Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Георги Г Г - напреднал
Здравейте,
Моля за мнения, предложения и критики всички, които разбират от отопление. :prayer:
Предстои ми изграждане на локално парно в обитаван апартамент. Апартамента е тухлен на ет.4 от 9, изложението на стаите е на схемата. Има вътрешна изолация и pvc дограма с к-а стъкло. Идеята за инсталацията е да бъде попътна с минимално къртене и пробиване, както и възможно най-голям температурен диапазон на кондензния режим. Тръбите ще са медни, от котела тръгват ф 28, разклонявам магистрала с ф 22 и към всеки радиатор ф 18 свързване на кръст.
За котел съм си харесал двуконтурния Bosch "Condens 2500W", който за съжаление в Стара Загора се предлага и поддържа само от Овергаз :sad: Радиаторите мисля да са панелни.
Топлинните загуби съм ги смятал от тук http://www.termosilikat.com/bg/blog/%D0 ... 81%D1%82-3 при зададена вътрешна температура +24 градуса и външна -15 градуса. При температура на водата от котела 45/50 градуса.
Моля не спестявайте критиките, че току виж съм оставил жената :x и децата на студено с високи сметки.
Със сигурност имам много пропуски, затова питайте ще допълвам обясненията.
Надявам се заедно да направим един работещ проект.

Прикачен файл

схема парно.jpg
Последна промяна от Георги Г Г на пет дек 23, 2016 10:43 am, променено общо 1 път.
antov - напреднал
Георги Г Г написа:
Здравейте,
Моля за мнения, предложения и критики всички, които разбират от отопление. :prayer:
Предстои ми изграждане на локално парно в обитаван апартамент. Апартамента е тухлен на ет.4 от 9, изложението на стаите е на схемата. Има вътрешна изолация и pvc дограма с к-а стъкло. Идеята за инсталацията е да бъде попътна с минимално къртене и пробиване, както и възможно най-голям температурен диапазон на кондензния режим. Тръбите ще са медни, от котела тръгват ф 28, разклонявам магистрала с ф 22 и към всеки радиатор ф 18 свързване на кръст.
За котел съм си харесал двуконтурния Bosch "Condens 2500W", който за съжаление в Стара Загора се предлага и поддържа само от Овергаз :sad: Радиаторите мисля да са панелни.
Топлинните загуби съм ги смятал от тук http://www.termosilikat.com/bg/blog/%D0 ... 81%D1%82-3 при зададена вътрешна температура +24 градуса и външна -15 градуса. При температура на водата от котела 45/50 градуса.
Моля не спестявайте критиките, че току виж съм оставил жената :x и децата на студено с високи сметки.
Със сигурност имам много пропуски, затова питайте ще допълвам обясненията.
Надявам се заедно да направим един работещ проект.
здравей , лично аз не виждам смисъла в тази сериозна инвестиция в медни тръби и то в някой части с топлопреносна способност 50 кw. Но по сериозния проблем в това свързване ще е настройката на дебитите защото виждам имаш доста паразитни байпаси и имай предвид че кондензните котли имат подобни изисквания по термодинамичната част като на термопомпите , опитай звезда с отделно регулиране на кръгове . При сегашната схема помисли ако по голямата част от радиаторите затворят , как ще се държи котела на минимална мощност
idealist - специалист
Здрасти,

Наистина ли си вярваш, че само Овъргаз предлагат и поддържат тези котли ?
Поразпитай из града. Има и други фирми, а и други марки, ако желаеш.
Кое те накара да се спреш на двуконтурен котел ?
LazarGanev - "Велик майстор"
Стара Загора
БГ Терм ООД телефон 042 / 601 763
бул. Цар Симеон Велики 171 e-mail: bgtsz@bgtherm.com
Енергия КК ООД телефон: 042 / 62 53 19
бул. Славянски 47 e-mail: energiakksz@gmail.com
Косара ООД телефон: 042 / 60 15 65
ул. Августа Траяна 1 e-mail: kossara@mail.orbitel.bg
Овергаз Изток АД телефон: 042 / 614 328
ул. Генерал Гурко 75 e-mail
idealist - специалист
Лека корекция ! БГ Терм на посочения адрес не работи от юни месец тази година.
Момчето (на адреса) е мой добър познат.
Георги Г Г - напреднал
Качвам списък с фирмите, които са признати от Овергаз за Стара Загора. Казаха ми, че няма да признаят обекта в случай, че ползвам фирми извън списъка. Иначе се бях засилил към фирмите от сайта на Бош.
Двуконтурен котел, защото нямам място за бойлер и разстоянията до консуматорите на топла вода са до 1,5 м.
Спрял съм се на конкретния модел, защото е с ниска мин. мощност и има добри отзиви. Другите марки и модели са:
Immergas VICTRIX MAIOR 28 TT 1 ErP и най масово предлаганото в Ст. Загора но с най-висока мин. мощност Viessmann Vitodens 100-W сигурно има и други но аз не съм запознат.

Прикачен файл

Overgaz.jpg
Георги Г Г - напреднал
Направих промени по схемата, както предложи antov,разделих я на кръгове и промених свързването.
Георги Г Г - напреднал
Какво става? Никой ли няма да помогне? :sad:
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами не знам къде се скри Антов :cool: . Да каже така ще има ли проблеми с дебитите :)
ky-kyy - майстор
Георги Г Г написа:
Какво става? Никой ли няма да помогне? :sad:
Пием, пеем, пушим...... :partyman: Недей търси, до 4-5 януари, евентуално :-D

Тема "Локално парно с двуконтурен газов котел в апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: