Най - вълнуващия въпрос зимно време.
unicata - специалист
Здравейте, имам следния въпрос:
Долу в абонатната температурата на теца и температурата в щранга се разминават със 15-18 градуса, някой има ли представа колко трябва да е разликата при пластинчат топлообменник. Конкретните температури са 65 от теца и 48 тръгват из входа, според мен разликата е голяма но от топлофикация ми разправят, че 18-20 градуса било нормално да е разликата след топлообменника. Гледах по сайтовете спецификаций на топлообменници но никъде не се споменава при 60 градуса примерно или 75 колко трябва да тръгнат из входа,
Някой да знае?
unicata - специалист
нещо не мога да инсталирам програмата, иска ми някакъв ъпдейт за езиците, но не можах да го кача,
Сваляш не от официалната страница , а където пише ТУК.
Инсталираш и след това иска регистрация.
Все пак, замери и каква е температурата на входящата вода от радиаторите и изходящата от топлофикация.
kozl - майстор
Изходящата Т, зависи от дебитите и Т на топлоносителя. Дебитита на топлоносителя се управлява от автоматиката (контролер -ел.задвижка - клапан). Освен това има ограничение от делта Пе регулатора или старите диафрагми. Дебита на ВОИ не е кантролируем и зависи от консуматорите (работещите радиатори).
Та какъв ти е въпроса :? Еднозначен отговор на този въпрос няма. Колко е заданието по контролер и колко отчита контролера? Т.е. достига ли заданието по Т изходящата от ВОИ течност или не?
kozl написа:
......
Та какъв ти е въпроса..................
Въпроса е в края на първия пост.
Ако питащият се заседи един ден в абонатната, а освен това има наблюдение и на консумацията на отделните абонати в реално време, доста по лесно ще си обясни нещата, от колкото да чете специализирана литература.
Терминологията понякога помага на потребителя,ама рядко.
Посочената разлика на температурите си е напълно нормална, като за ненапълно темперирана сграда или части от нея.
Ехеееее и аз вкарах термини-заразно сякаш.
kozl - майстор
Незапознатите с материятя ня отоплението задават елементарен въпрос: "Плащам за да ми е топло, а защо не мога да се спопля?"
kozl написа:
Незапознатите с материятя ня отоплението задават елементарен въпрос: "Плащам за да ми е топло, а защо не мога да се спопля?"
Браво!
...... мене ми не обяснявай, ми ако поназнайваш нещо, пиши по същество!
kozl - майстор
Добре, но чакам отговори, а такива нема.
И съм се отегчил от такива де не разбират и бързо стигат до заключението, че Топлофикация ги лъже. Те дори не вникват в обясненията. Единственото което ги интересува е да им е топло и да плащат малки сметки. Викат псуват и мръзнат и чекат държавата да ги стопли :lol:

Тема "Колко трябва да е пада на температурата след топлообменник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: