за първи сезон грея котела с горелка -и то Самоделка ...на черупки ! Съгласен съм също ,че катрана се получава от неефективно горене ,защото още малко трябва да тунинговам горелката си ,но за сметка на това мисля да изкарам зимата на 25 градуса в цялата къща с около 700 лв за гориво . котела е виадрус Херкулес 8 ребра от чугун
шоп написа:
andro440 написа:
Аз пък горя черупки и костилки и всякакви други смлени лайна ,,,на горелката нищо не и става , и какво да и стане като е от неръждаема стомана ? Важно е да е евтин продукта за горене -да отлага пепел -на седмица по половин кофа ,но това не е проблем . Катран по котела -защитен слой от корозия !
andro440, ще се съглася само с 50% от написаното от теб.

Горелката трябва да гори всички смлени лайна. Това е важно да да е универсална и икономична.

Да е евтин продукта на горене и пепелтта от него да е без значение ( прави се по-голям пепелник) също съм съгласен.

Обаче с третото написано от теб изобщшо не съм съгласен. Катрана намалява топлообмена, съответно КПД то на системата. Короцията е между стоманата и топлоносителя и тук катрана не играе роля.

Катрана е продукт на не ефектовно горене и физически и химически направо скапват топлообменника от черна ламарина. Серисти, фосфорни или фосватни ( не съм химик и не цитирам точно) и др. киселини направо изяждат топлообменника направен от черен метал.

Извода според мен е дали имаме топлообменник от черна или неръждаема киселинно устойчива ламарина.
4799inpl64 - специалист
simeon_86 написа:
4799inpl64 написа:
Ако се замисли човек-защо ли един дядка от село дет не може да се подпише си разпалва кюмбето с чамови подпалки и после ръга дъбови и букови цепеници-трябват ли му таблици да разбере кое за какво е

Въпросът е, защо дядката не се отоплява на чам, а минава на дъб и бук.
Сигурно е природно неграмотен и не се влияе от мнението на капацитети от форума с какви дърва да се отоплява.Щото каквито дървата -такива и пелетите.С л.......... не става както констатира един колега от тук
stoy@n - специалист
4799inpl64 написа:
...С л.......... не става....
А, що? Става, че и готвят на тях :-D

http://oishogyr.kz/1263/taba_nan/

Прикачен файл

IMG_3880.jpg
simeon_86 - напреднал
stoy@n написа:
4799inpl64 написа:
...С л.......... не става....
А, що? Става, че и готвят на тях :-D

http://oishogyr.kz/1263/taba_nan/
Изображение Изображение
egomen66 - майстор
simeon_86 написа:

И какви са мойте всички теми, при положение,че имам само две.. тази и още една? Май бирата Ви е в повече.
Дал съм ти съвет.Ако искаш го приеми , ако искаш го подмини.
Почваш темата , с едно леко размахване на пръст.
Един вид , внимавайте какво пишете.
А самия ти я вадиш от нейния смисъл.
Темата е обсъждана многократно.
Напиши в търсачката ,думата пелети и ще се убедиш сам.
За нета да не говорим.
Мога и да ти загатна доста неща , но виждам че не заслужаваш.
Колегите доста обстойно са се постарали да ти обяснят.
И когато ти препоръчвам да отваряш тема подготвен , то е с идеята , че когото реши някой да ти обясни , да можеш да го разбереш.

Пиши си , както си знаеш.
За себе си , аз съм те преценил.
Между впрочем , темите ти , не са само две.
И пак между другото , няма как бирата или ракията да са ми в повече , поради факта , че не употребявам алкохол.

:partyman:
simeon_86 - напреднал
egomen66 написа:
simeon_86 написа:

И какви са мойте всички теми, при положение,че имам само две.. тази и още една? Май бирата Ви е в повече.
Дал съм ти съвет.Ако искаш го приеми , ако искаш го подмини.
Почваш темата , с едно леко размахване на пръст.
Един вид , внимавайте какво пишете.
А самия ти я вадиш от нейния смисъл.
Темата е обсъждана многократно.
Напиши в търсачката ,думата пелети и ще се убедиш сам.
За нета да не говорим.
Мога и да ти загатна доста неща , но виждам че не заслужаваш.
Колегите доста обстойно са се постарали да ти обяснят.
И когато ти препоръчвам да отваряш тема подготвен , то е с идеята , че когото реши някой да ти обясни , да можеш да го разбереш.

Пиши си , както си знаеш.
За себе си , аз съм те преценил.
Между впрочем , темите ти , не са само две.
И пак между другото , няма как бирата или ракията да са ми в повече , поради факта , че не употребявам алкохол.

:partyman:
И аз съм те преценил и не ти искам мнението. Между впрочем бягаш от запитването да ми покажеш темата, в която сте обсъдили качествата на широколистните и иглолистните пелети. До тогава двата ти коментара в тази тема ги приемам, като чисто заяждане с мене!

Да прав си темите не са 2 а 3, защото ония ден отворих една за таймер реле на мястото на ключ за бойлер, а и бях забравил за една друга в която се сравняват две фирми за пелети. Но, как разбра аз какъв съм, що за човек съм и какъв тип са мойте теми при положение, че имам 3 теми в целия форум. Някакъв съдник ли си или човек без работа, че гледаш с кой да си запълниш времето?

Наздраве! :partyman:
nani23 - напреднал
Ако може да използвам тази тема да попитам дали някой е горил кокички от череши в пелетна камина?

Тема "Широколистни или иглолистни пелети. Предмства и недостатъци." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: