Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
Здравеите идва време да си сменя циркулационната помпа купил съм Grundfos ALPHA2 въпросът ми е като има електроника в нея дали като я свържа да я гаси и пуска горелката ще губи настроиките или си е предвидено това.И дали това по някъкъв начин ще и пречи питам защото не съм запознат с помпите които следят диференциално налягане.А пък продавача даже не знаеше че се регулира по налягане каза ми че си намаля оборотите като започне да пада температурата на водата. :shock:
Antonii - майстор
Нашите помпи от серията ALPHA са си с врътка и да спре тока врътката си остава там където си е.
Така, че настройката си остава.
maistora1965 - специалист
Последна промяна от maistora1965 на съб ное 19, 2016 7:43 pm, променено общо 1 път.
maistora1965 - специалист
Хаиде де никой ли не е монтирал такава помпа.
preslav - майстор
maistora1965 написа:
Здравеите идва време да си сменя циркулационната помпа купил съм Grundfos ALPHA2 въпросът ми е като има електроника в нея дали като я свържа да я гаси и пуска горелката ще губи настроиките или си е предвидено това.И дали това по някъкъв начин ще и пречи питам защото не съм запознат с помпите които следят диференциално налягане.А пък продавача даже не знаеше че се регулира по налягане каза ми че си намаля оборотите като започне да пада температурата на водата. :shock:
Просто разсъждавам - нямам никакъв опит с тези и други помпи.
Първо - не пише ли нищо в книжката на помпата?
Второ - защо ти е да спира и тръгва с горелката?
Трето - ако спре тока пак ли би си загубила настройките?
Извод първи - надали не е предвидена ситуацията на спиране на тока.
Извод втори - спри-пусни си е стрес за всяка машинка - остави я да си работи, надали консумацията на една крушка ще ти натовари финансите.
Просто си разсъждавам на глас!
ВАЖНО - Start-up
The pump must not be started until the system has
been filled with liquid and vented. Furthermore, the
required minimum inlet pressure must be available at
the pump inlet.
The system cannot be vented through
the pump.
The pump is self-venting. It need not be vented before
start-up.
А тук всичко е описано идеално - https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=Grundfos+ALPHA2+
Добър избор!
LazarGanev - "Велик майстор"
maistora1965 написа:
Хаиде де никой ли не е монтирал такава помпа.
Нали не мислиш, че от 2-3 години стоим без работа? :cool:
Вързвай си спокойно помпата и не се притеснявай
maistora1965 - специалист
Не съм си го и помислял но ми се щеше да прочета и мнението на специалист .Благодаря и на двамата.

Тема "Въпрос за помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: