• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Значи не е керамична запалка .
nikolai75 - напреднал
ам не
Прикачен файл:
20161218_153921.jpg
ето стария Итова е за мокрите
Прикачен файл:
20161218_130822.jpg
Последна промяна от nikolai75 на нед дек 18, 2016 4:28 pm, променено общо 1 път.
nokoniko - специалист
nikolai75 написа:
ам не
Прикачен файл:
20161218_153921.jpg
ето стария
От къде купи новата....да знаят следващите закъсали.
nikolai75 - напреднал
Ми по принцип сам от Несебър.Но магазина се Намира в Бургас до новата поща.И се помолих на човека и тои ми отвори магазина и ми даде 2 те запалки която стане.Ам плащаш като поп.Хем каминката е в гаранция удалжена.Не че обвинявам някого но евала на човека че в почивен ден направи този жест за мен :prayer: :prayer:
nikolai75 - напреднал
Само не мога да разбера колко да настроя газовете да модулира
камината е сас вуздух сега даржи 240 250 градуса и да ги намалям там са некаде
nikrum - специалист
nikolai75 написа:
Само не мога да разбера колко да настроя газовете да модулира
камината е сас вуздух сега даржи 240 250 градуса и да ги намалям там са некаде
Пар 55 е праг на на модулация по димни газове .започни от стойност 80 което съответства на темп 160 гр и ако не ти стига топло в стаята вдигай на 85,90,95 което съответства на 170,180,190 гр.Ако задаваш 200 е реално 400 гр праг така че тя вдига до макс и ти не виждаш разликата и не започва модушация
nikolai75 - напреднал
Никрум сагласен сам сас теб но каминкатаи и дват димни газове около 200. Но не е ли малко за въздушна камина. Дали нема да я спана така. И дали по бавно ще вдига температура все пак отоплявам около 80 квадрата незнам.сащо пар 10 сам го направил на 4 заводско е 6. Пар 24 ми е на 120 след горене при почистване от горенето е бяло.Стаклото сащо побелява само в горния краи
nikrum - специалист
nikolai75 написа:
Никрум сагласен сам сас теб но каминкатаи и дват димни газове около 200. Но не е ли малко за въздушна камина. Дали нема да я спана така. И дали по бавно ще вдига температура все пак отоплявам около 80 квадрата незнам.сащо пар 10 сам го направил на 4 заводско е 6. Пар 24 ми е на 120 след горене при почистване от горенето е бяло.Стаклото сащо побелява само в горния краи
Тя ако не модулира и не пада до 1 степен намалвното посаванв на пелети за 1 степен няма как да го усетиш като реална икономия.За да не я спънеш затова ти предложих да експериментираш и да си оставиш вараинт който те устройва като компромис между бързина на отопление и разход.Логично е при по топло време прага за модулация да е понисък примерно 160 гр.а при по студено да се вдигне на 180 .

.
nikolai75 - напреднал
Добре де аз я карам на 1 горене 1 вентилатор. Така модулацията сам я задал на 115 кото саответва на 230 градуса нали така. На температура ми е на 23 градуса Аз сам я направил да изклучва на 23.5 градуса Защо тогава преминава 230 градуса и стига да 250 260 градуса.Харчи ми 1 чувал и половина параметри 10 е на 5 24 е на 125 и модулация както казах е 115 и бавно затопля. Което оззначава например вклучвам я в 9 сутринта а тя изклучва кам 5 6 вечерта незнам вече кво да я правя .Навън е 5 градуса. Баркам ли нещо :? :? :? :? :? :?
filmatoplo - майстор
За тази температура на димните газове камината не е ли за чистене .
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: