• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
iva6ki - специалист
fbr написа:
nikdel написа:
По този начин, всеки генериран въздух в камината
Нямат такива свойства камините. Когато помпата работи на една такава система, ако отвориш обезвъздушител ще видиш, че тя не изпуска вода, а гълта въздух, т.е. тя пълни радиаторите с въздух и праща водата в РС. От там почват проблемите, шумят радиаторите, и така, докато глътне въздух и помпата, което води до завиране на системата.
+1
Правих локално парно с камина и два радиатора и на първия по системата имах този проблем при работеща помпа ако отвъртя вместо да обезвъздуши дърпа въздух. Възможно е да не обезвъздушаваш коректно и от там да ти идват всички проблеми.
fbr написа:
nikdel написа:
По този начин, всеки генериран въздух в камината
Нямат такива свойства камините. Когато помпата работи на една такава система, ако отвориш обезвъздушител ще видиш, че тя не изпуска вода, а гълта въздух, т.е. тя пълни радиаторите с въздух и праща водата в РС. От там почват проблемите, шумят радиаторите, и така, докато глътне въздух и помпата, което води до завиране на системата.
Нещо не мога да разбера. При затворени обезвъздушители(ръчни) от къде идва въздуха тогава. Другата причина може само да е неправилно заварена изходяща тръба на камината.(Не на най-високата точка)
iva6ki - специалист
Аз бих направил следното:
1. Ще проверя всички съединения и ако се налага ще ги притегна или направя наново, важи и за обезвъздушителите и тапите на радиаторите
2. Ако имаш подобен проблем с дърпане като при мен. Паля камината (полека), като извърти радиаторите виждам къде шуми и къде има въздух, спирам помпата обезвъздушавам и пак. От веднъж няма да стане. При мен за няколко часа изкарах въздуха и в следващите дни се появи един два пъти и толкоз вече втори сезон работи така без проблем.
iva6ki написа:
Аз бих направил следното:
1. Ще проверя всички съединения и ако се налага ще ги притегна или направя наново, важи и за обезвъздушителите и тапите на радиаторите
2. Ако имаш подобен проблем с дърпане като при мен. Паля камината (полека), като извърти радиаторите виждам къде шуми и къде има въздух, спирам помпата обезвъздушавам и пак. От веднъж няма да стане. При мен за няколко часа изкарах въздуха и в следващите дни се появи един два пъти и толкоз вече втори сезон работи така без проблем.
Течове няма и на всякъде при отвиване на обезвъздушител, тече вода. Като се засили камината почва шумене. Тя не е при мен да я наблюдавам постоянно, но последно такова беше положението. При първа възможност, ще я проверя пак.
iva6ki - специалист
ако си сигурен в обезвъздушаването значи за мен смуче от някоя връзка а от снимките които си пуснал аз бих преправил всички връзки до камината където са подцинковани и има тефлон бих го сменил с калчища.
p.v.x - майстор
Като ви чета , ми става едно топло. :lol: :lol:
bigdragon - майстор
nikdel,
Ако системата ти не изхвърля вода през разширителя, нямаш завиране на камината...

Шумовете в тръбите и елементите на системата могат да са по две причини;

1. Системата ти е заредена с прясна вода и е необходимо време и топлина, за да се отдели разтвореният във водата въздух. Това се познава, ако при ниво в разширителя, обезвъздушителите (ръчни или автоматични) натрупват въздух. С времето ще се оправи и ще се появи отново, когато дренираш и заредиш с нова вода... Процеса се нарича деаерация.

2. При системите на едно ниво (етаж) и разширителен съд на същия етаж, не може да се получи достатъчно хидростатично налягане в системата и при повишаване на температурата в някои зони с дроселиране се появява явлението кавитация и чуваш потока на водата. Лекува се със затваряне на системата и повишаване на налягането в системата до 1.5...2 бар.

Залагам на второто.
fbr - майстор
LazarGanev написа:
. fbr, кво става с тая топлотехника? :)
Ще се научииии, то не става за една вечер, и с едно преправяне на системата.
Ahmakov - специалист
За много години. Да сте живи и здрави и ... кой каквото си пожелае.
p.v.x написа:
Като ви чета , ми става едно топло. :lol: :lol:
Оооох, и аз така. Чета и ме облива една гореща пот.
Българина по принцип си е мързелив, а и толкова празници има сега...а и голям студ се чака, та си викам, а дано не послушат съвета на шамана за отворена система
fbr написа:
Премести РС на смукателната страна на помпата...
...Какъв въздух. Парата в радиаторите...
, да не дава Господ...
fbr написа:
LazarGanev написа:
. fbr, кво става с тая топлотехника? :)
Ще се научииии, то не става за една вечер, и с едно преправяне на системата.
Следвайки съветите от форума, дано са живи и здрави, че да научат тази топлотехника и да си преправят системите по няколко пъти...техника на безопасност, това пък какво беше.
Само с топлотехника не става, трябва си и хидравлика. Той bigdragon го е написал, ама дано някой го разбере.
alekzadaner - напреднал
Изображение
Изчистих филтъра,съгласявам се и взимам съвети,до сега разбрах,че трябва да пренесря РС над бойлера на топлата вода и да сменя колекторите,понеже са поцинковани и не може да се комбинира с тръби с алуминийева вложка(ще съм благодарен ако някой ми обясни защо) също така да вдигна обезвъздушителя с 10см на горе,да е най-висока точка. Петата тръба на колектора е е водопроводна от там пълня системата. И аз също мисля,че ако затворя системата ще спре шуменето на водата в радятора,но някак си съм по спокоен като е отворена,но ако се наложи ще го направя. Проблема е там,че като камината вдигне 65 градуса чувам, че водата е пред завиране все едно и от там тръгва "балона" и отива в глидерите,после обезвъздушавам и има по малко въздух.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

Тема "Камината ври при 65 градуса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: