• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
georgiev.boyko - напреднал
gnt69 написа:
Радвам се че се е оправил проблема. Използвай таблицата за да нагласиш дозите и си ти. :partyman:
А той не се е оправил или поне не напълно :)

Ще чакам инсталатора няма смисъл да Ви занимавам така дистанционно е трудно :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Не отвори ли клапата?
geniya - специалист
georgiev.boyko написа:
gnt69 написа:
Радвам се че се е оправил проблема. Използвай таблицата за да нагласиш дозите и си ти. :partyman:
А той не се е оправил или поне не напълно :)

Ще чакам инсталатора няма смисъл да Ви занимавам така дистанционно е трудно :)
Не ни занимаваш, за това е форум.Така или иначе направи дозите малки както ти казах, другото което можеш спокойно да направиш, ако не ти вдига температурата да зададената е:
Влизаш в сервизните настройки със задържане на бутоните F и стрелката в дясно горе
Превърташ менюто до настройката за разликата между Р3, Р2 и Р1 и ги правиш 4/2/0.Заводски са 10/5/0.
Направи ги така и котела ще заспи, ако все пак нямаш неизгорели пелети в пепелника вече.
Успех.
andro440 - майстор
Какво се случва с неизгорелите пелети ,че нещо спря темата ,,не ги изхвърляйте тез черните неща мога да ги купя на ниска цена ,моята горелка гори всичко ,днес даже старите гуми от колата ,на дребни парчета направих :drinkers:
filmatoplo - майстор
:) Един пич цяла зима гори старите седалки от Лятното кино и стари обувки .
georgiev.boyko - напреднал
Еми засега пелетите изчакват и се топля на твърдото гориво.

Май видях откъде е проблема или поне една от компонентите му и сега изчаквам доставка на нов трипътен вентил.

Оказа се, че трипътния не затваря и в котлето се събира много конденз. Да кажем за 3 часа събирам литър и нещо ако не ико не и повече. Това го хванах сутринта след като пуснах пелетния а водата в системата беше изтинала.

Предполагам от насъбраната вода под горелката + топлия котел овлажнява много пелетите. Те от своя страна не искат да горят и падат неизгорели а и температурата не се вдига над 50 градуса....

Аме горене на водна баня и това си е :lol:

Днес утре ще ми доставят нов трипътен, че явно никой не поддържа наличност на 1 1/4 и ще пиша какво се случва.

Отностно черните те са 1 количка може да ги пусна по някоя куриерска фирма много ще ми се заразват ако пакета се отвори :lol:
geniya - специалист
Трипътния вентил няма нищо общо с неизгорелите пелети, и да го монтираш ако са си черни, черни ще си излизат.Успех с трипътния.
georgiev.boyko - напреднал
geniya написа:
Трипътния вентил няма нищо общо с неизгорелите пелети, и да го монтираш ако са си черни, черни ще си излизат.Успех с трипътния.
Днес ще го монтирам за да знам, че по системата няма проблеми.

Иначе съм направил степените както ми каза още в първите си мнения, но така работи 2-3 часа и се напълни с конденз та оттам реших, че е пробема.

Тъй като цялото котле вътре по стената залепваше от влагата в него реших, че това може да е проблема и за негоренето на пелетите прекомерната влага в котела.

Довечера ще се разбере :)
georgiev.boyko - напреднал
Още един въпрос. Проблем ли ще е вентила да е на 55 градуса? В момента нямат наличен на 60 и ще трябва да чакам седмица!
filmatoplo - майстор
Когато паля котел на студено винаги има конденз ,и се получава така че когато пусне пелети и запалката загрява те кондензират и понякога може и да не запали .Това съм забелязал се случва в тубусните горелки ,най вече Бурнит ,Фероли .В другите също увлажняват пелетите но камерата е по отворена и се изпарява влагата по бързо и пали на третата минута .
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Пелетите не изгарят, но защо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: