• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Моите обезвъздушители са Автоматични ,винаги са затворени защото от тях тече вода ,никога нямам въздух в радиаторите .На клиенти винаги ръчни поставям , защото с автоматичните не се справят . Въобще всичко прецакват ,може ли да се представите да развалят крановете от Връткане - моите си седят като нови толкова години - Въобще не ги ползвам .
Бат Диди - специалист
fbr написа:
Тук стана бетер юридически форум. Ако фирмите с гаранции си вършеха перфектно работата, този форум едва ли би бил толкова посещаван. Сега по същество. Система с разширителен съд на нагнетателната страна на помпата , гарнирано с автоматични обезвъздушители води винаги до един и същи резултат. Даже в една съседна тема предложих облог, че има авт. обезвъздушители в система с РС на нагнетателната страна на помпата, без питащия да го е споменал, но симптомите на държане на системата да бяха същите. Долния край на РС без отклонение направо на студения колектор. Крановете на входа и изхода на камината няма да коментирам, направо да се махнат. Автоматичните обезвъздушители вън от системата, в другата тема го писах, ще си позволя да повторя, в момента те работят като овъздушители, да се ползват само ръчни Термоглави, ако има също вън. Сензора на температурния датчик колкото се може по близо до изхода на камината.
Здравейте.
Много точно казано. В държава, където ако на пешеходна пътека те блъсне пиян, надрусан с превишена скорост, минал на червено, без книжка за алкохол и с още 5 дела за подобни неща и накрая те осъдят да му платиш капака на колата, който си огънал докато ти е чупил кокалите, какво да очакваш. Нали форума е за това да си помагаме, а не само за фукня. Калин сподели при него профи фирма какви ги е сътворила. И аз им нямам вяра без да съм ги проучил. Господин Ганев, уважавам Ви като специалист, но явно говорите съдейки по себе си как бихте свършили някаква задача. На много места е трагично накрая вземат парите и после :проба:
Извинете за отклонението но не се сдържах.
Поздрави.
LazarGanev - "Велик майстор"
Бат Диди, може и да си прав, но навсякъде има отговорни и безотговорни хора и фирми. Пък не знам защо, ама си мисля, че отговорните хора си имат фирми, дават гаранции, носят отговорност и т.н. Фирма, която се мъчи да гради авторитет няма да се измъкне, да избяга и да остави клиента с вряща камина. И смятам, че намирането на такава фирма и преправянето на проблемната инсталация е много по-лесно и бързо от изучаването на топлотехниката за да се действа в духа на форума. А все пак сме насред зима :)
fbr - майстор
LazarGanev написа:
И смятам, че намирането на такава фирма и преправянето на проблемната инсталация е много по-лесно и бързо от изучаването на топлотехниката за да се действа в духа на форума.
Това твърдение подлежи на доказване. Изначално коректните фирми не са мнозинство в България, и попаднеш ли на некоректна, вече и коректната не се захваща с натвореното. А топлотехниката може да си я изучиш, без да си съкращаваш живота с маниакално безотговорни и слабограмотни индивиди, придобили мания за величие.
Ако повечето фирми работеха като LazarGanev, щях да бъда първия, който да Ви посъветва да зарежете Топлотехниката.
Бат Диди - специалист
LazarGanev написа:
Бат Диди, може и да си прав, но навсякъде има отговорни и безотговорни хора и фирми. Пък не знам защо, ама си мисля, че отговорните хора си имат фирми, дават гаранции, носят отговорност и т.н. Фирма, която се мъчи да гради авторитет няма да се измъкне, да избяга и да остави клиента с вряща камина. И смятам, че намирането на такава фирма и преправянето на проблемната инсталация е много по-лесно и бързо от изучаването на топлотехниката за да се действа в духа на форума. А все пак сме насред зима :)
Вярно е. И все се надявам отговорните да са повече, ама не те отидоха по чужбина да лъскат нужници и да мият чинии.
И всичко това заради проклетата ни лакомия и гъзария се да ни е евтино, ще имаме телефони в семейството на стойност 3000 лв. обаче за трипътен вентил няма пари, ще пушим цигари за 200 лв на месец ама за корекция с газоанализатор няма пари, при нашите робовладелци/работодатели/ още по зле
-"шефе да дигнем малко заплатата на момчето, учи се разбира и се старае
-а баш сега
- ама той ще се махне
- еб....съм го на портала чакат други шъ бачкат и за по-малко от 300 левуа "
Да ама това беше преди години сега на портала няма никой, ако пък има то ще направи толкова бели, че шефа ако научи сам ще си сложи въжето на врата. Ама няма значение нали на шефа му е евтино, а кадърното момче лъска оповръщаните нужници в Лондон ама нали и той се кефи, че взема 1500 паунда и си плаща сметките. Абе, въобще голям кеф. До 5 години бизнес в България няма да може да се направи.
filmatoplo - майстор
100 пъти съм го казвал ,от 1990 г се занимавам с отопление ,виждал съм почти всичко ,пародии и изгъзеци направени от Фирми ,още продължават .Няма критерии за нищо и никой ,не го ли знаеш да го направиш ....Много пъти съм викан да оправям банки с камини ,прегрели ,стопили тръбите ,изгорели помпи,изгорели упиеси ,ужас .А пък където видя свързана камина с тръба с ал сложна ф-20 директно от нея - си тръгвам без коментар ,нито ремонтиран ,нито им ща парите. :)
На брат ми му навързах едно прити преди месец. На изхода на топлата вода сложих първо тетка с тръба нагоре към тавана, където е монтиран РС. По този начин, всеки генериран въздух в камината тръгва на горе и обезвъздушителите се ползваха само при първоначалното пускане. Проблема е, че присъединителните тръби на камината са 3/4 и келфайда, че след това сложих 1". Като се засили камината, не може да изтласка топлата вода достатъчно бързо. Просто изхода е дроселиран. Трябва да не се пресилва, а да работи равномерно(да си дежурен при клапите)и да не вдига повече от 65гр. Явно за тия пари за камина - толкова.
fbr - майстор
nikdel написа:
По този начин, всеки генериран въздух в камината
Нямат такива свойства камините. Когато помпата работи на една такава система, ако отвориш обезвъздушител ще видиш, че тя не изпуска вода, а гълта въздух, т.е. тя пълни радиаторите с въздух и праща водата в РС. От там почват проблемите, шумят радиаторите, и така, докато глътне въздух и помпата, което води до завиране на системата.
andy_forresite - майстор
nikdel написа:
На брат ми му навързах едно прити преди месец...
Колко киловата е притито и колко мощни радиатори привързахте? Как се справя с тях?
LazarGanev - "Велик майстор"
nikdel написа:
Проблема е, че присъединителните тръби на камината са 3/4 и келфайда, че след това сложих 1". Като се засили камината, не може да изтласка топлата вода достатъчно бързо. Просто изхода е дроселиран. Трябва да не се пресилва, а да работи равномерно(да си дежурен при клапите)и да не вдига повече от 65гр. Явно за тия пари за камина - толкова.
Няма такова нещо, това са глупости. На 40кВт газов котел изводите са 3/4" и няма никакъв проблем с циркулацията, пък за една камина с тройно по-малка мощност било проблем :) . fbr, кво става с тая топлотехника? :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Камината ври при 65 градуса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: