Най - вълнуващия въпрос зимно време.
SoMeBoDy1 - специалист
хахахаххаха е кой е говорил за Хонда.
http://er-lux.com/index.php?route=produ ... path=60_69

Баумакс/Практикер и др. вериги продават освен хонда и др бюджетни марки за под 500 лв.
vrangelov - специалист
Да, но нали заради шнека трябва да вадят чиста синусоида, т.е. трябва да са инверторни.

http://er-lux.com/index.php?route=produ ... path=60_70
Това е от същия магазин, който си дал.
roland - специалист
Не се сърдете, но много отклонихте темата. Юпс за компютър, 100 вата чиста синусоида, трети предложил агрегат... Всичко това първо не е сериозно, второ не е по темата.
Предполагам, че линкът, който споделих вероятно ще свърши работа + акумулатор поне 75 ампера може и да гарантира работа за задоволително дълго време. Все още чакам коментари от компетентни колеги по предложената система, защото и аз мисля да си я оборудвам.
gnt69 - майстор
roland написа:
Не се сърдете, но много отклонихте темата. Юпс за компютър, 100 вата чиста синусоида, трети предложил агрегат... Всичко това първо не е сериозно, второ не е по темата.
Предполагам, че линкът, който споделих вероятно ще свърши работа + акумулатор поне 75 ампера може и да гарантира работа за задоволително дълго време. Все още чакам коментари от компетентни колеги по предложената система, защото и аз мисля да си я оборудвам.
Упса който си предложил аз не можах да разбера има ли чиста синусоида или няма. Ако има синусоида си го купи ако няма не ти трябва. Ако го купиш сподели резултата.
roland - специалист
Pure sine какво ли означава? Има два вида, pure sine и modified sine. Този е pure.
burkov - специалист
Има мааалко повече от два.
Да не говорим че всеки китайски инвертор си изкарва неговото разбиране за синусуида :D
jabata - специалист
Понеже вече много надалече отидохме, че задълбахме във видовете синусоиди, да си кажа и моето мнение. Всичките компютърни UPS-и които се продават, дори и да ги водят чиста синусоида, си е риск, понеже съм виждал китайчета уж с чиста синусоида, но като включиш помпата към тях вибрира, ръмжи и колелото всеки момент ще излезне да види кой е този идиот. Поради това покупката на тези си е риск, и най-добре да се вземе един от многото български с подходяща мощност, там поне няма проблеми.
А вече за мощноста, достатъчно са едни 200 вата, за помпата, шнека и вентилатора. Все пак, това е като спре тока за малко да продължи да работи. В повечето случай това е 5-10 мин, и може да се изкара без камина. А за повече вече става въпрос за голяма авария, и там си му трябва на човек директно едно малко генераторче, все пак ги има за по 300 лева.
zhoro25 - специалист
Благодаря ви за отговорите. А как да разбера дали генераторите имат синусуида? (Трябва да питам сигурно :/)

https://www.olx.bg/i2/ad/generator-za-t ... 144f82f154

Тази марка бива ли я, или да заложа на изпитаното (хонда)?

Идеята ми е, че така и така ще се взема вероятно генератор, нека е поне по-мощен да захранва малко повече. Откланям се от темата, но въпроса ми е как се познава това със синусуидата от описанието?
vrangelov - специалист
С осцилоскоп трябва да стане, но моят съвет е да не се занимаваш с UPS или генератор. Ако спре тока за малко, къщата няма да изстине. Ти си знаеш.
roland - специалист
Внезапното спиране не е добре за камината, да не говорим, че неизгорелите пелети се превръщат в шлака. С идването на тока може да не се запалят, камината да се претрупа, да превърти шнекът и да чакате седмици доставка от Англия. Поръчките от алито са сигирни, ако не си доволен пускаш диспут и ти връщат парите.

Тема "UPS за пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: