Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Кора от дървото има в пелетите ,от нея се образуват тези Силициевите стопили ,не е изключено и някой да прави шашми но едва ли Трон или някой с име ще си разваля имиджа.
k_marinov - специалист
crez написа:
Нашите хитреци слагат каменно брашно при производството на пелети да тежат повече. Изгаряйки се получава лава и застива на пепелника.
Ако това е истина, както и ако се правят и други тарикатлъци и чалъми от нашите бизнесмени - производители на пелети, за какво изобщо си чешем езиците...? Тотален контрол му е майката! На всичко и за всичко! Българският тарикатлък е особен тарикатлък...- Андрешковски! Та ние сме просто едни потребители на вид стока, която си иска консуматива..., нищо повече. Нямам претенции да обогатявам теорията на вероятностите, какво ще стане с малко повече или с по-малко въздух от фабричните настройки..., ама те и инсталаторите са едни професионалистииииии.....Съжалявам! Нищо лично към никой! Живи и здрави през Новата година!
SoMeBoDy1 - специалист
НЕ купувайте пелети на ТРОН !!!

до сега не ги бях ползвал. Бях в един магазин по друга работа и видях,че продават пелети от този производител.
Питах продавачката, а тя много ми ги препоръча. Шефа и лично инспектирал където ги произвеждат ... ала бала

купих 4 х 15кг.

До Сега не знаех какво е шлака... е с тези пелети разбрах ! пробвал съм и пелети за 5 лв чувала, ама бчха с 100% по-добро качество от тези. Сложих няколко пелетки на ТРОН в чаша с вода... познайте... след 60 минути не се бяха раздробили. Тези за 5лв се раздробяваха за 2-3мин.

Преди да купите пелети винаги си вземайте по 2-3 пелетки и в чаша с вода. Не е 100% гаранция за качество, но поне разбирате дали вътре има лепила и други...
filmatoplo - майстор
Лепила няма ,кора от бор - може .
bmahob - майстор
Няма много въздух,няма малко въздух, след седмица горене нон-стоп 4 дни от руманеско какво топче извадих мъкааааааа. Имам едни от чам 4лв торбата те оставят по малко!!!! И пепелта им е доста по черна от другите. Я кажете за експеримента с разтварянето в чаша кое да наблядавам?
SoMeBoDy1 - специалист
bmahob,

за да се разбере дали има или няма добавки в пелетите
слагаш пелетки във вода и качествените трябва много бързо да набъбнат и раздробяват. От пелетите няма помен, остават само стърготини. Добрите пелети за около 1-2 минути се разлагат.
Има още няколко трика, но най-добре напиши в google на английски и ще ти излязат хубави статии с илюстрации/снимки.
filmatoplo - майстор
:-D и ти ли попържаш (псуваш Швайгхофер) аз също .
bmahob - майстор
МИ те май бързо се разтварят и стават на трици, има тук таме странни черни елемнти не прилича нито на кора нито на нищо.... ама като цяла недоволен... както писах има едни които са без грам пепел но пък топлина...малко.
Здравейте колеги. Искам да споделя и моите впечатления за румънските пелети. Вече трета зима се отоплявам с пелетна камина Eco spar 15 KW. След много проби през годините стигнах до извода, че въпреки цената румънските пелети са най подходящи за горене. Тази година обаче ми прави впечатление, че качеството наистина е влошено.Остава шлака в огнището и много бързо черни стъклото. Забелязах, че торбите не са толкова плътни както бяха преди. Купувам пелетите основно от Практикер и Хоум макс - Варна. Подкрепям горните мнения за влошено качество на румънските пелети.
SoMeBoDy1 - специалист
Скъпи... скъпи... колко да са скъпи румънско-австрийските пелети! Това че нашите търговци си слагат голяма печалба и ги правят скъпи е друг въпрос.
Познати които си правят поръчки директно от там с камион по 6-8 тона , цената им излиза средно по около 420 лв на тон с транспорта.
Догодина ще се опитам да вляза в партия с тях или може тука през форума да направим някаква организация.

Тема "Как чистите шлаката от пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: