Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте и честита нова година,

Нов съм във форума и от началото на този отоплителен сезон се възползвам от услугите на Херцогинята :).
Рових се във форума но не успях да намеря тема за моята камина. Надявам се някой от вас да има същата или подобна, за да обменим информация/опит в настройките й. За сега камината си работи.... ама от работа до работа си има значение. Търся оптималните(или близко до оптималните) настройки. Има едно нещо, което ме притеснява и това са белите налепи около изхода на пълначката на пелетите

Изображение

Също, което мога да споделя са Status параметрите на камината след 15 минути в оперативен режим
ST0 - 138 C
ST1 - 2625
ST2 - 2280
ST3 - 46
ST4 - 44 C
ST5 - 1,83F
ST6 - 16
ST7 - 25 C
ST8 - 08′
ST9 - ON
STA - 1.3b
STB - 4829
STC - OFF
STD - 39 C

По съвет на човека, който ми я инсталира държа камината на 5-та степен ( и 72 градуса на водата), като когато тя достигне желаните от мен 68 градуса си намаля сама степените на работа. Така изглежда горенето на 5-та степен. В началото на видеото се вижда как гори бързо след което видеото преминава в slow-motion.

[youtube]https://www.youtube.com/v/JabhyaZT4UU[/youtube]

Това което аз съм й правил като настройки е да сваля пелетите от техническото меню на -10 от потребителското още -10.
Намалял съм пелетите, за да намаля пламъка в камината, защото беше много висок. От това което са ми казвали всичко над средата в горивната камера е загуба. След като намалих пелетите се наложи да намаля и въздуха, тъй като камината бързо стигаше 160 градуса коминни газове. Там параметъра го свалих също на -10(Не че това помогна много. След няколко часа работа пак си вдига 160 градуса). Най общо казано настройките са си заводските.

Не знам дали съм с правилните настройки и не съм сигурен дали това е оптималното горене.
Това което мога да кажа в допълнение е, че отоплявам около 80 квадрата (апартамента е 100 и в едната ми стая радиатора е сложен на 1) + 100 литров бойлер. Разхода ми е около чувал и малко може би за около 8-9 часа горене за 24 часа. Нямам външна изолация и съм с 5 камерна ПВЦ дограма. Пелетите които горя са Клас А от Девин.

Хубав ден :)
andro440 - майстор
Нубав ден и на теб ,ако с 20 кг минаваш 24 часа и топлиш и 100 литра бойлер ,не барай нищо в настройките ..Относно белия пепел -няма как на една маса ,ако се яде хляб ,да няма и трохи -това все пак е печка на твърдо гориво
Благодаря за отговора.... значи всичко си е ок :)
Само да кажа, че камината не гори 24 часа а около 8-9 сумарно за 24 часа.

Тема "Duchessa Idro настройки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: