Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте.Дали има начин да се затвори спукването с нещо ?Не можем се открием мястото на теча...
Hoвoceлckи - майстор
Мястото на теча - с принудително кратковременно повишаване на налягането в системата.
Запоявал съм с калай за изкарване на сезона, но ... не ти го препоръчвам. А и не си казал дали не си под налягане?
На колата имах просълзяване по радиатора на парното (по симптоми). Колкото и да не го препоръчват, сложих някаква боза и така карам втора година. За парното - не знам.
Последна промяна от Hoвoceлckи на ср яну 22, 2020 8:39 am, променено общо 1 път.
шоп - майстор
вт яну 21, 2020 10:08 pmulaya написа:
Дали има начин да се затвори спукването с нещо ?
Заваряване!
Ако имаш достъп и видимост от вътре, ако не, може да се стигне до рязане на капак от външната страна на ризата за да се стигне проблемното място, но най-вероятно е да се стигне до скрап и нов отоплителен уред.

Правил съм такива ремонти и от опит знам, че това е неблагодарна, мръсна работа, кърпеж и резултата е написания по-горе.
https://azoma.bg/avtohimiya/plastelin-metal
Ремонтирало е протекъл радиатор, преди 4години- още работи.
Преди няколко години спуках картер. От тогава седи в багажника на колата.
Почти тищо не струва, но върши страхотна работа и е бързо.
Работи се лесно- няма мръсотии, рязане, заваряване.
...както писа Шопа- евентуално Нова печка.
Hoвoceлckи - майстор
Ползвам подобно за малка дупка на генерацията, но вероятно от вибрациите периодично пада. За ризата може да няма проблем. Все пак препоръчвам ако се ползва, пред него да се сложи нещо да не го бие директно огъня. При мен калая се разтичаше, докато не сложих една керемида отпред.

Тема "Водната риза пропуска вода в горивната камера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: