• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nokoniko - специалист
peletko77 написа:
Здравейте, колеги. От месец съм с ECOSPAR SOLARA 6 kw. Изчетох доста и се интересувам какво от финните настройки да променя така, че да гори оптимално, да не цапа стъклото, вентилатора да издухва достатъчно добре изгорелите газове и т.н. Коминът съм го изкарал през стената на около 50 см. навън, работи си петфектно. Чистя я всеки ден, пелетите са ми най-високо качество и така. Кой от параметрите да бутам, за да я оптимизирам?
Чети в другата тема-доста се изписа..... viewtopic.php?f=10&t=55467
peletko77 - помощник
Благодаря много. Прочетох и това, но камината е без водна риза. Пипнах няколко параметъра, но сега работи по-зле, дори пуши от комина, а преди не пушеше. Не виждам и бутон за рестарт или за връщане към фабричните настройки. Явно трябва да се въведат ръчно, но проблема е, че не знам фабричните параметри. Ако някой ги има, ще помоля да ги публикува(предполагам не са тайна).
peletko77 - помощник
Доста си поиграх няколко дни, като смених следните параметри: п10-10, п18-25, п24-110, п28-130, п55-160, п57-170. В тази конфигурация стъклото се цапа в черно, огънят е слаб и камината загрява доста. Преди не загряваше толкова. Но сега пък намирисва здраво на катран, не знам от какво, явно въздуха не достига... Не знам как да я оптимизирам-да гори нормално(не да хвърчат пелетите из цялата камина със силен пламък както беше при монтажа) и втората цел ми е да отопля бавно. Сега като е на 1 и отоплява супер много за 1 час, после не може да се стои от жега... Изключвам я ръчно, след час и нещо пак я пускам и на третия такъв цикъл пиука датчика за почистване... Кофти работа. Моля помагайте с идеи, това ще е полезно и за другите съфорумци.
peletko77 - помощник
Най-после всичко се оправи. За тези, които се интересуват ще обясня. И всичко това заради АЛЧНИЯТ продавач на камини, на който не му стига маржа от продажбата, а иска да лапне и допълнителни 50 лв. за 1 минута финна настройка. Да, ама Не!!! Чест и почитания към вносителите на "ECOSPAR" в България! Да са живи и здрави и все така коректни и отзивчиви! Благодарение на тях, а не на АЛЧНИЯТ продавач моята камина работи в режим, в който аз желая!
Проблемите се оправиха с промяна в п10, 18, 24, 28, 55 и 57. Основното е, че намалих подаването на пелети(п.10 и п.18) и усилих скорост вентилатор(п.24 и п.28). По този начин си гори, не цапа стъклото, не мирише, не пуши и т.н.
Съвет: НЕ СЕ ПОДДАВАЙТЕ НА АЛЧНИТЕ ПРОДАВАЧИ да ви щавят с пари за финни настройки, това и сами можете да си оправите!
Успех!
nokoniko - специалист
peletko77 написа:
Най-после всичко се оправи. За тези, които се интересуват ще обясня. И всичко това заради АЛЧНИЯТ продавач на камини, на който не му стига маржа от продажбата, а иска да лапне и допълнителни 50 лв. за 1 минута финна настройка. Да, ама Не!!! Чест и почитания към вносителите на "ECOSPAR" в България! Да са живи и здрави и все така коректни и отзивчиви! Благодарение на тях, а не на АЛЧНИЯТ продавач моята камина работи в режим, в който аз желая!
Проблемите се оправиха с промяна в п10, 18, 24, 28, 55 и 57. Основното е, че намалих подаването на пелети(п.10 и п.18) и усилих скорост вентилатор(п.24 и п.28). По този начин си гори, не цапа стъклото, не мирише, не пуши и т.н.
Съвет: НЕ СЕ ПОДДАВАЙТЕ НА АЛЧНИТЕ ПРОДАВАЧИ да ви щавят с пари за финни настройки, това и сами можете да си оправите!
Успех!
Браво, че си се справил. Кажи по-подробно на п10, 18, 24, 28, 55 и 57 какви стойности вкара... :supz: :supz: :supz:
peletko77 - помощник
nokoniko, последните стойности въведох така: (в скоби ще ти дам заводските параметри): п10-2(6), п18-8(17), п24-100(80), п28-120(100), п55-145(290), п57-150(300), като последните два параметъра ми ги дава до макс.255, но аз зададох точно наполовина на заводските(така четох някъде из форума). Устройват ме, понеже времето е 10-тина градуса и печкта си бачка по цял ден и си отопля по малко, не я изключвам. Като позастудее, ще увелича подаването на пелети и така. Дано съм бил полезен. Ако някой иска, ще публикувам всички заводски параметри, на пук на АЛЧНИЯ продавач :)))))
nokoniko - специалист
peletko77 написа:
nokoniko, последните стойности въведох така: (в скоби ще ти дам заводските параметри): п10-2(6), п18-8(17), п24-100(80), п28-120(100), п55-145(290), п57-150(300), като последните два параметъра ми ги дава до макс.255, но аз зададох точно наполовина на заводските(така четох някъде из форума). Устройват ме, понеже времето е 10-тина градуса и печкта си бачка по цял ден и си отопля по малко, не я изключвам. Като позастудее, ще увелича подаването на пелети и така. Дано съм бил полезен. Ако някой иска, ще публикувам всички заводски параметри, на пук на АЛЧНИЯ продавач :)))))
Супер си.......да се надяваме, че тези настройки ще помогнат на много. Тези камини май ще излезнат, като най-сполучливи в евтиния клас.
Iskren86 - помощник
roland написа:
Аз съм с Алба18, но тези стойности никак не са подходящи за мен. С настройка на р10 над 10, с един бункер не мога да изкарам от вечерта до сутринта. Това 56 за р18 минсе струва адски много, опитах с 20 и ми допада, преди това бях с 38 и пламъкът изпълваше цялата камера, а сега на 20 на пета едва достига до върха на камерата. Колко харчи с настройка 16 на р10, сигурно над 2 кг на час?

И аз съм с Алба 18 ,стъклото се цапаше за 30 мин. след стартирането на камината(след почистване) и едно чувалче ми гори за 24 ч на Т.в стойте около 22-23° 4 стай и коридор 90 кв/м. С настройки от "майстора" който ми я монтира p10 - 15 , p18 - 45,p24 - 145,p28 - 195
Днес я настройх по стойностите на ronald
P10 - 10,p18 - 20,p24 - 130,p28 - 180
И вече камината си работи 4-5 часа без дори да потъмнее прозореца =D> сега ще видя и как ще е с горенето...
Iskren86 - помощник
Прикачен файл:
IMG_20161125_183300.jpg
Iskren86 написа:
roland написа:
Аз съм с Алба18, но тези стойности никак не са подходящи за мен. С настройка на р10 над 10, с един бункер не мога да изкарам от вечерта до сутринта. Това 56 за р18 минсе струва адски много, опитах с 20 и ми допада, преди това бях с 38 и пламъкът изпълваше цялата камера, а сега на 20 на пета едва достига до върха на камерата. Колко харчи с настройка 16 на р10, сигурно над 2 кг на час?

И аз съм с Алба 18 ,стъклото се цапаше за 30 мин. след стартирането на камината(след почистване) и едно чувалче ми гори за 24 ч на Т.в стойте около 22-23° 4 стай и коридор 90 кв/м. С настройки от "майстора" който ми я монтира p10 - 15 , p18 - 45,p24 - 145,p28 - 195
Днес я настройх по стойностите на ronald
P10 - 10,p18 - 20,p24 - 130,p28 - 180
И вече камината си работи 4-5 часа без дори да потъмнее прозореца =D> сега ще видя и как ще е с горенето...
И моята е ECOSPAR 6kw. Относно пар.55 и 57, на какви стойности е добре да стоят? 55 ми е на 160, а 57 на 180. Това не е ли много и какво може да стане ако ги намаля? Намалил съм подаването на пелети и увеличих скоростите на вентилатора че стъклото се зацапва много.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Пелетна камина - MCZ или EcoSpar" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: