• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
На мен ми е лесно имам 2 помпи ,но и през съда става .
gergo91 - специалист
filmatoplo написа:
На мен ми е лесно имам 2 помпи ,но и през съда става .
Аз съм само с една и сметнах системата че ми е 140л и мисля да сипя 50л концентрат на -60 и ще го мъча през разширителния съд :D
filmatoplo - майстор
Ти си с Нула помпи за нагнетяване на антифриз,
gergo91 - специалист
filmatoplo написа:
Ти си с Нула помпи за нагнетяване на антифриз,
Може аз мислех, че тази дето върти водата но явно са други :D
bobikat - помощник
gergo91 написа:
dimitarivanov1978 написа:
Do gergo91
Ok dai tvoite nastroikite ishte probvam I shte probvam dano pomognat
Blagodarq
Темп макс вода 68гр
Помпа включва 55гр
Шнек подава през 32сек
Шнек подава 1-ва степен 2,3сек
Шнек подава 2-ра степен 3,2 сек
Шнек подава 3-та степен 4,1 сек
Вентилатор 1-ва степен 32%
Вентилатор 2-ра степен 34%
Вентилатор 3-та степен 36%
старт пламък 30
Разгаря време 180сек
шнек разгаряне подава през 28сек
шнек разгаряне подава по 4,7 сек
Автомат. почистване на голелката на 12часа.
Автомат. почистване на голелката по 3 мин.
Не се сещам в момента за другите настройки, но ако се сетиш питак ще гледам да ти помогна. Поздрави :)
Понеже в моята тема даде препратка към тези настройки, исках да те питам, горелката на коя степен ти работи с тези настройки. В клипчето в ютуб гледам, че работи с тази, дето отдолу са маркирани 2 и 4 като правоъгълника. Опитах с нея на отоплявам вчера, но видях, че работи само на първа степен. Свети горния пръв правоъгълник. Забелязах, че при 3та степен ми харчи 3 чувала, при 5та 4 чувала на 24 часа. Но, при зададени 60 градуса на водата не качва повече от 53-55 гр. Сигурно, защото системата работи около 2 до 3 часа. Първия час загрява цялата вода, следвйщият 1 до 2 часа вдига с 3 градуса по стайния термостат. При мен вентилатора е 40-44% (1-5 степен). Дали да го намаля? Опитах с клапата на котела, дето влиза в кюнеца. И при 3те позиции пак си дърпа. Комина е 20х20. Значи ако харчи 60 кг за 12ч работа, слоги го средно идва 5 кг на час, или 20 kW. Ако номаля вентилатора, дали ще вдигна мощността, без да пипам подаването на пелети? И пак да попитам, някой знае ли функцията на този режим на работа, с маркирани 2 и 4 квадрата.
Изображение
gergo91 - специалист
bobikat написа:
gergo91 написа:
dimitarivanov1978 написа:
Do gergo91
Ok dai tvoite nastroikite ishte probvam I shte probvam dano pomognat
Blagodarq
Темп макс вода 68гр
Помпа включва 55гр
Шнек подава през 32сек
Шнек подава 1-ва степен 2,3сек
Шнек подава 2-ра степен 3,2 сек
Шнек подава 3-та степен 4,1 сек
Вентилатор 1-ва степен 32%
Вентилатор 2-ра степен 34%
Вентилатор 3-та степен 36%
старт пламък 30
Разгаря време 180сек
шнек разгаряне подава през 28сек
шнек разгаряне подава по 4,7 сек
Автомат. почистване на голелката на 12часа.
Автомат. почистване на голелката по 3 мин.
Не се сещам в момента за другите настройки, но ако се сетиш питак ще гледам да ти помогна. Поздрави :)
Понеже в моята тема даде препратка към тези настройки, исках да те питам, горелката на коя степен ти работи с тези настройки. В клипчето в ютуб гледам, че работи с тази, дето отдолу са маркирани 2 и 4 като правоъгълника. Опитах с нея на отоплявам вчера, но видях, че работи само на първа степен. Свети горния пръв правоъгълник. Забелязах, че при 3та степен ми харчи 3 чувала, при 5та 4 чувала на 24 часа. Но, при зададени 60 градуса на водата не качва повече от 53-55 гр. Сигурно, защото системата работи около 2 до 3 часа. Първия час загрява цялата вода, следвйщият 1 до 2 часа вдига с 3 градуса по стайния термостат. При мен вентилатора е 40-44% (1-5 степен). Дали да го намаля? Опитах с клапата на котела, дето влиза в кюнеца. И при 3те позиции пак си дърпа. Комина е 20х20. Значи ако харчи 60 кг за 12ч работа, слоги го средно идва 5 кг на час, или 20 kW. Ако номаля вентилатора, дали ще вдигна мощността, без да пипам подаването на пелети? И пак да попитам, някой знае ли функцията на този режим на работа, с маркирани 2 и 4 квадрата.
Изображение
На клипа са и заводските настройки на горелката! От настройките който съм споделил, понеже сега е -23 гр промени само

Темп макс вода 68гр
Помпа включва 55гр
Шнек подава от 32 на 28 сек
Шнек подава 1-ва степен 2,7сек
Шнек подава 2-ра степен 3,2 сек
Шнек подава 3-та степен 4,1 сек
Вентилатор 1-ва степен 34%
Вентилатор 2-ра степен 36%
Вентилатор 3-та степен 38%
Разход на пелети 35+- 3кг
40часа за достигана на стайна темп 23 гр. ! Ако искаш по бързо да затоплиш вдигаш само времето на шнек подава от 28 сек на 25 сек 1 ва степен 3 сек на 2 ра степен 3,5 и на трета степен 5 сек. Но да знаеш водувъртеж в бункера ! :D Квадратчетата дето казваш трябва да са всичките, за да може горелката сама да избира на коя степен (мощност) да работи иначе оставиш ли я на през едно квадратче или на едно квадратче, ти и определяш степента ! Запълни ги всичките за да може сама да си избира !
bobikat - помощник
gergo91 написа:
На клипа са и заводските настройки на горелката! От настройките който съм споделил, понеже сега е -23 гр промени само

Темп макс вода 68гр
Помпа включва 55гр
Шнек подава от 32 на 28 сек
Шнек подава 1-ва степен 2,7сек
Шнек подава 2-ра степен 3,2 сек
Шнек подава 3-та степен 4,1 сек
Вентилатор 1-ва степен 34%
Вентилатор 2-ра степен 36%
Вентилатор 3-та степен 38%
Разход на пелети 35+- 3кг
40часа за достигана на стайна темп 23 гр. ! Ако искаш по бързо да затоплиш вдигаш само времето на шнек подава от 28 сек на 25 сек 1 ва степен 3 сек на 2 ра степен 3,5 и на трета степен 5 сек. Но да знаеш водувъртеж в бункера ! :D Квадратчетата дето казваш трябва да са всичките, за да може горелката сама да избира на коя степен (мощност) да работи иначе оставиш ли я на през едно квадратче или на едно квадратче, ти и определяш степента ! Запълни ги всичките за да може сама да си избира !
Благодаря ти. Направих настройките както каза, и сега ще го проследя за 24ч колко ще изплапа. Тези 35-38 кг дето си дал в момента ти ги лапа за 24 ч ли? При 3 етажа по 100 м2?
gergo91 - специалист
bobikat написа:
gergo91 написа:
На клипа са и заводските настройки на горелката! От настройките който съм споделил, понеже сега е -23 гр промени само

Темп макс вода 68гр
Помпа включва 55гр
Шнек подава от 32 на 28 сек
Шнек подава 1-ва степен 2,7сек
Шнек подава 2-ра степен 3,2 сек
Шнек подава 3-та степен 4,1 сек
Вентилатор 1-ва степен 34%
Вентилатор 2-ра степен 36%
Вентилатор 3-та степен 38%
Разход на пелети 35+- 3кг
40часа за достигана на стайна темп 23 гр. ! Ако искаш по бързо да затоплиш вдигаш само времето на шнек подава от 28 сек на 25 сек 1 ва степен 3 сек на 2 ра степен 3,5 и на трета степен 5 сек. Но да знаеш водувъртеж в бункера ! :D Квадратчетата дето казваш трябва да са всичките, за да може горелката сама да избира на коя степен (мощност) да работи иначе оставиш ли я на през едно квадратче или на едно квадратче, ти и определяш степента ! Запълни ги всичките за да може сама да си избира !
Благодаря ти. Направих настройките както каза, и сега ще го проследя за 24ч колко ще изплапа. Тези 35-38 кг дето си дал в момента ти ги лапа за 24 ч ли? При 3 етажа по 100 м2?
да но я устави да работи 48ч за да климатизира на всякаде и след това вече можеш да и вдигнеш шнек подава от 28 на 30 или 32 според какво е времето
bobikat - помощник
gergo91 написа:
bobikat написа:
gergo91 написа:
На клипа са и заводските настройки на горелката! От настройките който съм споделил, понеже сега е -23 гр промени само

Темп макс вода 68гр
Помпа включва 55гр
Шнек подава от 32 на 28 сек
Шнек подава 1-ва степен 2,7сек
Шнек подава 2-ра степен 3,2 сек
Шнек подава 3-та степен 4,1 сек
Вентилатор 1-ва степен 34%
Вентилатор 2-ра степен 36%
Вентилатор 3-та степен 38%
Разход на пелети 35+- 3кг
40часа за достигана на стайна темп 23 гр. ! Ако искаш по бързо да затоплиш вдигаш само времето на шнек подава от 28 сек на 25 сек 1 ва степен 3 сек на 2 ра степен 3,5 и на трета степен 5 сек. Но да знаеш водувъртеж в бункера ! :D Квадратчетата дето казваш трябва да са всичките, за да може горелката сама да избира на коя степен (мощност) да работи иначе оставиш ли я на през едно квадратче или на едно квадратче, ти и определяш степента ! Запълни ги всичките за да може сама да си избира !
Благодаря ти. Направих настройките както каза, и сега ще го проследя за 24ч колко ще изплапа. Тези 35-38 кг дето си дал в момента ти ги лапа за 24 ч ли? При 3 етажа по 100 м2?
да но я устави да работи 48ч за да климатизира на всякаде и след това вече можеш да и вдигнеш шнек подава от 28 на 30 или 32 според какво е времето
Съклет ме хвана да работи толкова слабо. Вдигнах си пак старите настройки, като този път зададох шнек да подава на 30 сек. Сега имам друга питанка. След като отида на параметър
{32} - Максимална степен (kW) - 5
При мен е 5, и по-нагоре не става, надолу отива да 0. Ппонеже параметър {31} е за БГВ, та тази мощност касае именно нея, или 5 kW е за една степен, и дефакто 5 по 5 степени ще даде 25 кВ, а горелката е 52. Нещо не се връзва.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Пелетна горелка Голден Файер "Мерели"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: