• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Най- голямата опция за мене е "зависимост от външната температура"т.е. Ако навън е 15гр- водата е 30гр., а когато е -13гр е 40.


Евала - това го повтарям тук 10 години. :prayer:
kuuuuuul - майстор
ТП-та въздух/вода си е по начало зависима от външната тем.
radius - майстор
Кул, виж и моята тема за Мицубишито. Тази функция май е най-смислената от всички варианти на контрол. Наистина може така да настроиш нещата, че да не се налага да ползваш стайни термостати. Само слънцето може да обърка нещата малко, но няма идеално щастие.
dj_lubaka - напреднал
Колеги, стана ми доста интерестно за тази функция и искам да разбера малко повече. Давам пример. Имаме помещение 20м2 и трябва да се достигне примерно 23C, външна температура 15С, за което примерно ни трябва 1kW. Ако ТП работи на 30C вода ще го затопли за 30 мин., а ако е на 40C за 20 мин. Накрая резултата на електромера няма ли да е един и същ? Има ли съотношение kW, които ни трябват към температурата на водата на ТП? Благодаря. Весело посрещане на НГ на всички!
jeorgi - напреднал
Първоначално, като пуснах машината я бях направил на 33гр., но като застудя до -8гр. се
наложи да я вдигна на 35гр..Макар, че имам буфер 500л. ми правеше къси цикли,това скъсява живота на компресорът. Почнах да чета системните менюта и всичко се изясни. Имайте на предвид, че тези машини могат много,стига да има кой да чете.
kuuuuuul - майстор
Тези градуси на входящата или изходящата вода са?
jeorgi - напреднал
На изходящата вода.
radius - майстор
Как ти помогнаха дебелите книги? Изчел съм сервизни и др. ръководства, но без добавяне на буфер ( нямам) не виждам как ще стане. При мен също го има проблема с късите цикли особено при температури над 5С, тъй като слизам под минимума ( 2.3кВ) на иначе хубавата инверторна машина.
Единствено не съм ползвал опцията дисплея да се монтира в стая и да работи като стаен термостат, като има функция да се следи как реагира къщата на затоплянето. Един вид се самообучава.
jeorgi - напреднал
Буфер се слага според мене задължително,поне 50-100л за да имаш добър дефрост.Има един френски форум за термопомпи(пиши на л.с. ако искаш да ти го пратя).Там почти няма машина без буфер,а те са с доста инсталирани .Аз няма къси цикли след настройките в сервизните менюта.При 10гр. работи 30-40мин и почива 10-15,а когато е студено бачка по няколко часа не съм я засичал т.к. нямам време за това.
radius - майстор
Ако си спомняш и не е тайна, напиши какво си променял, интересно ми е. Аз не виждам как ще удължа циклите като консумацията падне под минимума на машината. Освен с буфер...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "Термопомпа от климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: