Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lov - майстор
Имам такава като лидълската от доста време. В началото многократно я задръствах с опити да си изчистя камината която е на дърва. Финния пепел веднага задръства филтъра и повече става да си чистиш около камината но не и да изсмучеш всичкия боклук. Хартиения филтър вътре е много малък и дава фира за това я модифицирах с едни други въздушни филтри. Но пак не прекалявам и основно само изпадналото около каминката. Не че не я ползвам и за строителни отпадъци като се наложи но допълнително увивам с вата филтъра и на дъното на кофата наливам 2 пръста вода.
fbr - майстор
Една руска "Тайфун" ползвам за тая работа.
jabata - специалист
fbr написа:
Една руска "Тайфун" ползвам за тая работа.
Е дай един тайфун насам. :-D Всички които познавам, в началото на Промяната, като си купиха нови прахосмукачки, изхвърлиха старите руски, и те отдавна вече са в друго измерение. :-D
Но иначе един Тайфун, Ракета или каквото и да е там, би свършила перфектна работа.
Преди време пробвах с някаква стара немска, викам и да и стане нещо, голяма работа. Е за нула време филтъра се задрусти, и всичко отиде в моторчето. И тогава за пореден път се уверих че старата руска техника ако не друго е вечна, и дуракоустойчива.
SoMeBoDy1 - специалист
тази Lavor Ashley 200 на много места я продават в нета,
но в комплекта дали влиза перяемия филтър или отделно се закупува?
fbr - майстор
Що не минеш покрай битака. Понякога изпадат доста запазени екземпляри.
dragozow - майстор
Не влиза, струва 26 или 28 лв. Белият чорап на мотора беше десетина лева. Взимаш един перящ и забравяш. Върши работа, не е нещо революционно, но се продава от години и е хубава, цената перфектна. Lavor имат и други модели, комбинирани с нормална прахосмукачка.
kamina.alba18kw - специалист
Колеги, някой може ли да ми каже, защо тъпата прахосмукачка, като започна да чистя с нея и излиза пушек от отвора, през който излиза въздуха от мотора. За протокола: почистил съм я от всякъде. Дали не съм сложил като хората филтъра? Или нещо друго е проблем.
gnt69 - майстор
Или си смукал горящи пелети и е изгорял филтъра. Не си го монтирал добре или си го скъсал проблема не е в прахосмукачката а във филтъра. Нов филтър и всичко е 6.
kamina.alba18kw - специалист
gnt69 написа:
Или си смукал горящи пелети и е изгорял филтъра. Не си го монтирал добре или си го скъсал проблема не е в прахосмукачката а във филтъра. Нов филтър и всичко е 6.
Много ти благодаря.... може би е топли, но не чак горещи пелети. 50 мин. Изчаках грубо час да речем и тогава почистих, но явно е малко. Благодаря все пак.
gnt69 - майстор
kamina.alba18kw написа:
gnt69 написа:
Или си смукал горящи пелети и е изгорял филтъра. Не си го монтирал добре или си го скъсал проблема не е в прахосмукачката а във филтъра. Нов филтър и всичко е 6.
Много ти благодаря.... може би е топли, но не чак горещи пелети. 50 мин. Изчаках грубо час да речем и тогава почистих, но явно е малко. Благодаря все пак.
Аз тъй миналата година пробих един филтър има викам няма да купувам тоя нов. Видях къде е изгорял натъпках на изгорялото гъба домакинска ама пуши и накрая купих нов и се оправи на излиза пепел. :partyman:

Тема "Прахосмукачка за пепел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: