• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Да не живееш около Сандански или Петрич? Смъкни малко де. 3 дни по 15 кг прави средно по 5 кг на ден. Имаш три загрявания на водата. По 1 кг слагам да я загрееш тая вода, при все че трябва да се загреят и радиаторите, а те топлоотдават, ама от мен да мине, нека е 1 кг. Излиза че се отопляваш с 4 кг на ден. Че и топла вода. МЪли :shock:
Да беше написал поне 15 кг за два дни.
SoMeBoDy1 - специалист
andy_forresite, това е грубо, осреднено за месеца. Понякога работи по 4 часа на ден, друг ден 3, друг 6 и т.н. Не вклч всички радиатори едновременно, а само там където имам нужда от топлина в дадения момент.
стига температура за макс. около 20/30 мин след това започва да модулира и това ми е реалния разход. работи на 1ва степен котела, все още не са отрицателни температурите все пак. Къщата е с 12 см изолация + тухли винербергер.
Gost82 - напреднал
Аз ще трябва да си изчакам инсталаторите, нямам избор :) SoMeBoDy1 колко киловата е твоят котел? На мен така температурата ми хвърчи в небесата, а ако намаля някой радиатор - още повече. Той само ще пали, ще стига едни 80/85 градуса и ще гаси :? Колко време продължава при теб паленето/START до WORK и пипал ли си там нещо?
andy_forresite - майстор
Gost, колко гори твоя при тези температури?
Gost82 - напреднал
При външна температура между 1-5 градуаса, за последните 24 ч., програмиран да работи 12 ч. е изгорил точно един чувал/15 кг./
SoMeBoDy1 - специалист
Gost82, ot start do work не съм засичал, но е някъде към около 5 мин. Не съм сигурен, може и да те лъжа за това.
В книжката ти пише винаги да има поне един радиатор отворен. Моя котел а като твоя.
Gost82 - напреднал
Не един, а 7 радиатора са винаги отворени на степен 3 + бойлер 150 литра, както писах по-нагоре. Помпата се включва на 60 градуса, а котелът е настроен да работи на 65 градуса, обаче ми се струва, че става прекалено топло. Радиаторите не се пипат. С котела на дърва не сме вдигали повече от 50-60 градуса.
SoMeBoDy1 - специалист
Gost82, котела на пелети е супер. нали целта е да се стопли къщата. 65 градуса мисля, че е подходяща температура, а и производителя такава ти е задал като минимална. Както ти казах сам си прецени програматора как ще го настроиш. Примерно снощи беше доста студено. котела ми работи от 17-2030ч после го нагласих да се включи от 0230 до 0400. тази сутрин в спалнята бяха приятните 22.5 градуса. на вън температурата -3 градуса.
Gost82 - напреднал
Инсталаторите решиха проблема при мен. Пооправиха настройките, понамалиха количеството на пелетите и нещата си дойдоха на мястото. Влезе си машинката в нормален работен режим. От няколко дни работи нон-стоп и поддържа нормална температура, без да гаси постоянно.
Gost82 - напреднал
Можете ли да ми кажете, дали е нормално модулацията да е в диапазон от само 2 градуса. Котелът е настроен на 65, влиза в режим на модулация при 66 и 67 градуса и на 68 -гаси :? Може ли да се направи нещо, за да се увеличи този диапазон?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Котел на пелети La Nordica Extraflame – настройки, проблеми, мнения и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: