• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:? Горите камините вечер , че - защо .
roland - специалист
Термо вентили нямам, имам колектори с мини кранчета, къщата е на три етажа по 60 квадрата. Да вярно, две три стаи не ги топля, но ми се ще първа степен да е по-слаба и по икономична. Неудобство на фумис е, чв не виждам на коя степен гори. Може би проблемът е, че работи на повече от първа.
roland - специалист
Да, беше подминала с един градус зададените 24, но гореше на повече от първа, сега я накарах да гори само на първа и намали пламъка. Това и е проблема, като й кажа че искам да е 24 градуса, след като ги стигне да почне да жми едва едва, колкото да не угасне, а тя продължава да гори с голям пламък, вероятно на втора или по-висока степен. Голям недостатък.
cvetan_d - специалист
Филме някой се топлят с вино, други с пелети. А Роланд ти по т на въздуха ли я караш. Направи я по вода. Там сваля до 1 степен когато подмине с 1 градус зададената. Когато на надпис Ауто натиснеш плюса се вижда какво прави във всеки момент.
filmatoplo - майстор
Лошо управление ,аз на моята камина с Натурела нямам никакви ядове ,мога да янакарам да прави каквото вие искате ,тоест това прави де - цепи градуса .
nokoniko - специалист
filmatoplo написа:
Лошо управление ,аз на моята камина с Натурела нямам никакви ядове ,мога да янакарам да прави каквото вие искате ,тоест това прави де - цепи градуса .
Кое управление е по-добро.Това на екоспара или бурнита...
cvetan_d - специалист
Според мен новото на Екоспар. То старото всички знаят на кого е :-D Но това е според мен.
cvetan_d - специалист
Роланд, ако при тези настройки които съм писал, при принудително пускане на 1 степен гори слабо (пламъка се подава по малко от горелката) а при автоматичен режим това не се случва то е защото някой параметър не позволява това.
roland - специалист
Горя над 12 часа с настройки р010 на 14, вентилатора на 130. Гори само на първа степен, защото ако я сложа на ауто не се стои от жега и камината гасне. За изненада, стъклото съвсем леко е побеляло, няма черно, няма нагар. Ще видя колко време ще изкара с чисто стъкло, няма да я гася и чистя докато не зацапа.
cvetan_d - специалист
И на Ауто трябва да гори така слабо. Просто настрой параметрите по подходящия начин :)
Печелиш това че повече няма да се налага ти да сменяш степени. Не че това е нещо трудоемко.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Тема "Пелетна камина - MCZ или EcoSpar" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: