Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Zafirovp - напреднал
Здравейте,
От месец имаме печка Прити ПЛВ13. Пробвах със какви ли не пелети и ефекта е същия - пълен пепелник със шлака след 12 часа горене и температура на димните газове между 150-200 гр когато поддържа и 200-250 докато загрява.

Настройките са били както следва:

Режим Ману, Огън 3та степен, Температура на вода 50 градуса, Еко режим изключен.

Докараха ни я от магазина и не са я настройвали в нас. Казаха че си е готова.

Моля за съвет какво да правя или за препоръка за добър техник за София.

Благодаря
naskov - майстор
Тези температури може да са нормални за тази марка камини :? Какво пише в книжката?
andy_forresite - майстор
Насков, имам две питания по темата.
1. Едното е с поставяне на клапа на кюнеца дали ще има ефект и в каква степен?
2. И второто ако в документацията се хвалят със 150 градуса, а вдига 250, ти какво би направил и какво може да се направи?

Всъщност нека тези въпроси са към всички.
По т. 2 на мен ми идва думата Темида :evil: :evil: Но има ли шанс или човек да не се захваща?
n.ganev - майстор
andy_forresite написа:
2. И второто ако в документацията се хвалят със 150 градуса, а вдига 250, ти какво би направил и какво може да се направи?
Коректни настройки.
naskov - майстор
andy_forresite написа:
Насков, имам две питания по темата.
1. Едното е с поставяне на клапа на кюнеца дали ще има ефект и в каква степен?
2. И второто ако в документацията се хвалят със 150 градуса, а вдига 250, ти какво би направил и какво може да се направи?

Всъщност нека тези въпроси са към всички.
По т. 2 на мен ми идва думата Темида :evil: :evil: Но има ли шанс или човек да не се захваща?
Намали подаването и температурата ще спадне. С клапа не съм правил експерименти.

Тема "Нова печка на пелети и температура в комина 250 гр +" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: