• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Датчик на Хол ,аз пък имам датчик на Димните газове - а сега де . :)
andro440 - майстор
снимка искам да видя ,, може и да имат вече такава разработка грейко ,но аз до сега не съм виждал ,за да си актуален,дай снимки
LazarGanev написа:
Датчика на Хол си е вграден във вентилатора и с кабелче се свързва с дънната платка. Оборотите се изписват в долния ляв ъгъл, където е информацията за силата на пламъка
andro440 - майстор
и аз имам на дънките в задния джоб ,като преям с боб следи оборотите на димните газове
filmatoplo написа:
Датчик на Хол ,аз пък имам датчик на Димните газове - а сега де . :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Нали не смяташ, че си измислям :) ? От септември са така горелките, версия 1.7/1.4 на софтуера. При по-старите версии вентилаторът си е същия, пак си има датчик, но не се ползва. Сега платката е променена, има нов клеморед заради този датчик (3 кабелчета)
georgiev.boyko - напреднал
Трифон П.Трифонов
Не съм се обидил :) И мене ми се щеше да се заровя във проблема на място със инсталатора, но той си има по-важда работа особено, когато знае, че имам алтернативата на твърдото гориво.... Затова чак в четвъртък (Ама той не знае, че твърдото гориво свърши :rolleyes: )
andro440 написа:
чакам снимката на датчика на Хол -и на панела ,куде са появяват оборотите
Утре ще видя да снимам датчика. Иначе ето снимка на дисплей-а Изображение
andro440 - майстор
с това трябваше да започнеш ,катто дистрибутор на грейко за новите версии няма как да знам ,защото политиката на Грейко не позволява ,ако съм те обидил -извини и прости ,но аз не се давам ,няко да ме пита и да му отговарям и после да е велик ,пък за датчици на хол нека не спорим ,защото с такива следя консунацията на тока в нас ,на всеки кабел и лампа ,ама не с магнит ,който се върти -там е друга история ,ако те вълнува -в нета чети
LazarGanev написа:
Нали не смяташ, че си измислям :) ? От септември са така горелките, версия 1.7/1.4 на софтуера. При по-старите версии вентилаторът си е същия, пак си има датчик, но не се ползва. Сега платката е променена, има нов клеморед заради този датчик (3 кабелчета)
filmatoplo - майстор
Моя датчик на димните газове.

Прикачен файл

IMG_20161020_000455.jpg
IMG_20161020_000455.jpg (41.15 KиБ) Видяна 1155 пъти

Прикачен файл

IMG_20170101_233616.jpg
IMG_20170101_233616.jpg (41.15 KиБ) Видяна 1157 пъти
Последна промяна от filmatoplo на нед яну 01, 2017 11:42 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз не искам да споря - просто информирам, отговарям на въпроси. А самия датчик както казах го има и в старите версии, просто при избора на вентилатор, още в началото е било предвидено да го има, но контролерът не е позволявал, нямал е тая опция.
andro440 - майстор
абе ти все снимаш огледално ,чудна работа
filmatoplo написа:
Моя датчик на димните газове.
andro440 - майстор
а в новите горелки -махнаха ли оптодвойката ,която изобщо не е необходима ?
LazarGanev написа:
Аз не искам да споря - просто информирам, отговарям на въпроси. А самия датчик както казах го има и в старите версии, просто при избора на вентилатор, още в началото е било предвидено да го има, но контролерът не е позволявал, нямал е тая опция.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Пелетите не изгарят, но защо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: