• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
What is water presue in cold state in your sistem if you have (pelet stove). :rolleyes:
filmatoplo - майстор
Presure water in cold sistem -1,5 bar .
SoMeBoDy1 - специалист
nikrum, ти ли беше пробвал със слънчогледови пелети? как ти се стори? Според теб трябва ли нещо да се направи с настройките при горене на смесено дървесни и слънчогледови?

Аз смесих 50:50 , горяха добре само малко повече боклуци в горивната камера.
filmatoplo - майстор
Работи добре ,но само 4-5 часа и спира защото кошницата се пълни с пепел до горе.
nikrum - специалист
Аз си горя слънчоглед 30%с широколистни и няма проблем без промяна на настройките,даже не виждам и много голяма разлика в количеството пепел просто е черна а не сива. На два дена си почиствам камерата и без друго.Последно пробвах едни 100 %иглолистни,че те са по зле от слънчо....правят шлака по 3 см дебела надупчена като кошницата отдолу за 2 торби.Горят много силно и за тях ми се налага да намалям подаването на мин степен и чернят здраво всичко носът ми вкл.
SoMeBoDy1 - специалист
от къде ги вземаш тези смесените и на каква цена? адрес?
nikrum - специалист
SoMeBoDy1 написа:
от къде ги вземаш тези смесените и на каква цена? адрес?
Аз си ги смесвам в бункера сипвам като гледам на една торба слънчоглед да слагам 2 торби дърво.Малко игра та затова се чудя дали не може да се купи микс в заявено съотношение...Нямам голям склад и слънчо купувам от папас олио Балчик през разните им дистрибутори за 3,80 торба15 кг.Мишките много ги харесват че се наложи да си сложа и електронен мишегон за 20 лв.върши работа.миналата година сложих на колата защото бяха прекъснали кабели към инжекторите и от сервиз на vag ми казаха че на новите им коли често страдат от гризачи поради вкусни кабели.Съвета ми е да си купите предварително мишегон с променяща честота за да не се окаже че са ви нагризали косачки ,генератори и др подобни.Евтиното излиза скъпо по най различни проявления...
SoMeBoDy1 - специалист
Nikrum, по принцип могат да ги смесват в производството, но било много трудно( голяма хамалогия) и накрая цената може и по-висока от чисто дървестни да излезе. Поради тази причина не го правят.
В бункера на котела има място за чувал и половина. Последно сложих един чувал дървесни и половин слънчоглед. С една мистрия разбърках хубаво.
nokoniko - специалист
Здравейте момчета. Задавал съм този въпрос, но пак ще се консултирам, защото в момента ми предлагат камините на "екоспар" с 10% отстъпка. Алба-2430лв.- Аурига -2620лв. Понеже ще свърша дървата около средата на месец Март, та мисля да я купя сега и дойде ли момента да съм подготвен за монтажа. Въпроса ми е - коя от двете да взема.....Къща 120 кв.м. Височина на стаите 2,4м. Обем 290 кубика. Изолация 5 см, пвц дограма, тавани изолирани с вата и гипсокартон. Камината е в самостоятелно помещение, което няма да се отоплява, затова ще взема "В" модела с малкото стъкло, защото ме интересува само енергията от водната риза. Мисля да взема "алба В", но ме е страх дали мощноста ще и е достатъчна и да не се прецакам. ДАЙТЕ СЪВЕТ.... :? :? :? В момента съм със Прити га26/26 кв./, но почти винаги е зъс затворена горна клапа/на изхода на димните газове/, защото оставя ли я отворена със сухи дърва ще кипне водата.
Последна промяна от nokoniko на съб яну 21, 2017 6:29 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: