• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Човека дето ми прави инсталацията размотава че нямам нужда от такъв вентил, не ще ми се стопли повече водата и по-бързо..... А да набиваш на "майстор" ко да прави абе.... тука сме си джунгла....
kalin72 - майстор
bmahob написа:
Човека дето ми прави инсталацията размотава че нямам нужда от такъв вентил, не ще ми се стопли повече водата и по-бързо..... А да набиваш на "майстор" ко да прави абе.... тука сме си джунгла....
Два винтила ти трябват
- един, първия, дет съм показал, за малкия кръг на котела. Той винаги ще държи връщащата вода в котела над 50-55 градуса.
-Друг -втория, с термоглавата, за настройване както ти искаш, на големия кръг, към радиаторите, за да пускаш топла вода към тях колкото ти е комфортно.
При мен е по-различно, по-сложно, с Ладомат (малък кръг) и трипътен със задвижка, командвана от контролер (голям кръг) но принципа е абсолютно еднакъв.
шоп - майстор
Този твой ''майстор'' ли ще чисти конденза и катрана в котела с връщаща вода 25-35 градуса?

И пак той ли ще ти купи нов котел след 2-3 години, когато този протече и отиде за скрап?
andy_forresite - майстор
Вземи този с термоглавата с изнесения сензор. Главата със сензора е отделно и струва 40 лева. Трябва да си вземеш и холендри за вентила, иначе няма как да го монтират. Трябва ти вентил с отвори 1 цол.
Пак повтарям, за палене на камината по няколко часа на ден, например след работа докато си легнете, вентилът с пряко действие на 60 градуса ти е перфектен. За 12, 15 ... 24 часа горене обаче по-добре е този за термостатична глава с изнесен сензор. Плюсът му е, че можеш да пуснеш 50 градуса връщаща вода и да си настройваш температурата в казана от 52-53 нагоре колкото си искаш. А с този на 60 градуса (той е фиксиран на толкова, цимент, асфалт, бетон ... 60 градуса) можеш да настройваш от 62-63 нагоре. Надолу не може щото камината ще топли себе си.
Купуваш 1-цолов вентил, звънкаш на този майстор и му казваш: колко пари ще ми струва монтажа на трипътен смесителен вентил? Еди си колко, ама не ти требва тва. -Нищо че не ми трябва, аз обичам да има.

Ако не е слагал таквоз нещо ще падне голяма врътня, така че по-добре разбери дали знае как да го сложи.
kalin72 - майстор
Вземи този с термоглавата с изнесения сензор.
Анди, не мисля, че това е правилния вентил. Няма логика да е правилния, след като херц са си го написали - първия е точно за връщащата вода на котли.
Затова се слагат ДВА трипътни, за да е комфортно отоплението. По-горе съм написал кое как. Инак си карай на пернишка печка Металург. Нека знаещите ме поправят, но мисля, че в случая съм прав.
Последна промяна от kalin72 на ср яну 04, 2017 2:34 pm, променено общо 1 път.
bmahob - майстор
Освен да снимам системата довечера за да видим какъв вентил да сложим.... Ако ли не ще търся друг ама той ми прави всичко до тук...според мен сега май не му се занимава. мАЙ СЕ ОБЪРКАХ КОЕ Е ЗА МЕНЕ :partyman:
шоп - майстор
Анди, послушай Калин, прав е.

Първият вентил е задължителен или СИЛНО препоръчителен. Той е направен за тази цел и затова името му е антикондензен.

Вторият е препоръчителен и пожелателен и се слага само в определени случаи при наличие на бойлери, подови и т.н. когато системата го изисква. KVS за него вече Евгений писа.
Evgeniy - майстор
Има и още една уловка за втория. По принцип той е резпределителен, а не смесителен. Подобно свързване с два такива вентила има Добрев. Затова той го е сложил на връщащата се вода. Аз експериментирах с него в обратно свързване.
kalin72 - майстор
Тази тема май е добре да се забоде като важна начело на раздела Отопление...
bmahob - майстор
След известна игра с въздуха забелязах следно при 1000об-100-105градусана изгорели газове, 1100об-110-105градуса, под 1000об ми дава failure depres! Така че съм оставил на
първа степен отваря шнека за 1,5сек-1000об/заводски 1750об/подаване през 9,2сек към 1,2кг/ч-6кв/ч
втора степен отваря шнека за 2сек-1100об/заводски 1950об/подаване през 9,2сек към 1,5кг/ч-7,5кв/ч
трета степен отваря шнека за 3сек-1200об/заводски 2150об/подаване през 9,2сек към 2,3кг/ч-11,5кв/ч
четвърта степен отваря шнека за 4сек-1350об/заводски 2300об/подаване през 9,2сек към 3,1кг/ч-15,5кв/ч
пета степен отваря шнека за 4,5сек-1450об/заводски 2700об/подаване през 9,2сек към 3,5кг/ч-17,5кв/ч
Пре големи оборти разгаря по добре но доста високи градуси в комина.
Независимо колко задвам 60гр или 65 -70на водата бързо стига до 3 степен основно работи на нея като при 65 рядко в студа стига до 2 степен, при 70 само до трета :?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 17

Тема "Отопление на пелети първи стъпки...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: