Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zhoro25 - специалист
Здравейте,

При горене с топловъздушна камина имам пепел и шлака (Трон пелети) и на всеки два дена чистя с прахосмукачката.

Забелязах, че част от шлаката се чисти лесно с прахосмукачката като се "тръкне, друга част по-трудно с отверка, но на някои места в кошничката има образуван нагар, който с нищо не се маха. Става нещо супер твърдо.

Някой имал ли е такъв казус и моля, да даде съвет как да премахна това твърдо наслояване?

Благодаря предварително
LazarGanev - "Велик майстор"
Трябва да се регулира въздуха - обикновено в заводските настройки е много засилен и сервизния ако не си е поиграл се получава този резултат
bmahob - майстор
ДА разбирам ли че при повече въздух при горенето се получава повече шлака???
LazarGanev - "Велик майстор"
Шлака може да се получи от излишък на въздух и от недостиг на въздух. Не се наемам дистанционно да кажа какъв е проблема.
bmahob - майстор
И аз предполгам че е така, сега ще пробвам с малко повече въздух на австро-румънските дали ще даде резултат.
nikolai75 - напреднал
Иаз сам сащия така че незнам дали въздух или пилетите малко ма работата е сериозна. :? :? :? моита е екоспар 10 кв карина
lpoik - специалист
zhoro25 Колега,обясни по добре къде се полепва шлаката.Това котел ли е печка ли е?Качи малко снимки за да се ориентираме.По принцип шлака се образува при котлите когато горят слабо с недостиг на въздух. :? :drinkers: :rock: :partyman:
bmahob - майстор
увеличих въздухa и мaй се получaвa, но преди стъклото беше с бели сaжди a сегa е достa черно......
n.ganev - майстор
Черно става предимно при много гориво и малко въздух. При мен например камината си чернеше стъклото от тези пелети и определено въпреки, че някои колеги от форума ги прехвалват аз лично не съм доволен защото ги използвах и в пелетна горелка у нас , и съм прекарал доста през различни камини и горелки и мога с чиста съвест да кажа, че са прехвалени за цената си а да не споменавам, че видях какъв материал влиза за преработка.
zhoro25 - специалист
А има ли начин това, което се е наслагало да се премахне - накисване в смес, с нещо да се изгори (както комините едно време) или чегъртане с отверка му е майката?

Тема "Как чистите шлаката от пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: