• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Сигурен съм че може и да сте по позитивно настроен , разочарован сте и с право ,имали сте очаквания но съвкупност от горните неща са ви подтикнали към да напишете поста .И аз съм така ,първо реагирам като вас ,след това осъзнавам че трябва нещо да направя с което да се пооправят нещата .В случая едно по едно ще се отстраняват причините за това от което не сте доволен . :) И италианска камина за 5 000 лв да е ако не е монтирана и настроена ядовете са същите .В случая (майсторите ) събират пари за кредита ,леко полеко ще се отсеят ,но това сега няма да ви помогне ,прочетете тук има хора които дадоха съвети и показаха настройки с които камината заработва оптимално . И пелетите са от значение .Та така - по Коледа може да се случи чудо. :santagrin:
ТиАс - специалист
biser_ashikov написа:
Камината се чисти всеки ден а казваха на седмица един път без прахосмукакачка не може да се почисти искаите я бонус
Няма ли да произведат Български камини, качествени нищо ли не можем в тая държавичка
Ако някой създаде качествени български камини ще има много работа и ще разкара вносните боклуци
biser_ashikov написа:
здравейте, от КЪРДЖАЛИ съм и ви съветвам да не купувате от тука не разбират и искат много АМА много пари, отиваите в хасково или където и да е другаде
Ако не ви е наложащо не слагаите палетна камина много разправии много пари и нерви, караите си на дърва хора
Климатика си е най добре, с малко дете съм и сложих тия пелети ама само разправии особенно неска ми искаха 200 лв да ми направят настройки , щото камината не гори правилно ECOSPAR ALBA 18KW
Нещо тая македонска машина не ми харесва - Пиша тука за да внимавате като купувате особенно в Кърджали, 350 лв дадох за монтаж за 30 мин работа,
Много пепел, много боклук извън казанчето 8-9лв на ден за пелети за 2 стаи и боилер баня лира
Виж в другата тема,там има подробно напътствия как да си направиш сам настройките.На мен лично много ми помогнаха потребителите.И тук доста има писано,но там има точно как да стигнеш до тях.
А относно чистенето,то е неизбежно.Няма как на 24,най-много на 32 часа моята я чистя.Много пъти писах,че и на мен това най-не ми харесва,че пепелта хем черни,хем хвърчи особено като бършеш стъклото,но е по-добрия вариант от влаченето на дърва за мен.И най-важното постоянно ти е топло.
Iskren86 - помощник
nokoniko написа:
Iskren86 написа:
roland написа:
Аз съм с Алба18, но тези стойности никак не са подходящи за мен. С настройка на р10 над 10, с един бункер не мога да изкарам от вечерта до сутринта. Това 56 за р18 минсе струва адски много, опитах с 20 и ми допада, преди това бях с 38 и пламъкът изпълваше цялата камера, а сега на 20 на пета едва достига до върха на камерата. Колко харчи с настройка 16 на р10, сигурно над 2 кг на час?

И аз съм с Алба 18 ,стъклото се цапаше за 30 мин. след стартирането на камината(след почистване) и едно чувалче ми гори за 24 ч на Т.в стойте около 22-23° 4 стай и коридор 90 кв/м. С настройки от "майстора" който ми я монтира p10 - 15 , p18 - 45,p24 - 145,p28 - 195
Днес я настройх по стойностите на ronald
P10 - 10,p18 - 20,p24 - 130,p28 - 180
И вече камината си работи 4-5 часа без дори да потъмнее прозореца =D> сега ще видя и как ще е с горенето...
Как са нещата след промяна на настройките.....Цапа ли стъклото, как е разхода и ......
Като цяло прозереца се цапа на два дни,първия ден всичко е прекрасно,втория вече зачочва да се цапа но пак се вижда приятно огъня който гори,вече на третия ден почистване и изчиствам пак стъклото..
Разхода е 15 кг на 24ч при темп. -8 + 5-6 което мисля че е идеално 90 кв/м жилище
plamko_82 - напреднал
Здравейте Колеги. Какво количество пелети събира бункера на Екоспар Алба хидро? Според сайта на производителя е 20 кг., но в действителност дали са толкова? Някой колега, който има такава в къщи нека да сподели. Весели празници на всички :partyman:
Iskren86 - помощник
Здравейте,споделете как се държат камините в тия студове -10° -20° ,при мен се наложи преди 4-5 дни да вдигна P10,P18,P24,P28 нагоре понеже Т на водата стигаше до 45-50° и не искаше да се затопли повече...И съответно не можех да кача над 22° в стаите ,отоплявам 4 стай + баня + коридори общо 90кв/м и съм с бебе,разхода се покачи долу горе на две чувалчета на 24 ч но вече мога да достигна до 24-25° което ме удовлетворява ,вие колко горите...Алба 18
bogatia - помощник
Здравейте ! Имам голям разход на пилети 30 кг.за 12 часа работа eko spar alba 18 .Температура на водата 60 гр.стайната 24 гр. Другото което ме притесни ,че на заводската табелка пише alba 15 kw.Помощ .
roland - специалист
Iskren86 написа:
Здравейте,споделете как се държат камините в тия студове -10° -20° ,при мен се наложи преди 4-5 дни да вдигна P10,P18,P24,P28 нагоре понеже Т на водата стигаше до 45-50° и не искаше да се затопли повече...И съответно не можех да кача над 22° в стаите ,отоплявам 4 стай + баня + коридори общо 90кв/м и съм с бебе,разхода се покачи долу горе на две чувалчета на 24 ч но вече мога да достигна до 24-25° което ме удовлетворява ,вие колко горите...Алба 18

И сега като не се стои от жега какво ще правим? Връщаме ли се пак към настройките за топло време, които налучках още през октомври :)
У нас е 26 градуса и пия червено вино... това никак не ми харесва, защото се запъхтявам докато дъвкам филе елена и съм притеснен за здравето си. Всичко е от жегата!
filmatoplo - майстор
Топло е вече ,при външна температура 13-15 гр горя по полувина чувал на ден ,паля малко вечер .Темп 24-25 градуса . Всички ще се чудите какво да правите другия месец - ще намаляте дозите и степените особено тези които купиха Аурига за 70-90 квадрата .
SoMeBoDy1 - специалист
filmatoplo написа:
Топло е вече ,при външна температура 13-15 гр горя по полувина чувал на ден ,паля малко вечер .Темп 24-25 градуса . Всички ще се чудите какво да правите другия месец - ще намаляте дозите и степените особено тези които купиха Аурига за 70-90 квадрата .

Най-после топло време! Писна ми с тази зима!

Нали затова има 5 степени на мощност.
Който има аурига и топли 70-90кв + бойлер пуска котела на 1ва степен ( 8кв) сутрин рано за по два часа и вечер също за толкова.
Поне аз така правя. Ако има по-малък котел и 1ва степен е 6кв тогава няма пусканията да са за по два часа ами примерно за по три....

filmatoplo, ти с кой котел беше?
filmatoplo - майстор
:) Така е ,в студа топлите по 15-16 часа ,сега около 5-6 часа ,свалих и температурата на водата с 3 градуса,по малко пепел и налеп прави в камината, разхода е полувин човал .
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Пелетна камина - MCZ или EcoSpar" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: