Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sspoko - специалист
Здравейте имам проблем със запалването на отоплителна газова печка дипломат с две думи е цяло приключение да успея да я запаля. Видях че има подобна тема във форума и я изчетох но мисля че проблема при мен е по различен макар че може и да греша, затова искам мнения от хора които са се занимавали с това. Направи ми впечатление че когато натискам бутона за запалване искрата не се появява отгоре на изхода на тръличката от която излиза огъня а като погледна отгоре виждам че има искра някъде в основата на пиезо запалката та въпроса ми е така ли трябва да бъде?

Прикачен файл

печка 1.JPG
печка 1.JPG (70.26 KиБ) Видяна 6074 пъти

Прикачен файл

печка2.JPG
печка2.JPG (84.33 KиБ) Видяна 6074 пъти
gnt69 - майстор
Лев два и си ти. :partyman:

Прикачен файл

запалка.jpg
Evgeniy - майстор
Спукана керамика най вероятно, замърсяване или друго там отдолу. Без разглобяване няма да мине.
Керамиката в случая няма нищо общо ;)
Просто искрата не е където трябва.
kozl - майстор
Керамиката е изолатор издържащ висока температура. Така че има много общо с изолацията, а проблема е в нарушена изолация и искрата пробива в най слабоизолираната точка.
Пробвай да изкривиш електрода и да го приближиш към дюзата. При този тип пиезокерамични запалки, раздалечаването на електрода от масата на дюзата повишава съпротивлението на прехода и искрата избива другъде, където съпротивлението е по-малко.
Но пък и намаляването на луфта намалява енергията на искрата и има вероятност да не запалва газта.
sspoko - специалист
Оказа се че се е спукала керамичната изолация на електрода които подава искрата и затова искрата е излизала в основата /от спуканото място/ как и защо се е спукало нямам обяснение но това беше .

Тема "Проблем със запалването на газова печка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: