• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
infomar
Тези дни поставих уред с който да меря каква консумация имат климатиците ми и се натъкнах на нещо любопитно.
Климатик GENERAL - изключен от дистанционното и включен към 220 в. В първият момент уредът показва консумация около 6-7 вата. След време поглеждам и виждам, че консумацията е 26 вата. Почесвам се по главата и вадя щепсела и го вкарвам в контакта - пак показва 5-6 вата. оставям го и след време пак консумацията се вдига на 26 вата.
Не включвам климатика за да работи т.е. не правя каквито и да са действия с него - стои постоянно изключен от дистанционното.

Нормално ли е консумацията му при спряно положение да е 26 вата и какво е това нещо в него което консумира този ток :? За да няма никаква консумация трябва ли да го вадя от контакта. То така за денонощие ще изразходва над половин киловат ток. Не, че е много, ама защо?
iliya_i - майстор
infomar написа:
Нормално ли е консумацията му при спряно положение да е 26 вата и какво е това нещо в него което консумира този ток :? За да няма никаква консумация трябва ли да го вадя от контакта. То така за денонощие ще изразходва над половин киловат ток. Не, че е много, ама защо?
Защо да не е нормално? При изключен от дистанционното климатик, електрониката (компютър, датчик) му работи и следи за получаване на сигнал от дистанционното. Ако то ако тя не работи, как климатика ще разбере, че си пожелал да го включиш от дистанционното? Ако няма скоро да го включваш, вадиш от контакта и тогава няма никаква консумация.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре, ама у нас крушките са ми по 4Вт - значи един климатик ще ми харчи на стендбай повече от цялото осветление на къщата? Ба го и климатика :shock:
Последна промяна от LazarGanev на нед дек 18, 2016 8:09 am, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
Изобщо не е нормално. 26W е консумацията на поялник. Има уреди с под 0.5W в standby.
iliya_i - майстор
ESPACE написа:
Изобщо не е нормално. 26W е консумацията на поялник. Има уреди с под 0.5W в standby.
Зависи от модела, кога и къде е произведен, кой го е разработил и т.н.
За евтино китайче може всякак.
infomar
Климатикът е GENERAL ASHA 12LKC.

Линк към характеристиките му.
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... 9868,d.ZGg


Слаган е преди 4 години и до сега работи перфектно всяка зима в най-големите студове.
VLADO66 - майстор
Възможно е да има нагревател в картера на коморесора да му поддържа температурата.
infomar
VLADO66 написа:
Възможно е да има нагревател в картера на коморесора да му поддържа температурата.
Сигурно това е отговорът. Аз се притесних да не е някакъв проблем, щото лятно време нямаше такава консумация.
Намерих малко информация:
http://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0%BB% ... ctric.html
bobko - специалист
Според мен е норнално,Моят е Фуджицу 12-ка и в момента на стенбай харчи това.А имам друг който е купен тази година при него консумацията е 5W.
Изображение
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Подгрева на компресора, нормално харчи към 25-26W.
Ако климатика е изключен от режим отопление и външната темп. е под +5гр. след 30 минути се включва подгрева. Чува се до външното тяло като високочестотно пищене.
Ако въшната темп. се качи над +7гр. подгрева спира.
  • 1
  • 2

Тема "Консумация при спрян климатик." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: