• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
SoMeBoDy1 - специалист
Gost82,

няма как. Поне аз не знам. Говориш за режим H-OFF ?
вдигни температурата или намали пелетите.
Gost82 - напреднал
Точно H-OFF имам предвид. Просто ми се струва ненормално прага на модулация да е само два градуса. Че той като работи на трета степен например, изобщо не успява да влезе в модулация, защото чисто техническото време на смъкване на степените не го позволява. Ох, сигурно не го обяснявам както трябва :sad: Времето, което му е необходимо, за да свали от трета на втора, на първа и накрая модулация е по-дълго от времето, за което прескача 66 и 67 гр. и влиза в H-OFF.
Температурата няма да я вдигам, защото 65 градуса са ок, даже ми идват много. Пелетите съм ги намалил на -10% и карам на 2-ра степен. По-бавно вдига температура, но пък после си работи нормално на първа или в модулация. Минава много време преди на влезе в H-OFF. Точно поради бавното вдигане на тем. исках да вдигна степента на трета, но се появи този проблем. Мисля, че ако влиза в модулация например на 65 гр. и модулира до 68/69 би било супер :-D
joroY - напреднал
Отдавна не сте писали момчета :sad:
Как се представиха котлите през зимата .... разход ,проблеми , доволни ли сте?
Все още се лутам измежду няколко варианта и много биха ми помогнали вашите отзиви.
syncho - майстор
Така като гледам проблема и на двамата е, че котлите са им с по-големи от необходимите мощности и за това често минават в режим на изключване поради липса на консумация на енергия.
Щом не пишат, явно безпроблемно си доволстват и мислят за глупости.
.......а щеше да е интересна тема за иноземска техника.
joroY - напреднал
Мдааа никаква вест от притежателите на тези котли
С две думи поръчах Nordika Extraflame HP15 малко на сляпо, ще пристигне другата седмица. Притежателите на Nordika Extraflame HP22 не споделиха впечатленията си за изминалия отоплителен сезон .... предполагам са нямали проблем щом не са търсели помощ от тук :-D
Така .. ще отоплявам 93кв. апартамент с относително добра вътрешна изолация (гипсо картон +вата на външните стени +таваните) строителството е с тухли единички (плътни) външен апартамент ,ПВЦ дограма относително добра , ориентация -юг ,запад , север , апартамента под мен е обитаем използва се само една от стаите, апартамента над мен е обитаем и се използват всички стаи.
Котела ще се намира в коридора , радиаторите ще са със следното разположение
1 . хол +кухня 45 кв. изложение юг , прозорци 10кв. радиатор 500 / 2400 + 500 / 2000
2 . детска 16 кв. изложение север , остъклена тераса 600 / 1600
3 . спалня 16кв. изложение запад , прозорци 5,5 кв 500 / 2000
4 . баня + тоалетна 5.5 кв. 5бр. алуминиеви глидери на 600мм.
5 . коридор 10 кв. без радиатор
Всички радиатори ще са с програмеруеми термо глави без този в банята .
Та искам знащите ако намират някакъв недостатък в замисъла ми да споделят ... имам още малко време за да се вслушам в съветите ви .
Gost82 - напреднал
Здравейте отново! Първо да кажа, че съм изключително доволен от котела. Всичко сам си прави и не се налага да му слугуваш, освен зареждането на пелети де :) . Никакви проблеми, с изключение на това, че наистина беше по-голям от необходимото. Разход от началото на октомври до началото на май - почти 5 тона.
Смених 22-ката с Nordika Extraflame HP15, така че ще споделя мнение отново. Надявам се с този да е по-добре. За тези, които тепърва ще купуват, внимавайте да не поръчате по-голям от необходимото, както направих аз.
joroY - напреднал
Здравей Gost82 , от думите ти разбирам че съм направил не лош избор.
Да жилището ми е малко и не знам и на мен тази 15-ка дали няма да ми е голяма нооо това е най-малкия им котел
Да те питам няколко бързи въпроса :-D
Това регулиране на пелетите с -30% до +20% използвал ли си го и какви са резултатите от него?
Забелязвам че няма опции за регулиране на вентилатора ...... бил адаптивен и се регулирал сам !?!? вярно ли е това ?
Сега с 15-та модулацията която търсеше получи ли се .... по какъв начин регулираш топлината в стаите и работата на котела ,със стаен термостат ли си или...?
Благодаря предварително за отговорите .... май ще трябва да почерпя :drinkers:
Gost82 - напреднал
joroY написа:
Здравей Gost82 , от думите ти разбирам че съм направил не лош избор.
Да жилището ми е малко и не знам и на мен тази 15-ка дали няма да ми е голяма нооо това е най-малкия им котел
Да те питам няколко бързи въпроса :-D
Това регулиране на пелетите с -30% до +20% използвал ли си го и какви са резултатите от него?
Забелязвам че няма опции за регулиране на вентилатора ...... бил адаптивен и се регулирал сам !?!? вярно ли е това ?
Сега с 15-та модулацията която търсеше получи ли се .... по какъв начин регулираш топлината в стаите и работата на котела ,със стаен термостат ли си или...?
Благодаря предварително за отговорите .... май ще трябва да почерпя :drinkers:
При мен винаги беше на -30%, но особена полза нямаше. За вентилатора нищо не мога да ти кажа, защото не съм го пипал. Топлината регулирам с термоглави на радиаторите с тем. на водата 65 градуса. А за модулацията и работата на новия котел ще мога да кажа едва когато стане по-студено и мине малко време.
joroY - напреднал
Ок . Споделяй от време на време какво се случва .... ти поне от първо лице може да направиш разлика от нормален и преоразмерен котел.. както са казали хората не питай старило ,питай патило :-D
Моя инсталатор ми върти някакви номера ... последно котела щял да пристигне в четвъртак ... яд ме е че не подписахме един договор че да
го врътна за неустойка .... но БГ си е БГ
Така де ако всичко е в границите на търпимото другата седмица и аз може да споделя някакви бегли впечатления които биха били полезни за бъдещите купувачи :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Котел на пелети La Nordica Extraflame – настройки, проблеми, мнения и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: