Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет яну 26, 2024 9:11 pmB0bi написа:
Той направи специален клип и установи, каквото му казвах...
Фантазираш си или пишеш на сън?!
Да земеш някакво хапче ли?
Нямам притеснения да пропътувам 100+ км., за да реша нещата. Имам самочувствието и го показвам на практика.
Можеш да квалифицираш колкото си искаш, когато доводите свършат.
B0bi - специалист
Човек, гледай си как тече водата в маркучите и не се напъвай над това как текат токовете. Мислех, че като показа клипа си разбрал какво се случва, ам ти не си бил. Е няма и да разбереш. Не ти и трябва. Ма вамали с изхвърлянето си за знания в областта на електротехниката. Подвеждаш непознаващите характера ти на всезнаещ милиционеро-пожарникар-кандидат електротехник.
пет яну 26, 2024 9:31 pmB0bi написа:
Възможно е да си прав.
Факт е, че ти монтира задвижки на 230 волта във влажна шахта, под канализационна тръба и се възпали, като поне двама ти казвахме, че не е добра идея.
От тогава датира и тази твоя неприязън- как така, някакъв си пожарогасител, ще дава акъл и ще прави забележка на ръководител!

Онова табло е свързано от енергетик- професионалист. Там няма и помен от грешка.
Шунтиране на умшалтера при нулата не дава никакъв резултат.
Решение- неподходящ, за работа с пелетна камина Екоспар генератор и замяната му с инверторен.
На теб остава да обяснищ на аудиторията защо е неподходящ. Беше леко загатнато в онази тема.
Вече разбирам защо Филма започна да си "пази занаята" преди да отсвири форума.
Зная отговора, знаят го и специалистите, но им е през оная работа за разни форуми.
B0bi - специалист
Пак си продължаваш твойта песен. Ти изобщо четеш ли какво съм написал или ..."си писател"? Ти твърдеше за необходимостта от "зануляване" за да работи нещо. Трябва ли да ти търся къде го беше писал за газовия котел? За пелетарката също го писа. Не ме интересува как сте си решили проблема, пък и не виждам някой да те пита. Аз корегирам изказването ти за необходимостта от "зануляване", че реално е заземяване. "Зануляването" на агрегат е несериозно като термин. Заземяването на корпуса е нещо, което няма да коментирам. Заземяването на единия край на намотката също няма да коментирам - правихме го и се отказах. Не си падам по надвикването с глухи.
И стига каращисва теми! Ако имаш нещо ново за казване - намери я и пиши там. Поне ще прочетеш, че съм дал пионерско обещание на края да ги сменя въпросните задвижки (ама друг път).
нед яну 21, 2024 7:54 amТрифон П.Трифонов написа:
........
Едната причина може да е липсата на нула.
Другото, по вероятно, електрониката да не харесва електричество от такъв тип генератор, а да иска инверторен.
.............
Ум шалтерът прекъсва и нулата.
Някои уреди не работят без нула.
.............
Ако просто заземиш генератора, но не промениш свързването към ум шалтера, това няма да помогне за решаване на проблема. Тук Боби да погледне линка за умшалтера- схемата!
............
нека специалист докара нулата, или реши проблемът ти, какъвто и да е той.
Тук пиша като лаик.
От разстояние толкова, на място винаги има нюанси.
Не се притеснявам, че като лаик успявам по някакъв начин. Вероятно случайност и така всеки път. Е, почти всеки.
B0bi - специалист
Който не е учил магия, вижда, че ти се занимаваш с такава. Много си добър и да си пишеш, както глух разговаря ... Това, че събеседникът ти разправя, че си купил жълти круши, изобщо не ти пречи да спориш как се сеят тикви :cool:
Спирам.
съб яну 27, 2024 8:21 amB0bi написа:
Който не е учил магия, вижда, че ти се занимаваш с такава. Много си добър и да си пишеш, както глух разговаря ... Това, че събеседникът ти разправя, че си купил жълти круши, изобщо не ти пречи да спориш как се сеят тикви :cool:
Спирам.
Потърсих вместо теб. Намерих и напомних по горе.
пет яну 26, 2024 11:50 pmB0bi написа:
...Ти твърдеше за необходимостта от "зануляване" за да работи нещо. Трябва ли да ти търся къде го беше писал за газовия котел?...
Нещо си попресилил нещата, ама щом спираш...

ЕкоСпар са претенциозни към захранването, както Иванов каза.
Това ми напомня да изпитам кондензното котле дали работи без нула.
Естествено, ще има видео, до поискване.
MamaMy - майстор
Това си заслужава да се изследва, но от някой по-разбиращ електричар. Нещо не е наред с напрежението на някои агрегати, но едва ли е формата. По-вероятно става дума за честота или напрежение. :)
silent - майстор
Без осцилоскоп няма да стане и да ме прощават електричарите но половината не са чували за туй нящо а другата едва ли могат да работят с него. Бях чел ил гледал че инверотните генератори нямат смущенията на синусоидата които вкарва запалването на мотора и мърдаща честота заради промяната на оборотите на мотора.По тая логика неинверторен дизелов генератор би трябвало да е доста по добре отподобен бензинов.
Самнява ме честотата да мръдне на 8 киловатов генератор, без натоварване.
Естествено, осцилоскоп нямам.
233-238 волта, 50 херца, според таблото му и UPSa. Напрежението се потвърди и от мултицета ми.
Правилна синусоида, но назъбена като трион, не се харесва на чувствителна електроника.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: