• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Lubo60 - помощник
нед яну 10, 2021 8:44 pmLazarGanev написа:
нед яну 10, 2021 7:52 pmLubo60 написа:
Едно време в техникума изучавахме металознание и технология на металите, та съм научил нещо. Като смятате, че е глупости, не го четете! Все пак това е форум, в който търсим помощ и всяка идея или опит е в полза. Това, което съм написал, ми върши работа и затова го споделям. Който го харесва - добре, който не го харесва си е негов избор.
Все пак, доволен съм, че при хиляди четящи, един се намери да е по-умен от мене! Благодаря!
Учил си, ама не си доучил или си бягал от час - в кой учебник пише, че 40-50*С температурна разлика щяла да доведе до "студен шок"? То и инструкцията на котела и горелката да беше чел, пак щеше да знаеш, че помпата трябва да тръгва поне на 50*С, за да не се образува конденз и нагар в котела. Пък това, че било загуба, като спре помпата на 50-55*С си е смешка отвсякъде. Вземи почети малко из темите във форума, не тръгваш като чукча с писането на глупости.
О, Велики майсторе, Вие май щъкате из форума само зада критикувате. Те, умните хора, ще четат и ще съумеят да отделят житото от сламата. Тези Ваши изблици са смешни и глупави. Ако имате да кажете на човека нещо полезно, кажете (напишете) го, а не се занимавайте с мене!
Моля колегите, да ме извинят за празнословията, но такива многознайци ме дразнят!
Lubo60 - помощник
нед яну 10, 2021 3:16 pmemskia написа:
съб яну 09, 2021 7:28 pmLubo60 написа:
съб яну 09, 2021 7:18 pmLubo60 написа:
Температурата на водата за включване на помпата е 25°С. При по-висока темп. има опасност от студен шок и чугуна може да не го понесе. От друга страна, така по-пълноценно се използва горещата вода. При 55°С помпата ти изключва на 54°. Така спираш циркулацията на горещата вода през радиаторите, което си е чиста загуба, особено ако инсталацията е изпълнена с белите алуминиеви тръби. Колега, пиши, моля, от кой край на България си.
Поместих само три снимки, защото другите не ги приема - излиза ми надпис, че са с голям размер.
25 градуса на помпата ми се вижда супер ненужно. Аз съм от Бургаския край. Иначе доста ме впечатли изработката на допълнението към домоотвода. При мен помпата не спира да работи, докато горелката не спре.
Тези 25° са за презастраховка. При моя котел пламакът на горелката "бие" в предната секция, в горната част. Даже водата завира в тази част.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами да, туй му е работата - да щъкам и да критикувам вреднословията на самоуверените многознайковци, за да предпазя онези, които са влезли във форума, за да почерпят знания и опит. Аз моето съм го казал, надявам се, че който чете ще отсява плявата :wink:
morfei1 - специалист
пон яну 04, 2021 8:41 pmmilev5 написа:
~98гр/12s за запалване
Ясно що ти се получава с такова кратко зареждане и дълги паузи. При теб за 1сек шнека подава 8,17гр. , а при мен за 1сек 3,21гр.
Би трябвало на максиламна да си около 4,5кг/ч. , а на минимална 1кг./ч.
emskia - специалист
съб яну 09, 2021 7:28 pmLubo60 написа:


Тези 25° са за презастраховка. При моя котел пламакът на горелката "бие" в предната секция, в горната част. Даже водата завира в тази част.
Точно пламъка при мен е голям проблем. В повечето случаи пламъка се задържа силен, но понякога направо е пред гаснене няколко секунди преди новата доза. Сега вентилатора е 38-40%. Пелетите са от бук и бор, с нищоно количество влага и пепел. Калоричност над 5.2
Lubo60 - помощник
пон яну 11, 2021 6:45 amLazarGanev написа:
Ами да, туй му е работата - да щъкам и да критикувам вреднословията на самоуверените многознайковци, за да предпазя онези, които са влезли във форума, за да почерпят знания и опит. Аз моето съм го казал, надявам се, че който чете ще отсява плявата :wink:
О, Великий Майсторе, като сте толкова умен, последвайте съвета на един умен човек от стари времена, който е казал: " Убий глупака с мълчание"! Аз точно това ще направя! Бъди жив и здрав и за много години!
Lubo60 - помощник
пон яну 11, 2021 11:41 amemskia написа:
съб яну 09, 2021 7:28 pmLubo60 написа:


Тези 25° са за презастраховка. При моя котел пламакът на горелката "бие" в предната секция, в горната част. Даже водата завира в тази част.
Точно пламъка при мен е голям проблем. В повечето случаи пламъка се задържа силен, но понякога направо е пред гаснене няколко секунди преди новата доза. Сега вентилатора е 38-40%. Пелетите са от бук и бор, с нищоно количество влага и пепел. Калоричност над 5.2
Само за информация, мерил ли си температурата на димните газове на изхода от котела към комина?
emskia - специалист
пон яну 11, 2021 1:50 pmLubo60 написа:
пон яну 11, 2021 11:41 amemskia написа:
съб яну 09, 2021 7:28 pmLubo60 написа:


Тези 25° са за презастраховка. При моя котел пламакът на горелката "бие" в предната секция, в горната част. Даже водата завира в тази част.
Точно пламъка при мен е голям проблем. В повечето случаи пламъка се задържа силен, но понякога направо е пред гаснене няколко секунди преди новата доза. Сега вентилатора е 38-40%. Пелетите са от бук и бор, с нищоно количество влага и пепел. Калоричност над 5.2
Само за информация, мерил ли си температурата на димните газове на изхода от котела към комина?
Никога. Как трябва да ги замеря? Допълнителен датчик ли трябва?
Lubo60 - помощник
пон яну 11, 2021 2:33 pmemskia написа:
пон яну 11, 2021 1:50 pmLubo60 написа:
пон яну 11, 2021 11:41 amemskia написа:


Точно пламъка при мен е голям проблем. В повечето случаи пламъка се задържа силен, но понякога направо е пред гаснене няколко секунди преди новата доза. Сега вентилатора е 38-40%. Пелетите са от бук и бор, с нищоно количество влага и пепел. Калоричност над 5.2
Само за информация, мерил ли си температурата на димните газове на изхода от котела към комина?
Никога. Как трябва да ги замеря? Допълнителен датчик ли трябва?
Става с обикновен термометър, тези с ампула и стрелка, с обхват към 400°. Аз пробих отвор в кюнеца и така измерих.
emskia - специалист
Отскоро съм с нови препоръчани пелети - бук, бор. Обаче нещо не мога да настроя горелката с тях. Не ми харесва пламъка който правят - не е равномерен и не се задържа дълго. Сега съм с подаване 1-4, пауза 14 и вентилатор 40-45. Направи ми впечатление че като почна да го чистя и има много неизгорени пелети вътре.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25

Тема "Пелетни горелки BISOLID Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: