Най - вълнуващия въпрос зимно време.
silent - майстор
В продължение рег. на оборотите е доста по несъвършено на обикн.карбураторни генератори.и е доста по добре при инжекторните мотори. Оказва се че има и такива. За разлика от тях при инверторните честотата не е свързана с оборотите и от там по добрата им икономичност . В конкретния случай явно не се получават нещата в тази комбинация но не е изключено да тръне с някоя неинверторна Хонда.
Въпросната марка КС е чист китайски генератор. В Германия имат адрес който е на някакъв склад дори без една табела която да покзва че там немски инженери конструират чудото генератор КС.
Ама казвайте ги тия работи бе!
От де да знае простия народ, че Хонда туриха и на инверторния си инжекция?!
Здравейте имам проблем с пелетна камина Екоспар Вегас 12 кв.
Пълни пепелника с пелете и немощен да ги изгори също така при палене понякога прави детонация
Благодаря предварително.
ТиАс - специалист
Здравейте,от известно време имам проблем с Алба 18 kw.Първо да кажа,че я имам от вече 8 години и до този момемт не съм имал проблеми с нея и първоначалните настройки,които си направих още първата година не са променяни.Скоро ги проверих,същите са си.И така,проблема е,че камината започна да гасне за пелети,в повечето случаи около половин час след запалването и светка лмпата за липса на пелети.А от няколко дни и след повторното и запалване работи 2-3 часа и пак гасне за пелети,понякога и по няколко пъти на ден прави този проблем.Не мисля,че пелетите са пеоблем,защото изпробвах няколко вида и резултата е един и същ.
Някой има ли представа къде може да е проблема?
ivanovbg - майстор
Много е вероятно да ти спира шнека. Като изпразниш бункера има едно капаче. Махни го и почисти шнека.
ТиАс - специалист
Проблема с камината продължава.Сега гори за около 30 Мин и пак гасне за пелети.Не може да влезе в модулация, лампичката непрекъснато мига.Така два ,три пъти палене и вече на четвъртия път си влиза в режим на работа. Интересува ме има ли параметър, който евентуално да променя,за да влезе в модулация още при първото палене,или проблема е някъде другаде.Камина Алба 18 кв.
Естествено, има много параметри, които могат да се променят.
Трябва да знаеш какво правиш- нужно ли е нещо да се промени, в каква посока и кое точно.
Установил ли си причината, поради която не заработва от първи път стабилно? Вероятно не.
Имам предположения каква може да е, но така няма да ти помогна.
ТиАс - специалист
съб фев 24, 2024 11:24 amТрифон П.Трифонов написа:
Естествено, има много параметри, които могат да се променят.
Трябва да знаеш какво правиш- нужно ли е нещо да се промени, в каква посока и кое точно.
Установил ли си причината, поради която не заработва от първи път стабилно? Вероятно не.
Имам предположения каква може да е, но така няма да ти помогна.
В горния пост съм написал,че имам камината от 8 години и параметрите не са променяни от първоначалните настройки, които съм си направил и нямаше проблеми.От скоро започна това гасене за липса на пелети.
ТиАс - специалист
съб фев 24, 2024 11:37 amТиАс написа:
съб фев 24, 2024 11:24 amТрифон П.Трифонов написа:
Естествено, има много параметри, които могат да се променят.
Трябва да знаеш какво правиш- нужно ли е нещо да се промени, в каква посока и кое точно.
Установил ли си причината, поради която не заработва от първи път стабилно? Вероятно не.
Имам предположения каква може да е, но така няма да ти помогна.
В горния пост съм написал,че имам камината от 8 години и параметрите не са променяни от първоначалните настройки, които съм си направил и нямаше проблеми.От скоро започна това гасене за липса на пелети.
За това питам кой параметър евентуално да променя,че не са пипани толкова години,не може всичко да се помни.
съб фев 24, 2024 11:42 amТиАс написа:

За това питам кой параметър евентуално да променя,че не са пипани толкова години,не може всичко да се помни.
И аз не помня. Засуканите неща си ги записвам и после препрочитам.
viewtopic.php?f=10&t=55467&p=840929#p840929

Ако не е механична повреда на шнека или нещо което възпрепятства подаването на пелети, както предположи Иванов...

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: