• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dbgpafo - помощник
Здравейте,
Искам да попитам и при вас ли камината(Марели Ps24) преминава на първа степен само и единствено като е +2 градуса от зададената вода? Без стаен термостат съм.
Rumen72 - специалист
dbgpafo написа:
Здравейте,
Искам да попитам и при вас ли камината(Марели Ps24) преминава на първа степен само и единствено като е +2 градуса от зададената вода? Без стаен термостат съм.
Ако е управление като това дето пита на коя степен е /Унипел/ , значи си ровил в сервизните менюта вкарвал си кодове и си променял стойности и след това си я накарал да модулира отгоре на зададената температура - има два начина единият е да модулира под зададената температура и да я достига - другият е да модулира НАД зададената температура / да я подминава с 2 до 5 градуса / именно този режим си избрал, затова модулира на +2 гр.
Успехи
burner - специалист
Преди малко говорих с един човек от Кула. Малката GF струва в Сърбия 750 евро, голямата - 800.
Тишоoo - помощник
Здравейте колеги с GF 24 съм с по новия софтуер, радиаторите са ми 5 броя 12kW за 15 часа ми гори около 22-23кг пелети според повечето коментари, които чета ми се вижда доста висок разхода.Настройките са до като достигне 50 градуса на водата и влезе в модулация работи на 1-ва степен ръчно настроена вентилатор 1250 оборота, шнека пуска 1,9сек. през интервал 16сек. и след това модулацията, вентилатор 970 оборота шнека отворен 0.9сек през интервал 16сек. Ще съм много благодарен ако някой сподели мнение и настройки :)
Здравейте колеги някой може ли да ми каже тия параметри кой какъв означава за пелетна горелка SMB50 голдън фаер че ми писна тоя през две седмици да го викам да му давам по 80 лв за настройка и да не прави нищо предварително благодаря
andy_forresite - майстор
Тишоoo написа:
...
Ако си без стаен термостат и без термоглави и просто се отоплявате с посочената температура с тези радиатори, то разходът е напълно нормален. Отчитам топлинната мощност на камината с това к-во гориво и доколко се нагряват радиаторите. Може да се намали разхода ако вътре става топло над желаното. Слагаш термоглави и ще се намали разхода малко. Изолация няма да навреди на разхода. Но ако това е желаната вътрешна температура, няма накъде да се намалява. Все пак термоглавите ще са само в плюс за в бъдеще. Минал е месец откакто си попитал, имаше студове и сега е по-студено от 17.12. Как са нещата в момента и имаш ли термоглави? В случай че имаш, това е разходът за твоето жилище при тогавашните климатични условия. Явно камината работи коректно.
Тишоoo - помощник
andy_forresite написа:
Тишоoo написа:
...
Ако си без стаен термостат и без термоглави и просто се отоплявате с посочената температура с тези радиатори, то разходът е напълно нормален. Отчитам топлинната мощност на камината с това к-во гориво и доколко се нагряват радиаторите. Може да се намали разхода ако вътре става топло над желаното. Слагаш термоглави и ще се намали разхода малко. Изолация няма да навреди на разхода. Но ако това е желаната вътрешна температура, няма накъде да се намалява. Все пак термоглавите ще са само в плюс за в бъдеще. Минал е месец откакто си попитал, имаше студове и сега е по-студено от 17.12. Как са нещата в момента и имаш ли термоглави? В случай че имаш, това е разходът за твоето жилище при тогавашните климатични условия. Явно камината работи коректно.


Да имам термоглави и стаен термостат промених настройките на шнека и я оставям да работи 24ч в денонощието и стига до максимум 25кг за денонощия мисля, че е нормално с иглолистни пелети съм
Здравейте,
Някой може ли да ми каже как да намаля времето за изгасяне на GOLDEN FIRE 24GF с новото управление.
И някой има ли подробното описание за инсталатори намерих за БУРМИТ но не и за моята а там се разминаванещата малко но съществено.
проблема ни с изгасянето е че като я изключа и ми бута температурата примерно от 55 на 40 и обдухва над петнаисед минути.
не мога да разбера от къде се влияе времето за спиране
Здравейте,
Някой има ли инструкции за монтажници, сервизна документация ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE GF24
или кода за тези настройки http://dox.abv.bg/files/dw?a=ead786cacf
Тишоoo - помощник
Здравейте кое V от менюто вентилатори е за оборотите с които духа когато се самопочиства
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16

Тема "Пелетна камина Golden Fire PS24, 24кВт - впечатления" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: