• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nokoniko - специалист
Iskren86 написа:
Прикачен файл:
IMG_20161125_183300.jpg
Iskren86 написа:
roland написа:
Аз съм с Алба18, но тези стойности никак не са подходящи за мен. С настройка на р10 над 10, с един бункер не мога да изкарам от вечерта до сутринта. Това 56 за р18 минсе струва адски много, опитах с 20 и ми допада, преди това бях с 38 и пламъкът изпълваше цялата камера, а сега на 20 на пета едва достига до върха на камерата. Колко харчи с настройка 16 на р10, сигурно над 2 кг на час?

И аз съм с Алба 18 ,стъклото се цапаше за 30 мин. след стартирането на камината(след почистване) и едно чувалче ми гори за 24 ч на Т.в стойте около 22-23° 4 стай и коридор 90 кв/м. С настройки от "майстора" който ми я монтира p10 - 15 , p18 - 45,p24 - 145,p28 - 195
Днес я настройх по стойностите на ronald
P10 - 10,p18 - 20,p24 - 130,p28 - 180
И вече камината си работи 4-5 часа без дори да потъмнее прозореца =D> сега ще видя и как ще е с горенето...
Браво-пиши задължително и как се е променил разхода. :partyman:
peletko77 - помощник
След много направени и избрани конфигурации, достигнах до извода, че при мен най-добре работи при намалено подаване на пелети(п10-3, фабр.8, п18-9,фабр.17), доста увеличен вентилатор (24-130, фабр.80, п28-150, фабр.100). Гори с бял пламък, не зацапва стъклото. Само дето се чува шума от вентилатора през буриите. Димните газове се движат 180-200, не знам дали е нормално и ефективно това. При други параметри си гори тихо, но със слаб и жълт пламък(като камина на дърва) и стъклото и печката почерняват. Пелетите са хубави, пробвах 5 вида и при всички горе-долу печката си работи еднакво. Та колеги, пишете и вие някой ред. Не е хубаво да пестите информация само за себе си :)))) Нали за това е форум...
peletko77 - помощник
А някой знае ли какво е параметър 56-Heating device OFF gases temperature (80) ? И дали трябва да се пипне и там, понеже 55 и 57 са ясни...
ТиАс - специалист
Лично за себе си вече спрях да се ядосвам от проблема със зацапването на стъклото на ЕкоСпар 18 кв.,който е основен и единствен.Като чета коментарите ми се струва доста сложно аз да си направя настройките.От сервиза идваха,пренастроиха,зацапването е по-малко,но си го има.Иначе камината при мен на 2 степен и 60 гр. на водата топли и работи без проблем за сега.Разход на пелети за 24 часа без прекъсване - 2 чувала.Много ме дразни пепелта която се събира повече в горивната камера,отколкото в пепелника, а за това колко черни не ми се говори.Това разпръсване на пепелта има ли пак нещо общо с настройките,или това си е нормално за пелетните камини?
nokoniko - специалист
Iskren86 написа:
roland написа:
Аз съм с Алба18, но тези стойности никак не са подходящи за мен. С настройка на р10 над 10, с един бункер не мога да изкарам от вечерта до сутринта. Това 56 за р18 минсе струва адски много, опитах с 20 и ми допада, преди това бях с 38 и пламъкът изпълваше цялата камера, а сега на 20 на пета едва достига до върха на камерата. Колко харчи с настройка 16 на р10, сигурно над 2 кг на час?

И аз съм с Алба 18 ,стъклото се цапаше за 30 мин. след стартирането на камината(след почистване) и едно чувалче ми гори за 24 ч на Т.в стойте около 22-23° 4 стай и коридор 90 кв/м. С настройки от "майстора" който ми я монтира p10 - 15 , p18 - 45,p24 - 145,p28 - 195
Днес я настройх по стойностите на ronald
P10 - 10,p18 - 20,p24 - 130,p28 - 180
И вече камината си работи 4-5 часа без дори да потъмнее прозореца =D> сега ще видя и как ще е с горенето...
Как са нещата след промяна на настройките.....Цапа ли стъклото, как е разхода и ......
ТиАс - специалист
nokoniko написа:
Iskren86 написа:
roland написа:
Аз съм с Алба18, но тези стойности никак не са подходящи за мен. С настройка на р10 над 10, с един бункер не мога да изкарам от вечерта до сутринта. Това 56 за р18 минсе струва адски много, опитах с 20 и ми допада, преди това бях с 38 и пламъкът изпълваше цялата камера, а сега на 20 на пета едва достига до върха на камерата. Колко харчи с настройка 16 на р10, сигурно над 2 кг на час?

И аз съм с Алба 18 ,стъклото се цапаше за 30 мин. след стартирането на камината(след почистване) и едно чувалче ми гори за 24 ч на Т.в стойте около 22-23° 4 стай и коридор 90 кв/м. С настройки от "майстора" който ми я монтира p10 - 15 , p18 - 45,p24 - 145,p28 - 195
Днес я настройх по стойностите на ronald
P10 - 10,p18 - 20,p24 - 130,p28 - 180
И вече камината си работи 4-5 часа без дори да потъмнее прозореца =D> сега ще видя и как ще е с горенето...
Как са нещата след промяна на настройките.....Цапа ли стъклото, как е разхода и ......
При мен за съжаление нещата не стоят добре.Тъкмо казах,че стъклото вече не ми прави впечатление,НО след като намалих температурата на 50-55 градуса през нощта и във времето когато няма никой у дома,елате да видите какво става - стъклото от черно по-черно,цялата пепел полепена навсякъде,като чистя стъклото хвърчи навсякъде и се полепва по всички повърхности около камината ,направо изпадам в ужас,защото пепелта много черни,ползвам прахосмукачка за камини,но стъклото без избърсване с кухненска салфетка не може да се изчисти.Вече незнам какво да правя.Иначе пак казвам,топло ми е,доволни сме,единствено тази пепел ,която даже пада извън камината при отваряне на врата и разпръсната навсякъде в горивната камера за мен са ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ.Ако някой може да съдейства с по--подробна информация относно този проблем,нека помогне.Пак казвам,че от написаното за настройките лично на мен ми се струва сложно и непонятно как да стигна до тях.
izidor66 - напреднал
naskov написа:
Натрупването на прах по горивната камера е нормално както за този, така и за всички видове и марки камини. Не е нормално очернянето на стъклото за толкова кратко време. Това говори за непрецизна настройка на камината и по специално на въздуха. Интересно ми е къде ги намирате тези продавачи, дето ви дават такива абсурдни отговори. Аз като продам на някой камина или горелка обикновено и отивам и си я настройвам. Прекарвам с часове при нея, докато не извлека максимума от пелетите, с които разполага клиента.
Де да бяха всички като тебе...при мене дойдоха за 15 мин....набързо проемни някой параметри взе ми 90 лв.и "Лек Ден"
Добре,че Македонците ми пратих настройки...
izidor66 - напреднал
Iskren86 написа:
И при мен същата работа Алба 18 кw ,час след запалването вече стъклото е черно и не виждам смисъла от него...ще чета за развитие за поправянето на проблема...
http://dox.bg/files/dw?a=728a11f827 тук са настройките който ми пратиха Македонците от завода производител...
здравейте, от КЪРДЖАЛИ съм и ви съветвам да не купувате от тука не разбират и искат много АМА много пари, отиваите в хасково или където и да е другаде
Ако не ви е наложащо не слагаите палетна камина много разправии много пари и нерви, караите си на дърва хора
Климатика си е най добре, с малко дете съм и сложих тия пелети ама само разправии особенно неска ми искаха 200 лв да ми направят настройки , щото камината не гори правилно ECOSPAR ALBA 18KW
Нещо тая македонска машина не ми харесва - Пиша тука за да внимавате като купувате особенно в Кърджали, 350 лв дадох за монтаж за 30 мин работа,
Много пепел, много боклук извън казанчето 8-9лв на ден за пелети за 2 стаи и боилер баня лира
Камината се чисти всеки ден а казваха на седмица един път без прахосмукакачка не може да се почисти искаите я бонус
Няма ли да произведат Български камини, качествени нищо ли не можем в тая държавичка
Ако някой създаде качествени български камини ще има много работа и ще разкара вносните боклуци
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Пелетна камина - MCZ или EcoSpar" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: