• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Със радиатори ли беше , каква температура подава към тях .
dj_lubaka - напреднал
filmatoplo написа:
Със радиатори ли беше , каква температура подава към тях .
Да с радиатори, подово 6м2 и един конвектор, който включваме само за малко, докато изкъпем малкото. Температурата която излиза ТО е около 40-42 С.
didoka - помощник
Здравей,dj_lubaka и аз съм се насочил към такъв вид отопление,надявам се с помощта на Емо.При тази температура на водата как стои въпроса с топлата вода в бойлера,дозагряваш на ток ли?Благодаря.
filmatoplo - майстор
С тази температура на водата трябва да си много изолиран .
dj_lubaka - напреднал
didoka написа:
Здравей,dj_lubaka и аз съм се насочил към такъв вид отопление,надявам се с помощта на Емо.При тази температура на водата как стои въпроса с топлата вода в бойлера,дозагряваш на ток ли?Благодаря.
Водата в бойлера не се дозагрява. Само от серпентината (около 40 С).Ползваме батерията само на топлата вода и водата е доста приятна. Няма смисъл да загряваш на 60 С и после да я разреждаш пак на 40С. На 2-3 седмици включвам бойлера на ток заради бактериите.
Отностно Емо, това е човека. Преди няколко дена пуснахме на бащата машината на вилата и е доста доволен.

filmatoplo: апартамента е тухла със вътрешна изолация (гипсокартон с минерална вата) на всички стени и тавани, PVC дограма с тройни стъкла.
radius - майстор
Пускай го на ток всяка седмица за всеки случай.
didoka - помощник
dj_lubaka написа:
didoka написа:
Здравей,dj_lubaka и аз съм се насочил към такъв вид отопление,надявам се с помощта на Емо.При тази температура на водата как стои въпроса с топлата вода в бойлера,дозагряваш на ток ли?Благодаря.
Водата в бойлера не се дозагрява. Само от серпентината (около 40 С).Ползваме батерията само на топлата вода и водата е доста приятна. Няма смисъл да загряваш на 60 С и после да я разреждаш пак на 40С. На 2-3 седмици включвам бойлера на ток заради бактериите.
Отностно Емо, това е човека. Преди няколко дена пуснахме на бащата машината на вилата и е доста доволен.

filmatoplo: апартамента е тухла със вътрешна изолация (гипсокартон с минерална вата) на всички стени и тавани, PVC дограма с тройни стъкла.
Благодаря за бързия отговор.Емо вече ми сметна топлозагубите ,и живот и здраве на пролет го захващам.
benza83 - специалист
Колеги дайте телефон за връзка с Емо
jeorgi - напреднал
Здравейте,
Колеги рядко пиша във форумът,но като гледам не мога да не пишя някой ред. Отоплявам се с Дайкин Алтерма 16кв. Закупена от Англия за 3200лв.(втора употреба,доставката влиза в цената),знам че не е най-добрата машина.Екстрите който имат брандираните марки биха ви спестили много главоболия.Моята машина има управление на трипътни и двупътни вентили,опция легионела.Най- голямата опция за мене е "зависимост от външната температура"т.е. Ако навън е 15гр- водата е 30гр., а когато е -13гр е 40. Тази и много други опции на макар и старата ми машина 2009г. ме карат само да се радвам,че не избрах самоделките който се правят.Виждал съм няколко такива и въобще не съм впечатлен.Постът ми стана дълъг, но потърсете и навън за някоя хубава машина, моята я чаках 4 месеца да излезе търг на оферта.
kuuuuuul - майстор
Не смятам че това което си написал е някаква съществена екстра.Всичко зависи от познанията и опита на майстора който ще прави ТП-та. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Термопомпа от климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: