Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Момци, загледал съм се в следните пелетни камини:
1. Алба Екоспар 18 кв с Fumis
2. Алфа Плам Комо 15 кв (продаван у нас като Бисолид)
3. Виктория 18 кв
Чудя се коя ще ми върши работа с най-малко проблеми и най-ефективно.
На алфа плам комо 15 й дават минимална мощност 5,3 кв, от които 2 кв на излъчване и 3,3 към водната риза. Значи ли това, че в режим "икономи моуд", демек не много студено време като в момента, мога да си топля безгрижно две стайчЕта и бойлера 80 литра :? Едната стая, която е по-голяма, при среднодневни температури като тази седмица с 1 квч електрическа печка поддържа 20 градуса. Считам, че с 2 кв ще мога да разчитам на 21-22°С. Останалите 3,3 кв докъде ще ми стигнат като знаем, че в другата стая съм разположил 20 глидера хелиус Н500, което е точно 3300 вата? Да кажем че съм задал 60 градуса на водата. Ще грее ли тоя радиатор или ще умре от студ?
Останалите ми радиатори са ми около 12,5 киловата, така че при нужда ще може да се ползват ... предполагам. Например сравнение на управленията, текущата поддръжка, сезонно почистване. Комо-то има две ръчки, които задействат пружините в димогарните тръби. Смятам че това не само подпомага по-доброто усвояване на крехката топлинка, но и удължава периода за обслужване.
Алба Екоспар знам, че има два капака от двете страни, след свалянето на които (с винтчета) се достига до отворите за изсмукване на мизерията. За Виктория обаче нищо не знам. Знам къде мога да я видя, ама първо трябва да си оправя колата :-D Така че е въпрос на време.

За първата камина има много хубава тема. Поздравления за начина, по който се развива. Ако може някаква информация за Виктория - реална снимка, клип как горят тези камини и други неща, които можете да ми съберете като информация и мислите, че ще е полезно. Благодаря!

Тема "Съвет за пелетна камина и радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: