• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 50
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
huntered - специалист
andy_forresite написа:
Колко е температурата на димните газове на пелетерма с тази горелка?
В момента горелката е настроена на 3-та степен на 65*С мах с модулация 10*С и хистерезис 5*С. Вентилатор 85% и 85% подаване на пелети при 50кв/ч калоричност. Температурата на изх.газове измерена с електронен термометър е 98*С.
andy_forresite - майстор
Благодаря за размерите и положения труд да ги представиш нагледно!
VelinPetrov - специалист
huntered написа:
andy_forresite написа:
Колко е температурата на димните газове на пелетерма с тази горелка?
В момента горелката е настроена на 3-та степен на 65*С мах с модулация 10*С и хистерезис 5*С. Вентилатор 85% и 85% подаване на пелети при 50кв/ч калоричност. Температурата на изх.газове измерена с електронен термометър е 98*С.
Колега температурата със сонда във фукса ли я измери или контактно отвън ? Благодаря :)
huntered - специалист
VelinPetrov написа:
huntered написа:
andy_forresite написа:
Колко е температурата на димните газове на пелетерма с тази горелка?
В момента горелката е настроена на 3-та степен на 65*С мах с модулация 10*С и хистерезис 5*С. Вентилатор 85% и 85% подаване на пелети при 50кв/ч калоричност. Температурата на изх.газове измерена с електронен термометър е 98*С.
Колега температурата със сонда във фукса ли я измери или контактно отвън ? Благодаря :)
Външно с термосонда на гофрата.
mitashki911 - специалист
huntered написа:
andy_forresite написа:
Аз питах за турболатори. Ще те помоля да вземеш две мерки следващия път като го спреш за чистене. Да премериш ширината на котела между водните ризи и височината на вертикалните ризи (питите).
Моя котел прилича на този. Вместо тези тухлички слагам един капак от ламарина с дръжка, който вадя с едно желязо че пАри. На практика топлия вятър от горелката съм го концентрирал между пити 1 и 2. "Бункерното" пространство (това най-отпред при горелката) се изпълва с топъл въздух и уж става някакъв топлообмен. Само че ефект много няма от това нещо...
Мисля че котелът в зависимост от тягата на комина ти може да се преправи на 5-ходов чрез:
1. Ошамотяване около скарата на горелката с отвеждане на топлите газове надясно.
2. Поставяне на вертикална ламарина, която разделя "бункерното" пространство на две.
Като цяло малко по-добре направен котел от гл.т. топлообменна площ. Разстоянието между питите е по-голямо също.

Колкото можах да измеря набързо. Извинявам се за драсканицата. Не ми се чертаеше на аутокад.
Пробвай да направиш нещо като правоъгълен покрив /като връх на пирамида но леко удължен според твоя размер / обърнат с върха надолу на около 25см. над горелката за търболатор . Дано да написах добре това което мисля .
huntered - специалист
Честита Нова година! Здраве, щастие и много късмет желая на всички.
huntered - специалист
Някой свъзвал ли е помпа към горелка?
Моята горелка има клеми за свързване на помпа на платката. Ако някой е свързвал нека да сподели дали трябва нещо допълнително.
huntered - специалист
К12 и К13 са клемите за помпа. При тест на платката реле пуска 220в напрежение.

Прикачен файл

20161220_220848-600x800.jpg
huntered - специалист
Ето тези

Прикачен файл

photo_editor_1483468350288-600x800.jpg
mitashki911 - специалист
Каква е идеята? Когато спре горелката ще спира и помпата /предполагам/ и водата няма да циркулира .
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 50

Тема "Котел pelletherm 18v4 lt и горелка gp 18_sc" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: