Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ТиАс - специалист
съб фев 24, 2024 1:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб фев 24, 2024 11:42 amТиАс написа:

За това питам кой параметър евентуално да променя,че не са пипани толкова години,не може всичко да се помни.
И аз не помня. Засуканите неща си ги записвам и после препрочитам.
viewtopic.php?f=10&t=55467&p=840929#p840929

Ако не е механична повреда на шнека или нещо което възпрепятства подаването на пелети, както предположи Иванов...
,Аз съм си ги записал промените на параметрите и проверих,не са се променили от самосебе си,но се чудя кой параметър да вдигна или намаля,за да влезе в модулация още с първото палене. Относно шнека,пуска си постоянно пелети и по време на пускане излиза грешка за липса на пелети.Само тези параметри съм променял в началото
Р 8 -2
Р 10-10
Р 18-25
Р 24-130
Р 28-180
И до сега нямаше проблем с тези настройки, останалите са си фабричните.За това искам мнение, трябва ли да променя някой друг параметър.
съб фев 24, 2024 3:38 pmТиАс написа:
...Относно шнека,пуска си постоянно пелети и по време на пускане излиза грешка за липса на пелети...
След като пуска пелети, а изписва, че няма, защо питаш за промяна на параметър?
Опитвам се, по оскъдните обяснения, да определя проблемът.
Доколкото съм запознат, тази "грешка" е информация за количеството в бункера, която се извежда на два етапа.
Първо е за намаляващо количество, после е за празен бункер.
Какво точно изписва на екрана?
ivanovbg - майстор
На моята камина записва тази грешка когато камината не достигне минималната температура на димните газове за определеното време. Веднъж по погрешка я бях увеличил на 65⁰ щото бях я объркал с температурата на включване на помпата и при запалване въпреки, че си гореше нормално, се гасеше и пишеше че няма пелети. Като я намалих на заводската стойност и всичко си дойде на мястото.

Няма датчик за количество пелети в бункера. Когато всичко е наред, а температурата на димните газове падне под минимума се гаси камината с грешка за липса на оелети.
Това е параметър 59. Заводски е стойност 60.
ТиАс - специалист
съб фев 24, 2024 4:17 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб фев 24, 2024 3:38 pmТиАс написа:
...Относно шнека,пуска си постоянно пелети и по време на пускане излиза грешка за липса на пелети...
След като пуска пелети, а изписва, че няма, защо питаш за промяна на параметър?
Опитвам се, по оскъдните обяснения, да определя проблемът.
Доколкото съм запознат, тази "грешка" е информация за количеството в бункера, която се извежда на два етапа.
Първо е за намаляващо количество, после е за празен бункер.
Какво точно изписва на екрана?
При пълен бункер гори около 30 Мин и излиза иконата за липса на пелети и камината гасне. Иконата с пламъчето мига непрекъснато.След третото четвъртото палене ръчно, пламъчето спира да мига и камината си работи нормално цял ден.За това попитах, дали не трябва да променя някой параметър.И аз се чудя, след толкова години безпроблемна работа, какъв може да е проблема.Пробвах други пелети, пак същата работа.
Прочете ли предните две мнения?
Параметър 59 отговаря за минимален праг за температура на газовете, под който се гаси.
Заводската стойност е 60, което означава под 120 градуса.
Решенията са две.
- увеличаваш мощността на печката, като промениш стойностите на онези параметри, които си променял някога, за да не ти цапа стъклото.
- променяш стойността на пар.59 като намаляваш стойността.
Примерно, въвеждаш 40, което означава, че ще гаси под 80 градуса на газовете.

Според мен, допуснал си грешка, при промяната на онези параметри, за да не цапа стъклото.
Намалил си непропорционално пелетите спрямо въздуха. Така си намалил мощността.
При по калорични пелети или работа на по високи мощности естествено няма да се гаси.
Сега обаче е топло, печката иска да работи само на 1ст и те ти проблем- пада Т на газовете и ....."авария".
ТиАс - специалист
съб фев 24, 2024 5:01 pmТрифон П.Трифонов написа:
Прочете ли предните две мнения?
Параметър 59 отговаря за минимален праг за температура на газовете, под който се гаси.
Заводската стойност е 60, което означава под 120 градуса.
Решенията са две.
- увеличаваш мощността на печката, като промениш стойностите на онези параметри, които си променял някога, за да не ти цапа стъклото.
- променяш стойността на пар.59 като намаляваш стойността.
Примерно, въвеждаш 40, което означава, че ще гаси под 80 градуса на газовете.

Според мен, допуснал си грешка, при промяната на онези параметри, за да не цапа стъклото.
Намалил си непропорционално пелетите спрямо въздуха. Така си намалил мощността.
При по калорични пелети или работа на по високи мощности естествено няма да се гаси.
Сега обаче е топло, печката иска да работи само на 1ст и те ти проблем- пада Т на газовете и ....."авария".
Ще може ли да напишете според вас най- приемливите параметри като цяло за този модел,или ако ги има някъде написани по-назад,да ги търся.Благодаря предварително.
Не.
Споделих каквото сметнах, че би направило печката ти работеща и това е достатъчно, понеже разбирам, че не знаеш какво правиш. Не разбираш кое от какво следва, какво да предприемеш и решаваш да копираш, като най лесно. Грешен подход.
Освен това, никак не е трудно да си прочетеш инструкцията. Има я и в нета.
За да ти помогна, самият аз търсих в инструкцията информация, без самият да имам изделието.
Защо аз ще чета, а ти не?!
ТиАс - специалист
съб фев 24, 2024 5:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не.
Споделих каквото сметнах, че би направило печката ти работеща и това е достатъчно, понеже разбирам, че не знаеш какво правиш. Не разбираш кое от какво следва, какво да предприемеш и решаваш да копираш, като най лесно. Грешен подход.
Освен това, никак не е трудно да си прочетеш инструкцията. Има я и в нета.
За да ти помогна, самият аз търсих в инструкцията информация, без самият да имам изделието.
Защо аз ще чета, а ти не?!
Благодаря все пак.
ivanovbg - майстор
Като идея вкарай пъво заводските настройки и после почни отначало настройката.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: