Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Никой не те обижда. Даваме си доводите, според наблюденията ни :) Който има ум и разум в главата, си прави съответните изводи :)
p.v.x - майстор
jabata написа:
Оставям да си правиш изводите сам.
Еми в тоя ред на мисли , идва и отоплението на ток - климатици , термопомпи.
Ти си карай 5 годишения Volkswagen.
Аз ще си купя електро-мобил.
Какво ти е крив Кукуто , че му определяш психичното състояние.
Така го кефи , така се топли.

:rock:
ky-kyy - майстор
p.v.x написа:

Какво ти е крив Кукуто , че му определяш психичното състояние.
Така го кефи , така се топли.

:rock:
Е, когато липсват доводи, се преминава към лични нападки. Не ли?
Иначе, за кефенето...кефя се. Да си призная, нямам заслуга, така го купих апартамента, с изградено парно :) Доволен съм, топло ми е, евтино ми е, сплотяваме се етажната собственост в преустроената на котелно, обща маза. Цър-пър на жарта, винцето си лежи в съседство. Идилия му казват на тва :rock: :partyman:
Virtex - майстор
ky-kyy написа:
Но имайте предвид, че няма да ви стане по-топло и по-евтино, нито на мен по-студено и по-скъпо
Това скоро ще се промени, под една или друга форма. 'Далаверата' с дървата ще престане да бъде такава, за пелетите не се знае още.
Като инфо само го казвам, не ползвам нито пелети, нито дърва, така че мен не ме вълнува желанието да се изкараш като 'далавераджия'.

Има разни движения в световен мащаб за промяна на начина на използване на ресурси, може България да е изостанала в много отношение, но за страничи ЕС директиви и заповеди сме но1 :)
nandrolon - специалист
Както обича да казва мой познат- докато горския ми е приятел и докато бабата е жива и здрава да метка по някое дръвце в котела , не ми говори за алтернативни горива.
ky-kyy - майстор
Моля ви, да се придържаме към темата, че яко я оспамихме..А авторката е задала въпроси и едва ли ще и интересно да чете, как половината форум, се занимава с моята "далавера" и вашата....То вашото, си е една далаверааа - дали сте една кошница пари, с които можете да почивате всяка зима ма Малдивите, или ако не там, поне в топла Испания или Португалия, после нямате нито ден-нито нощ, а постоянно човъркате и донастройвате електрониката и всякви други чарколяци, обикаляте километри с автомобила си, не само да търсите евтини и читави пелети, ами просто да се стоплите с парното , че в къщи студ- духалката не смогва :) Ама типично по български, гледате да заразите и други, да не сами в това положение...Сякаш, като излъжете и други, ще ви се стопли или кво?
Хайде, направете една тема, където да ме псувате и нареждате колко съм куку и тъп и изостанал и оставете темата на жената.
kalin72 - майстор
То вашото, си е една далаверааа - дали сте една кошница пари, с които можете да почивате всяка зима ма Малдивите, или ако не там, поне в топла Испания или Португалия, после нямате нито ден-нито нощ, а постоянно човъркате и донастройвате електрониката и всякви други чарколяци, обикаляте километри с автомобила си, не само да търсите евтини и читави пелети, ами просто да се стоплите с парното , че в къщи студ- духалката не смогва
Това са велики глупости, ама прав си, да не осираме на каката темата.
fill - специалист
Алоу,форумните папагали...Някъде да видяхте жената да пита на какво е по евтино да се топли...Госпожата има проблем със слуха.И поради тази причина пита за безопасност.Вероятно поради същата причина се е насочила към пелети.Щото електрониката минимизира човешкия фактор.
Лично към госпожата:Госпожо,бягайте далеч от хора използващи понятието "водна риза",еле пък такива дето и знаят киловатите...
На втория въпрос:Освен КПДто на системата,ще падне и КПДто на избата,щото зелето ще вкисне още за Коледа,но пък безопасността ви се гарантира от цяла плоча...
idealist - специалист
Димитрова,

Ако има възможност - газифицирайте се !
Инвестицията - пелети/газ е почти една и съща. Личен опит.
dimitrova_k - специалист
В района няма газ.
fill, за избата сме помислили да не вкисва зелето. Да сложим стена и врата вътре в избата.

Тема "Опасно ли е да си на водна риза?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: