Най - вълнуващия въпрос зимно време.
TsPenchev - помощник
Здравейте,
с наближаването на зимата се наложи да се задвижат много бързо нещата с газифицирането на прясно ремонтираното ни жилище.
Тези дни попаднах на оферти за промоционални пакети:
1:Condens 2500W WBC 28-1 DCE 23 -Двуконтурен котел с мощност 3,7 - 28,2kW, стайно термоуправление CR100 и базов димоотвод AZB916
2:Vitodens 100-W B1KC124 Двуконтурен 4.7 - 26 KW

Отоплението ще бъде чрез водно подове в целият апартамент. Около 90 кв е. Изцяло външен е, всички тавани са с 10 см вата и гипскартон, подът е 5 см фибран + 5-10 см замазка (голяма денивелация имаше) и ламинат 8 мм. Прозорците са с 3 слоен стъклопакет 4С-Б-К. Другото лято ни предстои и външна изолация, поне 10 см. Отдолу граничим с гаражи, а отгоре не се отоплява.
По груби сметки след дълбоко ровене в нета излиза, че в най-студеното (-25 градуса) ще са ми необходими около 16 KW отоплителна мощ, без да имам положена топлоизолация.

Също така котелът трябва да се намира в мазата, на около 4-5 метра от колекторната кутия, и на 2 метра под нея, дали това ще е проблем и дали може
помпата на котела да се справи с височината до котела ?

Въпросът е дали тези котли са поне долу-горе качествени или да си търся други, които ще ми свършат работа и какво може да ми препоръчате?

Чудех се на едноконтурен котел + бойлер, но не знам дали ще има някакво предимство...

Благодаря ви

Прикачен файл

Zoni.png
Zoni.png (40.14 KиБ) Видяна 572 пъти

Прикачен файл

Serpentini.png
Serpentini.png (42.56 KиБ) Видяна 572 пъти

Тема "Съвет за подходящ газов котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: