• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не знам защо се хващате да спорите за неща, за които да се даде категоричен отговор трябват или специални изчисления (по-добре със софтуер), или проби :). Ама някой беше казал, че 3 деня проби заменят половин час досадни изчисления :-D
Hoвoceлckи - майстор
Това, че връщащата е ниско ,не е фатално, но не е за предпочитане. Иначе е класика при локално парно от печка на един етаж. Големите професионалисти правете си големи професионални неща. Нямам нищо против вашите големи знания. Сам съм правил няколко пъти подобни мини проекти и нямат никакви проблеми. Една печка грее един бойлер и е точно с 3/4". Писал съм го по-горе, но някои не са читатели ... :wink:
Hoвoceлckи написа:
Едното изпълнение е без помпа, с поцинковани тръби 3/4" от печката 2 - 3 метра, след това PPR - до бойлера.
В духа на форума споделям опит!
шоп написа:
:) моето парно също работи на естествена циркулация. Обаче от единият котел тръгва 2,5 цола, а от другият 2 " Имам соларни системи на ЕЦ, но там източника на енергия е с малка мощност.

При теб колко цола са изходящите тръби? Не са 3/4 или 1/2 нали? Сам казваш 1" до бойлера

Сметни мощността на серпентината на колегата от тръба 3/4 и серпентина на бойлер 1/2 и помисли какво ще стане при запалване на печката! гарантирам, че ще има завиране и силни хидравлични удари.

Забеляза ли връщащата тръба как се качва 80см до метър нагоре? Как ги виждаш нещата?

Ако автора на темата държи без помпа трябва да се преправят нещата.
Шопе, тука нещо не е точно така. Сравняваш парен локомотив с каруца на животинска тяга.
Лазар е спец, ма не му се занимава с такива неща и затова сочи софтуер.
Още си пазя формулите за смятане на карбуратор според кубатура, обороти, задание за мощност......Накрая на учебника казва, че се постига резултат след няколко практически опита. То не са емулсионни тръбички, жигльори, съотношение въздух-гориво ......преходни режими, първа степен, втора..........
А Новоселски просто го прави. Е те тва ма кефи мене.
Не отричам познанията и постиженията никому.
Поздрави!
Здравейте! Днес довършихме системата, естествената циркулация се получи. Няма никакви удари при циркулацията. Обаче не сме я пробвали на пълна мощност. Мисля че водата в бойлера ще завира и ще се повиши доста водата която циркулира. Ако наистина завира, мислим да сложим един радиатор в една стая която е по ниска около 1 метър от печката. Ще може ли да се получи циркулацията? Тези наклони не мога да ги разбера. Трябва да бъде на високо над печката? Защото видях една схема в интернет. От печката излиза една тръба нагоре и след това се отлконява например 3-ри радиатора който са на една равнина с печката.
Ако прекарам една тръба над печката околко 20-30 см, тоя радиатор който мисля да е в стаята която е около метър по ниска от печката дали ще се получи ЕК?
Те тука ще позатапиш нещата с естествената циркулация.
Бойлера е голям консуматор докато е студен и никакъв като се затопли.
Много хора бъркат, като го смятат 3 киловата. Това е средната консумация на 80-100-120л. бойлер.
Сложи си една помпичка, че може да иска и още радиатори!
Печката колко киловата и дават? Бойлера колко литра е и редовно ли се черпи топла вода?
  • 1
  • 2

Тема "Помощ! Съвет за свързване на печка с бойлер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: