• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
cvc
Здравейте
От известно време и аз се интересувам от термопомпа,тъй като искам да подменим отоплението, което е камина с водна риза и радиатори. Направих запитване в няколко фирми и от всички получих различни отговори. Относно мощността на термопомпа предложенията варират от 7 кв до 14 кв.Така и не ми стана ясно колко киловата ми е необходима за 65 м2 отопляема площ,среден етаж от три етажна къща. Към момента няма изолация, но се отоплява отдолу и от горе. Някои от специалистите ме уверяват ,че с термопомпа няма да се стоплим и да се насоча към климатици,които лично аз не харесвам много.За цените ,които обявяват няма да коментирам. За това много се зарадвах като открих тази тема , ще се радвам ако ми дадете контакт на майстора ,който е направил термопомпа от климатик и ми помогнете с компетентни мнения.
Благодаря!
phoenix - специалист
... мога само да кажа, че съм доволен от постигнатите резултати.
Любо на баща ти хидробокса е почти готов, почти всичко пристигна изтървахте китайската нова година :-D
kuuuuuul - майстор
Добре дошъл в отбора =D> Остава ти едно наблюдение през интернет и си готов.Щом phoenix е майстора ще останеш много доволен :partyman:
dj_lubaka - напреднал
cvc написа:
Здравейте
От известно време и аз се интересувам от термопомпа,тъй като искам да подменим отоплението, което е камина с водна риза и радиатори. Направих запитване в няколко фирми и от всички получих различни отговори. Относно мощността на термопомпа предложенията варират от 7 кв до 14 кв.Така и не ми стана ясно колко киловата ми е необходима за 65 м2 отопляема площ,среден етаж[skype][/skype] от три етажна къща. Към момента няма изолация, но се отоплява отдолу и от горе. Някои от специалистите ме уверяват ,че с термопомпа няма да се стоплим и да се насоча към климатици,които лично аз не харесвам много.За цените ,които обявяват няма да коментирам. За това много се зарадвах като открих тази тема , ще се радвам ако ми дадете контакт на майстора ,който е направил термопомпа от климатик и ми помогнете с компетентни мнения.
Благодаря!
Виж си ЛС.
kuul прав си. И това ще стане.
Последна промяна от dj_lubaka на пет ное 11, 2016 11:50 pm, променено общо 2 пъти.
dj_lubaka - напреднал
Минаха 30 дни от новата придобивка, резултата е 300 kW ток. Машината работи на 400w средно и рядко вдига на 500-600w ( това е като се ползва бойлера). Такова удобно нещо е. Няма подпалки, палене, мъкнене, чистене, пушек. Е да... липсва живият огън от камината, но за по-горните мъки мисля, че си струва. Колко лесно, чисто и просто можело да бъде отоплението и БГВ стига да направиш инвестицията. Радвам се, че има хора от форума, които мислят, рискуват и действат за да живеем по-лесно. =D>
kozl - майстор
dj_lubaka написа:
Минаха 30 дни от новата придобивка, резултата е 300 kW ток. Машината работи на 400w средно и рядко вдига на 500-600w ( това е като се ползва бойлера). Такова удобно нещо е. Няма подпалки, палене, мъкнене, чистене, пушек. Е да... липсва живият огън от камината, но за по-горните мъки мисля, че си струва. Колко лесно, чисто и просто можело да бъде отоплението и БГВ стига да направиш инвестицията. Радвам се, че има хора от форума, които мислят, рискуват и действат за да живеем по-лесно. =D>
300 киловата е уникална мощност за термопомпа. Може би киловат часа. 300/0,4=750 часа или 31,25 дни. Така става. И все пак :finga: Т са високи. Да проследим и при по-ниски и докъде е ефективна системата.
filmatoplo - майстор
300 киловата е уникална мощност за термопомпа. Може би киловат часа. 300/0,4=750 часа или 31,25 дни. Така става. И все пак :finga: Т са високи. Да проследим и при по-ниски и докъде е ефективна системата.[/quote]

300 киловат часа ще е ,колко струва това 60 лв ли ,Абе в студа и 120 лв да стане пак бива .
nelim - специалист
Супер си е даже, като се има впредвид че големия студ в България напоследък е около 10 дни, това че тогава КПД-то ще е ниско - не пречи да се подпомогне с нещо на системата, факта е че през останалата по-голяма част от годината икономията ще е на лице :)

В крайна сметка вече сме средата на ноември, много е вероятно и по коледа да са подобни температурите, ако гледаме последните 3-4 години :)
dj_lubaka - напреднал
Все пак бойлера има 3кW мощност, която е в резерв. Но дори и да не стигне в големите студове имам ел. радиатор и духалка, за 10-15 дена ще го приживея. А тежката артилерия е едно заредено прити без водна риза в мазата в случай, че спре тока за дълъг период, което ще запаля с кеф със съседа на чаша вино и мезета. :supz:
dj_lubaka - напреднал
Вече сме 1 Декември, за 30 дни машината изразходи 451 киловат часа. Не е спирана нито ден. Жената е страшен разхитител на топла вода от бойлера. Между другото до сега термопомпата (климатика) беше на икономичен режим, (режима на вентилатора е на борче) което не даваше на машината да премине 1500w, но температурите паднаха доста и мощноста не стига и за това преминах на нормален режим. Ще видим как ще се държи в следващите месеци. Най-студеното предстои!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Термопомпа от климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: