Най - вълнуващия въпрос зимно време.
venstano - специалист
SoMeBoDy1 написа:
Venstano,

първо Честито за строежа на вилата. На чертежа изглежда много красива.

1. Гледай майсторите, които слагат изолацията да са добри. Нека лепят стиропора не на топки, а на рамка с топки по средата.
Не ги слушай ако ти обясняват, че не можело :))) на топки им е по-лесно, а и по-малко матриал отива :)

2. Ако имаш възможност сложи стъклопакет 4 см и нагоре...

3. Друга опция е да сложиш/вградиш външни штори ( преди изолацията), които автоматично да ги спускаш и вдигаш.
Имай предвид, че през 20м2 прозорци топлозагубите са повече от 200м2 тухлен зид. Та.. приятели си сложиха такива штори и дори през лятото не им трябва климатик.

4. Гледай всички ВиК тръби да минават по вътрешни стени и под.

5. Под плочата задължително сложи поне 5 см фибран.

6. 4м2 котелно е малко. Ако имаш възможност все още с промени давай...

7. Според мен ... сложи радиатори и 25кв котел на пелети. удърно ще стопляш къщата и бойлера без проблеми.

8. Тухли Winerberger, керемиди Tondach.

Затваряш шторите и с тази изолация, не вярвам температурата в къщата да е под 5-6 градуса.

За парите, които би дал за тези слънчеви колектори, подово, буферни съдове, термопомпи и т.н. Ще направиш всичко по-горе описано.
Здравей SoMeBoDy,
Благодаря ти за полезните съвети. Абсолютно по всички точки съм на едно мнение с теб :supz: =D> =D> , с изключение на вида отопление, за който все още се колебая. Дай повече подробносто за тези щори за които си писал. Аз бях избрал тези които се изработват заедно с дограмата ,но се оказа,че не могат да ми ги направят заради неправилната форма на дограмата на втория етаж, и така и не съм успял да намеря решение към днешна дата...Така че ако има идеи и за тази част ще съм благодарен
olelemaiko - специалист
ако не та спира височината исправи втория етаж.надигни кота 4,84.исправи таваните.
сложи стандартни външни ролетни щори.вградените са бела.и с изолацията на тавана ще е лесно.
SoMeBoDy1 - специалист
за неправилната форма на прозорците си прав. Ами на тях не слагай, а на другите ( достатъчно големи )

Не разбирам много от видовете щори. Консултирайсе с различни големи фирми, имай предвид че външния механизъм е доста голям.
Така че е хубаво да го вградиш. Мога да питам моите приятели от коя фирма са вземали тяхните щори в София.

fyg котел на пелети 25 кв струва около 2500-3000 лв. Примерно ЕкоСпар АуригаБ ( има тема за тези котли )

Тема "Отопление и БГВ за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: