Най - вълнуващия въпрос зимно време.
benimm8808 - специалист
Колеги здравейте,ще помоля за малко помощ и съвети за изграждането на локално парно на пелети.Предстой ми закупуването(на родителите) на къща 3 етажна и искам да направя парно.С 2 думи къщата е на 3 етажа,като 1 е тип сутерен(на около 1.5 в земята 100кв.м) на горе са си 2 етажа по 100 кв.м.
Къщата е с двойна дървена дограма и без изолация. Това което изчислих е около 37-38кW. необходима мощност за котел с горелка.Като съм залагал по 70W на кубик,вие ще кажете дали е нормално- очакавам че може и да греша.
За сега се чуда на 2 варианти за котел и горелка,но ще изчакам да чуя мнения от вас и ще споделя на къде съм се насочил,може и по добро решение да изникне в крайна сметка.
За радиатори съм се спрял на панелни(турски ELITE COMRAD) с термоглави, един бойлер ТЕСИ 200l с една серпентина и 2 лири.
Ако имате питания давайте.
Благодаря предвариелно на хората,който ще пишат в темата.
Поздрави.
kalin72 - майстор
Смяташ ли да правиш изолация? Не само външна, но и на пода на първия етаж, на тавана? А и много е писано в тоя форум по същите теми. Защото без изолация може да се окаже, че се топлиш за много, много повече пари.
Инак горелка и котел Грейко RB30 кВт ще ти е достатъчно. Разбира се, има и други котли/горелки, които си заслужават парите, полските чугунени горелки например.
benimm8808 - специалист
Калине за сега не смятам(ме) да се инвестират пари в изолация,знам предимствата й. Живея в изолирана къща от 2 години и знам разликата.Просто в момента искаме да направим да е топло в къщата,макар и това да е доста условно без дограма и изолация.
benimm8808 - специалист
Колеги днес се разходих из магазините и от няколко места ми хвалят(търговци) новата горелка на bisolid TSR 30.Обаче,никъде не намирам информация за нея, била реторна, ново поколение на bisolid и горяла всякъкво пелети.
Някакви набюдения и отзиви за нея?
naskov - майстор
Ротационна се води, не реторна :) . Няма информация, защото излезе на пазара през м. септември. Има я в два варианта-с българско управление под марката Би Солид и с шведско управление под марката GP. По презумция продуктите на Ерато са качествени.
benimm8808 - специалист
naskov написа:
Ротационна се води, не реторна :) . Няма информация, защото излезе на пазара през м. септември. Има я в два варианта-с българско управление под марката Би Солид и с шведско управление под марката GP. По презумция продуктите на Ерато са качествени.
Като цяло се насочвам към greyko,но тази ми взе вниманието,единственото е, че е много нов продукт и няма отзиви за сега.
Та дилемата за сега голяма.
Колега naskov виждал ли си я на живо и в действие?
Поздрави.

Тема "Съвет за парна инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: